Jump to content

Ekran Kartı Gerekli Mi?

goals

Recommended Posts

:) Bir laptop almak istiyorum.Ama kullanım alanı sadece autocad,inventor,solidworks,sap2000 gibi programlar olucak... Sizce bunun için ekran kartı ne kadar muhim? Tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı? Yardımlarınızı bekliyorum... Şimdiden teşekkür ederim..

sadece bunları kullancaksan sana hpnin hemen hemen tüm ürünlerini tavsiye ederim aslında ekran kartı çok ama çok önemli değil ama ram filan işlemci çok önemli örneğin solid cosmosexpres filan kullanıyorsan işlemci hızı bazen delirtebilir...ramda..kısacası 1000 1250 ytlye sıfır olarak satılan ürünler senin için iyidir...

3B çalışacaksan biraz farkeder, kullandığın programın read me bölümüne bakmalısın ekran kartı gereksinimi için.

2B çalışacaksan hiçbirşey farketmez ekran kartı.

Edit: Ekran kartı herhangi bir nVidia veya ATI olursa işini görür kanaatindeyim, intelde yeterli olacaktır büyük ihtimal ama bunun dışındakilerden uzak dur.

http://www.bayinet.com.tr/katalog/urun_kat.asp?kod=UN750ACE95[/CODE]

yukardaki adrese bi göz at istersen 999$+KDV 1475 YTL ye geliyor fiyatı ama harika bi bilgisayar

ram: 4 GB ddr667

ekran kartı: Nvidia GeForce 8600M-GS 512MB

işlemci: AMD TL64 AMD Turion64 X2 2.2 GHz

HDD:250 GB

http://www.bayinet.com.tr/katalog/urun_kat.asp?kod=UN750ACE95[/CODE]

yukardaki adrese bi göz at istersen 999$+KDV 1475 YTL ye geliyor fiyatı ama harika bi bilgisayar

ram: 4 GB ddr667

ekran kartı: Nvidia GeForce 8600M-GS 512MB

işlemci: AMD TL64 AMD Turion64 X2 2.2 GHz

HDD:250 GB

işlemcisi ne durumda bunun...Beni zor durumda bırakmaz demi... Onun dısında hersey guzel gorunuyor...

3B çalışacaksan biraz farkeder, kullandığın programın read me bölümüne bakmalısın ekran kartı gereksinimi için.

2B çalışacaksan hiçbirşey farketmez ekran kartı.

Edit: Ekran kartı herhangi bir nVidia veya ATI olursa işini görür kanaatindeyim, intelde yeterli olacaktır büyük ihtimal ama bunun dışındakilerden uzak dur.

-_- Ewt katılıyorum

• 4 ay sonra...

selam,

gene nasreddin hocanın dediği gibi sana doktor değilde eşşekten duşmuş adam lazım..

bir muhendis olarak ve CAD için özel notebook sahibi olarak sana biraz yardımcı olayım.

bu arada kullandığım notebook DELL M90, (T7200 işlemci, 2GB ram, 512Mb Nvidia Quadro FX2500M vs.vs )

Notebook sistemi için tavsiyeler;

1-işletim sistemi: windows XP professional

2- RAM : 2 GB yeterli olacaktır. zaten 32 bit XP işletim sisteminde daha fazla RAM'i desteklemiyor.

3- en önemlisi ekran kartı ,

piyasadaki notebooklarda bulunan paylaşımlı ekran kartlarından uzak dur. En azından harici ekran kartı olan modelleri seç.

bunun yanında profesyonel ekran kartları CAD için Nvidia-Quadro ekran kartı ve ATI FireGL ekran kartlarıdır.

nvidianın Geforce ve Ati Radion serisi ekran kartları oyun içindir ve CAD için olan ekran kartlarından farklı mantıkla çalışır.

daha detaylı bilgi için PM'den bana ulaşabilirsin,

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...