Jump to content

Shell32 Dil Sorunu?

pcmemo

Recommended Posts

1.arkadaşlar yukarıdaki linkden shell32 dosyasını indirdim.Ancak galiba bunun dili ingilizce.Ve ben nasıl tr çevrileceğini bilmiyorum.

2.Virtual pc ile kurmuş olduğum xp me bunu bi deneyeyim dedim.Windows/system32 içinde shell32.dll vardı.Bunun ismini shell32.dll.old olarak değiştirdim.bunu yapıştırdım ancak yinede simgelerim değişmedi.yukarıdaki shell32 yi direk windows cdsine atsam yani shell32.dl_ olarak.Bİ problem çıkarmı.Ve dilini bana söylermisiniz.

1.

Res.hacker'dan Shell32'nin dil dışındaki resim video vb. bölümlerini alarak yaparsın bunu.Ya da Türkçe Shell32'den dil dosyalarını alır ing. shell32'ye atarsın.

Resource Hacker ile Kaynakları farklı Kaydet filan yapılıyordu, res dosyaları anlatımında anlatılmış olması lazım.

2. shell32.dll'yi direk i386 içine atabilirsin, ama önce shell32.dl_ dosyasını silmen lazım.

Ya da shell32nin olduğu dizinden komut penceresi açıp

makecab /v3 shell32.dll[/CODE]

yazabilirsin (v3 en yüksek sıkıştırma yapıyor).Bir dl_ dosyası oluştuğunu göreceksin.Bu dosyayı da i386'ya atarsın.

"Res Dosyalarıyla Çalışmak" adlı videoda nasıl yapılacağını anlattım ama kısaca üstünden geçim.Şöyleki: Restoratorla ingilizce shell32 dll yi aç sağ tıklayıp set language id den türkçeyi seçerek dll dosyasını 1055 (Türkçe)ye dönüştür.İşlem dosya boyutuna göre (shell32 baya büyük) uzun sürer. Sonra dialog ve string table ana dizinine sağ tıklayarak silin ve dosyayı res formatında kaydedin.Son olarak reshacker ın res dosyası ve dosya bütünleme komutuyla dosyaları birleştirin olay bu kadar

"Res Dosyalarıyla Çalışmak" adlı videoda nasıl yapılacağını anlattım ama kısaca üstünden geçim.Şöyleki: Restoratorla ingilizce shell32 dll yi aç sağ tıklayıp set language id den türkçeyi seçerek dll dosyasını 1055 (Türkçe)ye dönüştür.İşlem dosya boyutuna göre (shell32 baya büyük) uzun sürer. Sonra dialog ve string table ana dizinine sağ tıklayarak silin ve dosyayı res formatında kaydedin.Son olarak reshacker ın res dosyası ve dosya bütünleme komutuyla dosyaları birleştirin olay bu kadar

arkadaşım video için çok teşşekkür ederim ancak şöle bi sorunla karşılaştım şimdi:(

icon altına bir çok ican var ancak.xp nin orjinal shell32 dllsinde 6 dan başlarken benim bulduğum shell32 dll sinde 1 den başlıyor mesela 200 de çöp kutusunun simgesi var iken benim bulduğum shell dosyasında ise başka bir simge mevcut.:rolleyes:

Kısac ben sizden hazır elinizde varsa tabi.Vista ikonlu animasyonlu shell32 dosyasını verebilirseniz sevinirim

Şimdiden Yardımlarınız için Teşşekkür Ederim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...