Jump to content

Program Entegrasyonuyla İlgili Sorularım Olacaktı?

Recommended Posts

Öncelikle bir yığın katılımsız anlatımlar için emeği geçenlere teşekkürler.

Çok önceleri kullandığım katılımsız CD' yi kaybettim.Baştan yaptım ama çok hata vermeye başladı.

1. nLite 1.4.9.1 sürümünü kullanıyorum.Birkaç deneme yaptım ancak şöyle bir sorun var.Internet Explorer seçeneğini masaüstü simgelerinde göremiyorum.3 kez denedim ancak hepsinde de aynı hatayı gördüm.Servis yada hizmetlerden editlemediğime eminim.Acaba programdan kaynaklı mı? yoksa sorun sadece bende mi? En stabil hangi sürümünü önerirsiniz?

2. Serviste kullanmak ve zamandan tasarruf etmek adına 16 adet programı ve SATA/RAID sürücülerini CD' ye ekledim.Ancak nLite programında herşeyi düzgünce editlemesine rağmen ISO' dan Virtual PC ile yaptığım denemelerde Text Modda birkaç dosyada kopyalama hatası verdi.Bu moddaki dosyalar programların mı? yoksa driverların mı?

3.Galiba program eklerken belli bir sıralama yapılıyormuş.Bu sıralamayı doğru yaptığıma eminim, tam 3 seferdir aynı hatayı alıyorum.GUI Modda 13 dakika kalan ve yüklenen programlarda "Şu anda başka bir yükleme yapılıyor.Bu programın yüklenmesini bekleyin." tarzında bir hata alıyorum.Burada şöyle bir durum var.Örn; Java ve Adobe Reader programlarını aynı anda bilgisayara CD üzerinden yükleme yaparsak sadece birini yükler ve diğerinde bu şekilde bir hata verir.Acaba bu hatayı kurulum aşamasında neden alıyorum? Herşeyi sıraladığıma eminim.Aşağıda sıralamayı da verdim.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

4. Bu artık en gıcık gittiğim sorun.herşey düzgünce ilerlerken yine 13. dakikanın başında Windows Installer v3.0.1.2.19 gibi bir pencere karşıma çıkıyor ve sadece Tamam tuşu bulunuyor.Bu uyarının yada bilgilendirmenin çıkmamasını istiyorum.nLite programından Tam Otomaytik yapmama rağmen neden her seferinde böyle bir hata alıyorum.

Programların Sıralaması:(nLite Programında Yukarıdan Aşağıya Bu Sırada.)

Firefox-Opera_Flash_Player.cab

IE_Flash_Player.cab

Shockwave_Player_10.cab

Net_Framework2.cab

Java.cab

Adobe_Reader7.cab

Firefox2.cab

IE7-WindowsXP-x86-trk.exe

Codec.cab

Nero8.cab

7Zip.cab

WLM8.5.cab

LimeWire.cab

Winamp.cab

Winrar.cab

Nod32.cab

1. Internet Explorer Entegrasyonundan kaynaklanan bir problem.İşin ilginci Görüntü özelliklerinde Masaüstü öğelerinde de yok.NR update pack kullanırsanız sorununuz çözülür.

2.Sürücülerin.

3 ve 4. Bunun sebebi kullandığınız eklenti(ler)den kaynaklanıyor.

Cevaplandırdığınız için teşekkürler.

IE sorununa kısmen de olsa bir çözüm getirdim.Şu anda IE ile ilgili sorun yaşamıyorum.An itibariyle düzeltebilmiş vaziyetteyim.

İkinci sorunuma da bazı sürücülerin dosyalarını silerek çözüm buldum.Sadece gerekenleri bıraktım kalanları sildim.İkinci sorunum kayboldu.

3. ve 4. sorunlarım hala devam etmekte.Şöyle ki bu kez Windows Installer uyarısı karşıma gelmedi ancak yine program yüklemesinde 3.sorunumu tekrarladı.Şu anda başka bir ISO daha yaptım eğer bunda bir sorun çıkmazsa bu sorunlarımda düzelmiş olacak.

