Jump to content

Ses Kesik Kesik Geliyo

em19re83

Recommended Posts

Format attıktan sonra sanırım bios ayarlarında yanlış biyerle oynadım,bios ayarlarını eski ayarlarına getirmeme rağmen sorunu halledemedim.mp3 dinlerken ve film seyrederken sesler kesik kesik geliyo.sanki film ve müzikler bozokmuş gibi takıla takıla calıyo.anakar msı-realtek ac 97 güncellemesini yükledim ama sorun devam ediyo yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin..

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
1- ses kartının cakışmış olabilir farklı irq kullan

2- driver sorunu olabilir

3- ses kartın işlem yaparken "hddden" ötuyorsa udma ları kapat hem biosdan hem aygıt yooneticisinden

arkadasım cok tesekkur ederım yanlız tam olarak anlayamadım kusurabakma mesela mesela irq ne demek vede udma nedemek yardımcı olursan nerden girecegimi biosta oyle bıyer bulamadım ilgine cok tesekkur ederim

arkadasım cok tesekkur ederım yanlız tam olarak anlayamadım kusurabakma mesela mesela irq ne demek vede udma nedemek yardımcı olursan nerden girecegimi biosta oyle bıyer bulamadım ilgine cok tesekkur ederim

adaş ırq bir donanımn kesme isteğişdir driver surucusunu tıkla ozellikler de kaynaklar de orda irq numarası yazar

udma ise hdd nin bir ozelliğidir biosdan hdd ozelliklerine girersen udma outo gibi bişiy yazar disable yapcan ayrıca aygıt yoneticisinde hdd denetleyicilerinede bak

• 2 hafta sonra ...
adaş ırq bir donanımn kesme isteğişdir driver surucusunu tıkla ozellikler de kaynaklar de orda irq numarası yazar

udma ise hdd nin bir ozelliğidir biosdan hdd ozelliklerine girersen udma outo gibi bişiy yazar disable yapcan ayrıca aygıt yoneticisinde hdd denetleyicilerinede bak

aygıt yöneticisinde ırq için kaynaklara baktığımda çakışma yok hiçbirinde biosta ise ırq lara deger veremıyosun pcı yada ısa degerleri ver udma ya ise hic rastlamadım kullandıgım bios amibios 6.20 port ayarlarını kurcaladım dma ayarlarıyla oynadım kafama göre biraz düzelme oldu ama hala tam olarak problemi halletmiş değilim.ama cakışma gözükmüyo.sanırım kardeşim senden biraz daha ipucu alarak bu işi çözücem dediklerini elimden geldiği kadar yaptım eskiye nazaran düzelme oldu.yardımlarını bekliyorum kardeşim eyvallah..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...