Jump to content

Ilginç Bir Sorunum Var Sanırım Sanal Bellekle Ilgi

platinum

Recommended Posts

4 küsür gblık bir oyun dosyasından (iso) exeyi tıklayıp kurmaya başladım (iso dosyasını ultraiso ile açtım) diskte yer yok uyarısı aldım oyunu kurmaktan vazgeçtim ama hala diskte yer yok sanırım windows rardan çıkarılan dosyaları sanal bellekte biryere kopyaladı c sürücüsündeki alanı boşaltmak için ne yapabilirim disk temizleme falan yaptım işe yaramadı windows bu dosyaları hangi dizine atar partlar normal olarak çıksaydı sorun olmıycaktı fakat diskte yer yok uyarısı alınca sanırım çıkan dosyalar öyle kaldı ve silinemedi bunları nasıl silebilirim?

Başlat > Çalıştır > %tmp% yaz enterla karşına çıkan dosyaları komple boşaltmayı dene.

teşekkürler bunun gibi boşaltabileceğim başka klasörlerde varmı mesela açılışı hızlandırmak için bazı klasörlerin boşaltıldığında açılışı hızlandırdığını duymuştum biraz araştırdım ama bulamadım

teşekkürler bunun gibi boşaltabileceğim başka klasörlerde varmı mesela açılışı hızlandırmak için bazı klasörlerin boşaltıldığında açılışı hızlandırdığını duymuştum biraz araştırdım ama bulamadım

Başlat > Çalıştır > msconfig enter yukarıdaki başlangıç sekmesindeki bütün tikleri kaldırırsan açılışta faydasını görebilirsin.

Başlat > Çalıştır > msconfig enter yukarıdaki başlangıç sekmesindeki bütün tikleri kaldırırsan açılışta faydasını görebilirsin.

peki ama diyelim başlangıçta çalışan programları kaldırdık sistemde sorun olmazmı mesela antivirüs devreye girmese ya da ne bilim adını daha önce duyduğum ama ne işe yaradığını bilmediğim wintmr.exe bunlar başlangıçta açılmasa sistemin çalışması normal olur mu herhangi bir sorun çıkarmı

peki ama diyelim başlangıçta çalışan programları kaldırdık sistemde sorun olmazmı mesela antivirüs devreye girmese ya da ne bilim adını daha önce duyduğum ama ne işe yaradığını bilmediğim wintmr.exe bunlar başlangıçta açılmasa sistemin çalışması normal olur mu herhangi bir sorun çıkarmı

Tabiki kapatılmaması gereken servisleri kapatırsan windows başlamayabilir bile. Ama HoT_JaZz senin bunları bildiğini varsayarak yazmıştır.

Bir de neden disk temizleme işini elle yapmak istiyorsunuz TuneUp gibi profesyonel program kullanırsanız yanlış yapma olasılığınız daha az olur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...