Jump to content

Lazer Yazıcı Kartuşu Doldurulabilir Mi?

platinum

Recommended Posts

arkadaşlar samsung scx 4200 lazer yazıcım var kartuşlarının dolumunun pek sağlıklı olmadığını birkaç arkadaşımdan duydum bu yüzden geçen sene yeni kartuş aldım fakat dolumuyla yenisi arasındaki fiyat farkı çok olduğundan bu konuyu açma gereği duydum aramızda lazer kartuşu doldurarak kullananlar yorum yaparsa memnun olurum

doldurulur fakat rrenk kalitesinde düşme oluyo resim çıkartıyorsan hiç tavsiye etmem ayrıca 1000 sayfa ise bazen 450 bazen 800 lerde bitiyor doldurduğun yere göre değişiyor:d...zaten doldurma maliyetine yenisini alabildiğin yazıcılarda mevcut en son 89 ytlye lazer yazıcı görmüştüm eğer resim çıkartıyorsan netliğe önem veriyorsan renkelerin tam olduğu gibi çıkmasını istiyorsan az daha para kat en ucuz lazer yazıcıdan al bim veya carrefou gibi yerlerde veya benzeri mağzalarda var...bu arada doldurmakta 30 ytlden 70 ytlye kadar yaptırdığın yere göre değişiyor toner dolumunu yaptırıcaksanda güzel güvence veren bi yere yaptırmanı öneririm...

doldurulur fakat rrenk kalitesinde düşme oluyo resim çıkartıyorsan hiç tavsiye etmem ayrıca 1000 sayfa ise bazen 450 bazen 800 lerde bitiyor doldurduğun yere göre değişiyor:d...zaten doldurma maliyetine yenisini alabildiğin yazıcılarda mevcut en son 89 ytlye lazer yazıcı görmüştüm eğer resim çıkartıyorsan netliğe önem veriyorsan renkelerin tam olduğu gibi çıkmasını istiyorsan az daha para kat en ucuz lazer yazıcıdan al bim veya carrefou gibi yerlerde veya benzeri mağzalarda var...bu arada doldurmakta 30 ytlden 70 ytlye kadar yaptırdığın yere göre değişiyor toner dolumunu yaptırıcaksanda güzel güvence veren bi yere yaptırmanı öneririm...

siz renkli lazer yazıcıdanmı bahsediyorsunuz anlamadım renkli lazerlerin fiyatı uçuk kaçık bişeylerdi en son baktığımda bendeki siyah beyaz lazer yazıcı ve 40 ytl ye kartuşun doldurulduğunu öğrendim acaba riske girip doldurtmaya değermi bilemiyorum

siz renkli lazer yazıcıdanmı bahsediyorsunuz anlamadım renkli lazerlerin fiyatı uçuk kaçık bişeylerdi en son baktığımda bendeki siyah beyaz lazer yazıcı ve 40 ytl ye kartuşun doldurulduğunu öğrendim acaba riske girip doldurtmaya değermi bilemiyorum

sendeki iyah beyazsa doldur sorun değil dediğim renkliler için geçerli...yanlız söylede bi olay var doldurcağın yere yinede dikkat et normalde sorun çıkmaz siyah beyazlarda biraz sayfa kaybı olur oda o fiayata göre fazla basmış bile oluyorsun yani kısacası doldur ama doldurduğun yere dikkat et garanti veren yerlere doldurtdur...garantili dolum filan yazar zaten veya güvendiğin bi yer olsun doldurmakda sorun yok siyah beyazlar için....

ben hp 1018 siyah/beyaz lazer yazıcı kullanıyorum...

toner'i bittiği zaman yenisi pahalı olduğundan tekrar doldurttum...

9 YTL mi neydi doldurmak....

denemekten zarar gelmez dedim....

ilk sayfalarda bazı kısımları doğru düzgün basmıyodu

fakat 5-6 sayfa çıktı aldıktan sonra kendine geldi...

şu anda hala kullanıyorum çok memnunum...

siyah/beyaz çıktılar için yeniden doldurtabilirsin...

ama exitly'nin de dediği gibi garanti veren yerlerde doldur...

sendeki iyah beyazsa doldur sorun değil dediğim renkliler için geçerli...yanlız söylede bi olay var doldurcağın yere yinede dikkat et normalde sorun çıkmaz siyah beyazlarda biraz sayfa kaybı olur oda o fiayata göre fazla basmış bile oluyorsun yani kısacası doldur ama doldurduğun yere dikkat et garanti veren yerlere doldurtdur...garantili dolum filan yazar zaten veya güvendiğin bi yer olsun doldurmakda sorun yok siyah beyazlar için....

