Jump to content

Svchost Aşırı Ram Yiyiyor

cell-cuq

Recommended Posts

svchost,windows hizmetleri için çalışan bir uygulamadır ve ne yazıkki iyi ram harcar ancak başıma gelen bir olayı anlatayım svchost bir gün delirmişti işlemciyi 100d e 100 lerde kullanıyordu ve bir türlü düzeltememiştim ozaman araştırmştım ve svchost yada scvhost gibi benzer isimli virüsler olabiliyormuş o yüzden sistemini emin olmak için virüs programıyla tarat ve sana tavsiyem spyware doctor programıylada tarat (forumda aratırsan bulabilirsin)böylece zararlı bir yazılımın çalışmadığından emin ol.

msconfig' den hizmetler bölümünden "otomatik güncelleştirmeler" sekmesini kapatın. her şey normale dönecektir.

ARkadaşa aynen katılıyorum.Ancak svchost ram artmasının bir çok sebebi olucaktır.sadece windows güncelleştirmelirini kapatmak bi sonuç vermeye bilir.kullandığınız anti-virüs programı dahi update eder svchosta bir artış görünüyor.ağ konusuna gelince

kablosuz bağlantılarda svchostun kablolu bağlantılara göre biraz daha fazla ram yiyor.Ama neden öyle yaptığı hakkında pek bir bilgim yok.

Size şunu Svchostlar ram yer ama cpu dan bişey yemezler...

Eğer Bigün durduk yere svchost cpu yiyorsa hemen bi anti virüs ile bilgisayarını taratmanızı öneririm.

Kolay Gelsin.

he fix is to stop the Windows Updated service, delete the SotwareDistribution folder and restart the service.

bendede olmuştu dediklerini yap servisi kapa klosoru sil sonra tekrar açç düzülliyok...

dediğimi yap mutlaka düzelcek klosor windowsun içinde bikaç defa başıma geldi virus filan değil servisin sapıtması servisi services.msc dende kapata bilirisn...bitince aç yine updteyi herşey normale doncekk..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...