Jump to content

Datron Pl3 Laptopa Xp Kurma Konusunda Yardım

darker

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

2 gündür denemediğim sürüm kalmadı. tncxp nin tüm sürümlerini ve sitenizde paylaşılan tüm sürümleri denedim, ancak bir türlü xp'yi yükleyemedim.

Normal xp cd'si ile yüklemede pci.sys (mavi ekran) gibi bir hata alıyordum. diğer sürümlerde ise ya daha xp kurulumunun başlangıcında i386/dosya.exe, dll vs.. bulunamadı kurdan çıkmak için tıklayın yazısı alıyorum ya da bu bölümü geçiyor ve ntfs biçimlendirmeye geçeceği sırada siyah bir ekran olarak donup kalıyor...

Ayrıca elimdeki xp cd'sine NLİTE kullanarak farklı sürücüler yüklemem rağmen gene olmadı. :)

laptopu yeni aldık. Tam özelliklerini bilmiyorum ama http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd72823 şu adresteki laptop.

İşletim Sistemi:FREEDOS

İşlemci:INTEL Dual Core T2370

İşlemci hızı:1.73GHz

Ekran

15.4 inc TFT-LCD WXGA

1280 x 800 Çözünürlük

Bellek:2 GB DDR2 667 MHz

Sabit Disk:120 GB (samsung) Yanılmıyorsam SATA

Sabit Disk Sürücü Hızı:5400 RPM

Optik Sürücü:Dual layer DVD-RW

Grafik Kartı:INTEL X3100 Paylaşımlı

Ethernet:10 / 100 Mbps

Wireless LAN:802.11 b/g

hip Seti Intel 965GM Chipset

Çözümü olan varsa paylaşırsa memnun olurum....

:)

Benim tahminim sata sürücüsü problemi olduğudur. Bu sitedeki windows sürümleri yeni laptop'undaki sata harddiski tanıyamamış olabilir. Böyle durumlarda bios'ta sata harddiski ide'ye çevirme gibi bir ayar var ya onu yapacaksın ya da harddiskinin sata sürücüsünü bulup windows cdsi ile entegre edeceksin. başka bir çözüm aklıma gelmiyor.

Benim tahminim sata sürücüsü problemi olduğudur. Bu sitedeki windows sürümleri yeni laptop'undaki sata harddiski tanıyamamış olabilir. Böyle durumlarda bios'ta sata harddiski ide'ye çevirme gibi bir ayar var ya onu yapacaksın ya da harddiskinin sata sürücüsünü bulup windows cdsi ile entegre edeceksin. başka bir çözüm aklıma gelmiyor.

Okuduğum yazılardan da benim çıkardığım sonuç bu, hatta bios'ta bazzı şeyler yaptım ama sata'yı açıkça IDE ye dönüştür şeklinde bir ayar da bulamadım. Zaten fazla bir ayar da yapılamıyor...

Bu konuda başka çözüm önerisinde bulunacak arkadaşlar varsa memnun olurum...

"Normal, anormal XP DC'si" ve "diğer windows sürümleri" ile ne demek istediğiniz belli değil...

Yine "mavi ekran"ın kurulum sırasında mı, kullanmaya başladıktan sonra mı çıktığı da belli değil...

* CD'leriniz her ne sürüm ise de herşeyden önce sağlam (denenmiş) ve "SATA" sürücüsü eklenmiş CD olsun;

* Bios "Advanced" sekmesinde AHCI Controller'ı "Enhanced"den "Compatible"a çevirin (Vista değil XP kuracaksanız).

Başarılar...

• 6 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

kardeş bendede aynı sorun vardı arkadaşın dedigi gibi bios tan sata driver yazan yere enter yap or-rada zaten 2 şık var sen onu ise yap ondan sonrada f10 yap cık yükle bende oldu ama öncedden driver lerini bul ok

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

SATA SÜRÜCÜSÜNÜ NEREDEN BULABİLİRİM

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...