şu an elimde 2 kartuş var biri orjinal üzerindeki diğeri ise geçen sene bittiğinde doldurmayıp aldığım kartuş orjinal olanı doldurtucam diğeride zaten bitmek üzere dediğiniz gibi garantili yer bulabilirim inşallah bide şunu merak ediyorum bir kartuş kaç kez doldurulabilir?

edit: aynı mesaj 2 kez yazılmış net çok yavaşta yanıt vermeyince tekrar basmıştım :rolleyes2:

arkadasım kullandıgın yazıcı sıyah beyaz bır yazıcı ıstedıgın gıbı doldurta bılısın bugune kadar bır hata yada a rızaya denk gelmedım 2-yada 3 dolumda bır dram dedıgımız parcanın degısmesı gerekıyor degısmesı gerektıgını cıktı aldıgında kagıt uzerınde cızıkler varsa bellı edıyor kendını ortalama 2-3 dolumda bır degısır hıc bır sıkıntı olmadan kullanabılrısın (dolum yapan yer de önmelı yalnız) renklı lazer jetlerde dolum yapan merkez cok onemlıdır ısı bılen bı yerse her hangı bır sıkı9ntı olamz dıyer turlu tonerde akma olur yazıcının ıcıne toner dokulur ayrıca arkadaslar solemısler renklerde bozulma olur dıye renklerdekı bozulma dolum merkesının kullanmıs oldugu toner tozunun kalıtelı olup olmamasıyla alakalıdır yaklasık 2 yıldır toner dolduruyoruz hız bır sıkayet almadım

şunu unutmayalımtoner dolumu tamamen dolum merkesının kaıtelı malzeme kullanması ve ıyı ıscılıkle bellı olur .

kolay gelsın

arkadaşlar cevaplarınız ve yorumlarınız için teşekkürler ben toneri bugün doldurttum deneme yaptım ilk 5-6 sayfada kesiklikler oldu şu an yazımında bir sorun yok fakat yazıcıdaki toner boş uyarısı değişmedi hala bu uyarıyı veriyor bu uyarıyı vermesi normalmi yoksa kullandıkça bu uyarı kesilecekmi?

@Platinum, toneri doldurttuğun yer maalesef işin kolayına kaçıp toner resetlemesi yapmamış. Toner resetleyiciler çok pahalı elemanlardır. 200 - 300 ytl arasında fiyatları değişiyor.

Please register to see this content.

bu adresteki XS13 isimli resetleyici senin lazer yazıcının çiplerini resetliyor. Fakat fiyatı uçuk 180 ytl. (bazılarına göre çerez parası bu kabul ediyorum.)

Ben öğrenci adamım bir resetleyiciye 180 ytl veremem doğrusu. Zaten bu cihazı toner dolumu yapan şirketin alıp müşterisine bu hizmeti vermesi gerekir. saçmalık burada.

@Platinum, toneri doldurttuğun yer maalesef işin kolayına kaçıp toner resetlemesi yapmamış. Toner resetleyiciler çok pahalı elemanlardır. 200 - 300 ytl arasında fiyatları değişiyor.

Please register to see this content.

bu adresteki XS13 isimli resetleyici senin lazer yazıcının çiplerini resetliyor. Fakat fiyatı uçuk 180 ytl. (bazılarına göre çerez parası bu kabul ediyorum.)

Ben öğrenci adamım bir resetleyiciye 180 ytl veremem doğrusu. Zaten bu cihazı toner dolumu yapan şirketin alıp müşterisine bu hizmeti vermesi gerekir. saçmalık burada.

çok teşekkürler ne yapalım bu seferlik bitene kadar böyle kullanıcam artık umarım birdahaki sefere adam gibi dolduran bir yer bulurum piyasada yalancı dolandırıcı çok olduktan sonra ne yapacağımızı bilemiyoruz üstelik sorupta doldurtmuştum böyle müşterinin ahını alırlarsa aldıkları para da gırtlaklarında kalır hayrını göremezler...

şu an yazmasında sorun yok sadece toner boş uyarısı değişmiyor birde yazıcının içine siyah tozlar dökülüyor bu normalmidir acaba yoksa yeni doldu diyemi böyle oluyor...

Yok tabiki normal değil, niye toz dökülsün? o tozların tonerin içinde kalması için para veriyorsun :thumbsup:

çıkartıp bir kontrol et bakalım açık bir yer var mı.

o uyarıyı da kafana takma yazmada problem olmaz ama uyarıyı alacaksın. fakat toz dökülmesi iyi değil onu bir kontrol et.

ya hepsini geçelim pişkin pişkin adam sorduklarıma şu cevapları verdi

-lazer yazıcı kartuşu dolduruyormusunuz?

cevap: evet

-peki garantilimi yani yeni kartuşlar 4-5 top kağıt yazdırıyor dolum olsa ne kadar yazar

cevap: yeni kartuşlar 2500 kağıt ******ürüyor yeni bir kartuşun ilk dolumunda 2000 kağıt garanti bitirir

-bu üzerinden çıkan orjinal kartuşu

cevap: bu kartuş zaten demodur fazla gitmemiştir zaten 2-3 doluma kadar randıman alırsınız sorun çıkmaz

:@

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...