Jump to content

Bilgisayarım Geç Kapanıyor

atamon

Recommended Posts

Gereksiz yazılımları silmeni ve fazla program yükle kaldır gibi nedenler den dolayı windos işlemleri ancak bitirip sonlandırıyor da ondan tune up gibi register ayarlarını optimize ederek programı ile hdd gereksiz datalardan silerek hızlandırabilirsin.

arkadaslar sızlerı anlayamıyorum nasıl hemen formata yonlendırıyorsunuz formattan once mutlaka yapıcak bısey vardır format son care olmalıdır. arkadasım windows baslangıcında çalışan programlardan kaynaklanan ir durum bu sen kapatma komutu verdiğinde bazı programların geç sonlandırılıyor bunun için başlangıçta çalışan gereksiz programlarını iptal et bilgisayarının norlam kapandıgını goreceksin .

arkadasım baslat calıstıra gel msconfig yaz baslangıc bolumune gel ordan butun baslangıcları dewre dısı bırak de hangi virus programını kullanıyorsan tek onu işaretle bide regedit ayarların boot performanısını yukselterek cozebilirsin

başlat-çalıştır-regedit oradan HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control tıklayıp

"WaitToKillServiceTimeout" Yazan yeri bulun. Üzerine gelip sağ tıklayın ardından değiştiri seçin.

Normalde 2000 dir. Bunu 100 yapıp regeditten çıkın.

bütün işlem bu kadar.

ben bu yöntemi kullanarak laptopta kapanışı 12 saniyeye kadar düşürdüm.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...