Jump to content

Mavi Ekran Hatası Alıyorum (partmgr.sys)

platinum

Recommended Posts

yeni xp kurdum programlarımı driverlerimi herşeyimi hallettim herşey normaldi acronis true image kurdum yine sorun yoktu üstüne daemon toolsu kurunca resimde görülen hatayı aldım cdden açılan xp ile açıp daemon tools un program filesteki klasörünü sildim ama sonuç yine aynı açılırken mavi ekran hatası veriyor yekrar kurulum yapmadan bunu düzeltebileceğim bir yöntem varmı?

grnt020hf8.jpg

edit çözümü buldum: nette araştırdım sata kablosunu değiştirdim harddiskin yaklaşık 1 saattir çalışıyo olabildiğinden fazla kastım herhangi bir hata yok makinada ileride başınıza böyle mavi ekran hataları çıkarsa aklınızda bulunsun arkadaşlar

yine cd den açıp işletim sistemine ulaşabilirsen Advanced WindowsCare programını yükleyerek tekrar onarmayı dene.işe yaramazsa tekrar yaz belki aklına başka birşeyler gelen olabilir.kolay gelsin

Advanced WindowsCare programı yazmak istemiştim özür.

herşeyden vazgeçtim tekrardan tüm programlarla uğraşmayı göze aldım ama bu seferde c ye kurarken seçili bölümü sil diyoruz ya bölüm silinemiyor deyip yine mavi ekran hatası veriyor başka bi fikri olan yokmu arkadaşlar bios güncellemesi falan diyor mavi ekranda biostan mı kaynaklanıyor sizce?

herşeyden vazgeçtim tekrardan tüm programlarla uğraşmayı göze aldım ama bu seferde c ye kurarken seçili bölümü sil diyoruz ya bölüm silinemiyor deyip yine mavi ekran hatası veriyor başka bi fikri olan yokmu arkadaşlar bios güncellemesi falan diyor mavi ekranda biostan mı kaynaklanıyor sizce?

Modifiyesiz bir xp ile deneyin birde.

FAT32 olarak biçimlendirmeyi denedinmi?

ben biçimlendirme yapmadım hani kurulum ekranında c yi silmek için d ye basın diyor ya basıyorum silinemiyor diyo mavi ekran hatası veriyor bakalım şimdi arkadaşın dediği programı indirdim onu yükliycem bu arada pc çok kötü durumdaydı 160 lık hdd 4 parça yapılmış c 10 gb tı ve dosya sistemi fat 32 idi ben maxblastla diski sıfırladım ve 2 ye böldüm c ye 20 gb bıraktım sizce ntfs olarak kurduğumdan mı kaynaklandı dersiniz yani acronisi ya da daemon toolsu kurmamın bununla bir ilgisi yokmu ama diğer programları kurduktan sonra 5-6 kez yeniden başlattım sorun yoktu.

peki fat32 olarak c yi biçimlendirsem partition magicle falan d diski ntfs olarak kalsa sorun olurmu daha önceki kurulumu ntfs olarak hata verdiğinden fat32 olarak kurmuş olabilirler mi? bu bana tamir için getirilen bir pc yada biosunu güncellemem sorunu çözermi pek bios güncelleme taraftarı değilim aslında daha önceden başıma kötü şeyler geldi bios yüzünden o bakımdan

çok mu soru sordum arkadaşlar bugün gelip alıcaklar da o yüzden biraz acele ediyorum bi fikri olan varsa yazsın lütfen

az önce partition magic ile ntfs olarak biçimlendirdim ve c yi silemeyen aynı xp cdsi bu kez sildi tekrar kurulum yapıyorum bakalım nerden yükledim lanet olası daemonu :D

kardeş senin için buldum şu sorundan kurtul bir an önce ?

Please register to see this content.

microsoftun sitesi herşiye anlatmış Orda

kardeş buda olmasa hardiskin arızalı geçmiş olsun demekten başka elinden bişey gelmez

kardeş senin için buldum şu sorundan kurtul bir an önce ?

Please register to see this content.

microsoftun sitesi herşiye anlatmış Orda

kardeş buda olmasa hardiskin arızalı geçmiş olsun demekten başka elinden bişey gelmez

arkadaşım ilgin için çok teşekkürler 2. partition magic ile biçimlendirdikten sonra tekrar kurdum bu sefer programları kurarken mavi ekranı verdi değişik xp kurmaya karar verdiğimde ise aşağıdaki sorunla karşılaştım bunu hem fat32 hem ntfs olarak denedim ama sonuç aynı şu an ntfs ve normal olarak deniyorum sonucun değişeceğini sanmıyorum harddisk bozuk ama merak ettiğim konu şu komple harddiski maxblast ile sıfırlamıştım maxblastın 10,0,0,5077 versiyonu ile bu programla harddiskin fabrika çıkışı olacağı söyleniyordu ama hiçbir faydası olmamış anlaşılan sizce eski versiyonu mu denemeliyim? bu diski kurtarmak için yapılabilecek birşey yokmu?

grnt046bw3.jpg

şu an normal olarak ntfs biçimlendirmesi oldu ve kuruluma başladı ama ne kadar güvenebilirim daha önce kurduğum 2 windowsta mavi ekran hatası verdi buna nasıl güvenebilirim ki bana disk bakım araçlarından neyi önerirsiniz maxblast pek bi işe yaramadı sanırım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...