Jump to content

Harddisk Ve Ekran Kartım Yandı Mı?

delo

Recommended Posts

Arkdaşlar bilgisayarıma taktığım ikinci harddisk (2 ayoldu takalı) birkaç gündür sorun çıkarıyordu.Dün işletim sistemi açılmamaya başladı.Ben ikinci harddiski çıkarınca bilgisayar açıldı.Bu sefer başka bir güç kablosuna bağladım ve bilgisayarı açınca bağlantı yerinde duman çıktı.Daha sonra bilsayrın güç kablosunu çıkardım ve tekrar bilgisayarı açtığımda ekranıda bozulmuştu.Ekran kartını çıkardım ve harddisk bağlantısını sökünce bilgisayarım açıldı.Şimdi sorum şu acaba benim harddsik ve ekran kartıma ne oldu.Çünkü harddiskimde benim için çok önemli olan fotoğraflarım videolarım var.Harddiski garantiye göndersem o arızayı yaparlarmı yoksa yeni birtanemi gönderirler.Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Mrb öncelikle o sorun düzeltilebilirmi onda %25 ihtimal vereyim hardsiskin bir kere gitti onu kurtarman imkansız duman çıktı demişsin,ve hardiksi verileri kurtarma imkanı olabilir ? ama sen pek ümitlenme duman çıktıgı için bence o hardsik gitti sen onu garantiye gönder yetkililer onla ilgilenir.

Birkaç noktayı anlayamadım. Öncelikle başka bir güç kablosunu takman fark etmez. Bu harddiskin yanması için bir sebep değildir. Hadi zamanı gelmiş yanmış diyelim. Yanan sadece harddiskin elektronik kartıdır. Yanma basit bir direnç olabileceği gibi, önemli bir çipte olabilir. Bilgilerini kurtarmak için ya tamir edilecek o kart ya da edilemiyorsa harddiskin aynısından bir tane bulacaksın ve onun elektronik kartını söküp kendininkine takacaksın, bilgilerini yedekleyeceksin.Ben nasıl sökeceğim deme birkaç vidaya bakar.Piyasada sadece harddisk elektronik kartlarını satanlar var.

Gelelim ekran kartına. Ekran kartını sökünce bilgisayarım çalıştı demişsin. Bilgisayarın çalıştığını monitöre görüntü gelmezken (çünkü ekran kartını söktüm diyorsun) nasıl anladın. Başka ekran kartı mı taktın. Biraz açıklar mısın?

arkadaşım senin ilk soruna bakılmadan bi cevap vermek zor çünkü bilgisayar çok cins bi soyha, arızanın nerden cıkacagı belli olmuyor o yüzden ben ilk soruna cvp vermiyorum fakat teknik servise ******ürmeni tavsiye ederim. ikinci soruna gelince , hddm yandı diyorsan ben hddmi açamıyorum diyorsan eger içinde çok önemli dosyalarım var diyosan en az 150-200 $ cık gözden cıkarırsın bi data kurtarma şirketine gönderirsin dosyalarını kurtarırlar, sen garantiye gönderirsem ne olur demişsin bide, kullanıcı hatasından yanmadıysa yenisini gönderirler, yapmazlar.

Birkaç noktayı anlayamadım. Öncelikle başka bir güç kablosunu takman fark etmez. Bu harddiskin yanması için bir sebep değildir. Hadi zamanı gelmiş yanmış diyelim. Yanan sadece harddiskin elektronik kartıdır. Yanma basit bir direnç olabileceği gibi, önemli bir çipte olabilir. Bilgilerini kurtarmak için ya tamir edilecek o kart ya da edilemiyorsa harddiskin aynısından bir tane bulacaksın ve onun elektronik kartını söküp kendininkine takacaksın, bilgilerini yedekleyeceksin.Ben nasıl sökeceğim deme birkaç vidaya bakar.Piyasada sadece harddisk elektronik kartlarını satanlar var.

Gelelim ekran kartına. Ekran kartını sökünce bilgisayarım çalıştı demişsin. Bilgisayarın çalıştığını monitöre görüntü gelmezken (çünkü ekran kartını söktüm diyorsun) nasıl anladın. Başka ekran kartı mı taktın. Biraz açıklar mısın?

Verdiğin bilgi için tşk.Ekran kartına gelince benim harici ekran kartım bozuldu.Onu çıkarınca on board olanı var o devreye girdi ve normal bir şekilde çalıştı.Benim harddiskim 32 megabyt önbelleğe sahip seagete 500 gigabyt kapasiteli.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...