Jump to content

Difriz Kullananlar Bu Konuya Yorum Yapın Lütfen

platinum

Recommended Posts

arkadaşlar ben 1 yılı aşkındır difriz kullanıyorum şu ana kadar bi zararını görmedim ama bi arkadaş difriz devamlı harddiskin aynı yerine yazıyor ve harddisklerinde yazma ömrü var demişti yani harddiskleri bozduğunu söylüyor ve geçenlerde bi makinanın harddiskinde sorun oluştu açıyorum disk boot failure please insert system disk and press enter diyo bu uyarıya göre harddiskin gitmiş olması lazım ama bekleyince pc açılıyo fakat bilgisayarım ı açarken bile pc çok kasıyo bunuda anlayabilmiş değilim neden yaptığını ama difriz kullananların bu konu hakkındaki yorumlarını bekliyorum

birde maxblast gibi harddisk sıfırlama programları hakkında harddiski fabrika çıkışı yaptıkları söyleniyor yazma ömrü bitmiş harddisk yeni gibimi oluyor yani?

hdd lerin omurleri o kadar cabuk tukenmez. harddiskin kullanma omru bitmeden zaten sistemi degistirmek zorunda kalirsiniz cogunlukla. Bu hata ise hardiskin segmentlerinden kaynaklaniyor olabilir. Fabrika formati atmayi deneyebilirsiniz.

hdd lerin omurleri o kadar cabuk tukenmez. harddiskin kullanma omru bitmeden zaten sistemi degistirmek zorunda kalirsiniz cogunlukla. Bu hata ise hardiskin segmentlerinden kaynaklaniyor olabilir. Fabrika formati atmayi deneyebilirsiniz.

bende harddisk ile ilgili onu düşünüyorum fakat deep freeze hakkında yorum yapan olmamış :)

bende uzun süredir deepfreeze, winrollback vb yazılımları deniyorum.

WinRollBack'te usb donanımı takınca reset atıyor o yüzden mecburen DeepFreeze'e geçmiştim

şimdi memnunum deepfreeze'den bi yamuğunu görmedim..

o arkadaşın hdd zaten bozulmuştur, yoksa deepfreeze'in bozacağını sanmam.

senelerdir deepfreze kullanıyorum hardiskim bir kere bozuldu değiştirdim yine kullanıyorum virüs programı vs kullanmamak için daha hiç bir şey olmadı en basitinden internet kafelerden düşün senelerce açık kalan kafewlerde aynı sistemler kullanılıyor bozulsa onlarınkide bozulurdu o hataya gelince bendede çıktı bi kaç kere ama nedeni başka şeyler sanırım...sonuçta deepfreze kullanmadan hayat düşünemiyorum:D

senelerdir deepfreze kullanıyorum hardiskim bir kere bozuldu değiştirdim yine kullanıyorum virüs programı vs kullanmamak için daha hiç bir şey olmadı en basitinden internet kafelerden düşün senelerce açık kalan kafewlerde aynı sistemler kullanılıyor bozulsa onlarınkide bozulurdu o hataya gelince bendede çıktı bi kaç kere ama nedeni başka şeyler sanırım...sonuçta deepfreze kullanmadan hayat düşünemiyorum:D

peki sende o hata nasıl düzeldi ben akşam diski maxblast 4 ile sıfırladım ama nafile yine aynı hatayı veriyor işin garip tarafı bilgisayarcıya veriyorum disk sağlam diyo taktım canavar gibi çalışıyo diyo dedim hiç kasmıyomu pc açılınca hiçbir sorun yok diyor garantiyede yollayamıyorum öyle olunca bana bir çözüm yolu söyleyin lütfen...

peki sende o hata nasıl düzeldi ben akşam diski maxblast 4 ile sıfırladım ama nafile yine aynı hatayı veriyor işin garip tarafı bilgisayarcıya veriyorum disk sağlam diyo taktım canavar gibi çalışıyo diyo dedim hiç kasmıyomu pc açılınca hiçbir sorun yok diyor garantiyede yollayamıyorum öyle olunca bana bir çözüm yolu söyleyin lütfen...