Benim en çok merak ettiğim yukarıda listesini verdiğim eklentilerden hangileri birbiriyle çakışıyor.Mesela limewire java ile çakışıyor onu biliyorum ancak Java yüklemesini nLite ile ilk başlara koymama rağmen LimeWire ile çakışma olasılığı nedir?

Birde tüm cab dosyalarını tek tek denedim çalışıyorlar sorunsuz şekilde ama niye böyle çakışma hatası alıyorum bir türlü çözümleyemedim.

Sıralamaya bakmadım.

Öncelikle nLite'ta yaptığınız sıralama kurulumdaki sırayı belirtmez.Kurulum dosyaları ada göre sıralanır,o yüzden böyle bir sorun oluşmuş olabilir.

Sıralamayı değiştirmek için,

1.i386daki svcpack.in_ dosyasını expand edin(bilmiyorsanız anlatabilirim)

2.svcpack.inf dosyasını açın ve [setupHotfixesToRun] satırını bulun.

3.bunun altındaki dosyaların sırası gerçek kurulum sırasıdır.Sırayı ayarlayabilirsiniz.

4.Ayarladıktan sonra svcpack.inf dosyasını tekrar makecab ile sıkıştırın(bilmiyorsanız anlatayım)

Sıralamaya bakmadım.

Öncelikle nLite'ta yaptığınız sıralama kurulumdaki sırayı belirtmez.Kurulum dosyaları ada göre sıralanır,o yüzden böyle bir sorun oluşmuş olabilir.

Sıralamayı değiştirmek için,

1.i386daki svcpack.in_ dosyasını expand edin(bilmiyorsanız anlatabilirim)

2.svcpack.inf dosyasını açın ve [setupHotfixesToRun] satırını bulun.

3.bunun altındaki dosyaların sırası gerçek kurulum sırasıdır.Sırayı ayarlayabilirsiniz.

4.Ayarladıktan sonra svcpack.inf dosyasını tekrar makecab ile sıkıştırın(bilmiyorsanız anlatayım)

Ben bilmiyorum, 1. ve 4. maddelerinizi anlatırsanız sevinirim..

expand etme işlemi şöyle oluyor:

XP CD'nizin penceresi açık dursun.

başlat > Çalıştıra CMD yazıyorsunuz

Daha sonra, cd /D yazın ve XP CD'nizin penceresnden i386 klasörünü komut ekranına sürükleyip entera basın.

Şimdi XP CD'Sindeki i386 klasörüne geçmiş oldunuz.

expand -r svcpack.in_ yazın.i386 klasöründe svcpack.inf dosyası oluşmuş olacaktır.Buradan direk notepadi de açabilirsiniz notepad svcpack.inf yazarak ve dosyayı düzenleyebilirsiniz.

DÜzenleme bittikten sonra da makecab svcpack.inf yazın ve komut penceresinden çıkın.Svcpack.in_ dosyası yenilenecektir.

Hocam teşekkürler.Tüm sorunlarımı çözdüm sayenizde.Ancak şöyle garip bir durum var.Başka bir modifiye XP CD' sinde çalışan SATA driver' larını kendi CD' me nLite ile attım ancak aynı makinada diğer modifiye XP sata sürücüsünü görürken kendi hazırladığım ki görmüyor.Daha sonra baktım ki nLite birden fazla sürücü eklerken sadece birkaçını atmış.

Burada tüm driver ları tek seferde ve eksiksiz şekilde kendi CD' me nasıl atabilirim? Tek tek deniyorum ancak tek denememde de nLite hata veriyor.nLite dışında başka bir programla atabilirmiyim? Eğer böyle bir imkanım varsa nasıl atıldığını nereden öğrenebilirim?

Çok çok teşekkürler.Sata Integrator ile sürücüleri yükledim.Ayrıca elimde olanları da tek tek nLite ile yüklemeyi tamamladım.Boyutu biraz büyük oldu ama ne yapıp edip tek CD' ye düşürmem lazım boyutu.

Ayrıca yukarıda Windows Installer diye yaşadığım bilgilendirmeyi bu kez çözdüm gibi birşey.Bakalım Virtual' de göreceğim birazdan.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...