valla elimde bir cd var hardiskdeki bozuklukları filan düzelten hardiski yeniliyen bir cd ilk olarak biostan hardiskleri tekrardan gösterdim sonra bu cd ile taradıım biraz uzun sürüyor diye gece bıraktım ertesi akşam aldım bitmemişti ama yarıda kessende bişey olmuyormuş herneyse o programla tarattım hardisk tamamen düzeldi işin ilginci eskiden bozuldu diye çıkarttığım hardiskimde çalışmaya başladı cdyi upload etcektim ama içinde dosya gözükmüyor :Dbu cd ile boot edip tarıyınca ne olursa olsun düzeltiyor sadece kafa atma hataısnda bişey yapamıyor...

dosya olarak upload etmeyi başaramadım içi boş gözüktüğünden cdyi kopyaladım bu aşağıda verdiğim dosyayı bir cdye yaz sonra bununla pcyi boot et ve hardisk numarasını yani 1 veya 2 diye hangisini taratcaksan tarat çok uzun sürerse yarıda kesersin...bu gece bırak yarın iin olursa pcde yarıda kesersin...tarattıkdan sonra düzelicektir..

http://rapidshare.com/files/149150600/Image.nrg.html[/CODE]

eğer bundan sonra windows açılmassa bir kere windows kurman gerekiyor...

edit linkler silindiğinden yenilendi:

linkler:

[CODE]http://www.dosya.tc/Image.rar.html
http://rapidshare.com/files/189151170/Image.nrg.html[/CODE]

valla elimde bir cd var hardiskdeki bozuklukları filan düzelten hardiski yeniliyen bir cd ilk olarak biostan hardiskleri tekrardan gösterdim sonra bu cd ile taradıım biraz uzun sürüyor diye gece bıraktım ertesi akşam aldım bitmemişti ama yarıda kessende bişey olmuyormuş herneyse o programla tarattım hardisk tamamen düzeldi işin ilginci eskiden bozuldu diye çıkarttığım hardiskimde çalışmaya başladı cdyi upload etcektim ama içinde dosya gözükmüyor :Dbu cd ile boot edip tarıyınca ne olursa olsun düzeltiyor sadece kafa atma hataısnda bişey yapamıyor...

dosya olarak upload etmeyi başaramadım içi boş gözüktüğünden cdyi kopyaladım bu aşağıda verdiğim dosyayı bir cdye yaz sonra bununla pcyi boot et ve hardisk numarasını yani 1 veya 2 diye hangisini taratcaksan tarat çok uzun sürerse yarıda kesersin...bu gece bırak yarın iin olursa pcde yarıda kesersin...tarattıkdan sonra düzelicektir..

http://rapidshare.com/files/149150600/Image.nrg.html[/CODE]

eğer bundan sonra windows açılmassa bir kere windows kurman gerekiyor...

sağol az önce indirdim çok küçük boyutlu bişey ama boyut önemli değil işlev önemli benim için şimdi cdye çekip deneyeceğim sonucu yazarım

gerçekten çok yavaşmış 160 gb sata seageate hdd sabah 09:00 da başladı şu an saat 17:00 ve 95 gb tamamlandı şimdiye kadar ama hiçbir bad sectör bulunamadı ;)

@exitly dostum allah ne muradın varsa versin valla maxblast 4 ü çok met etmişlerdi bana ama onun yapamadığını bu program yaptı uzun sürdü ama olucanı bildikten sonra 2 gün de beklesen yeridir sabah 09:00 da başladı akşam 22:30 da bitti 160 gblık hdd işte sonuçlar...

grnt059nl8.jpg

grnt060jg0.jpg

tekrar teşekkürler bence herkes bu programı indirsin maxblast falan hikaye...

edit: malesef aynı hatayı yine tekrarladı harddisk makina ağır çalışıyor ve kendi kendine reset atıyor bu diski nasıl garantiye yollarım adam taktığında ya çalışırsa cünkü bazen 1 saatlikte olsa sorunsuz çalışıyor

arkadaşım bnde cafe işletiorum gayet güssel bi program ama tam sürümünü bulamadım 1 aylık denem sürümyle idare edio olsamda methedildiği kadar var hdd e zaarar verdiği duymuştum ama kullanışlı sürekli format atmaktansa iidir

arkadaşım bnde cafe işletiorum gayet güssel bi program ama tam sürümünü bulamadım 1 aylık denem sürümyle idare edio olsamda methedildiği kadar var hdd e zaarar verdiği duymuştum ama kullanışlı sürekli format atmaktansa iidir

hangi programdan bahsettiğinizi anlayamadım maxblast 4 zaten full benim bildiğim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...