Jump to content

Japonca Hakkında E-kitap Yada Eğitim Seti

yavuz

Recommended Posts

slm arkadaşlar japonca öğrenmek istiyorum malum çağımızın ticaret dillerinden biri.ama türkçe - japonca konusundan pek kaynak yok.okul kütüphanemde gördüğüm bi kaç kitap dışında bana böyle güzel daylight tarzında eğitim seti önerebilebilirmisiniz? saygılar

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

ya konuyu Hortlatdım ama kendim bi eğitim seti buldum türkçe anlatımlı vs si olan fakat warezde bulamadım.

setin ismi MİR EĞİTİM KOLAY JAPONCA EĞİTİM SETİ elinde olanlar yada indirme linki olanlardan paylaşmalarını isticem saygılar

Arkadaşım, Japoncayı öyle okuyarak veya anime izleyerek öğrenemezsin.

Ben 1.5 senedir kursa gidiyorum ve hala birçok yerde zorlandığımız durumlar oluyor.

Rosetta Stone veya Talk-now adında eğitim cd'leri var ancak onlar da işine yaramayacaktır çünkü

bu cd'ler Romaji dediğimiz (latin harfleri ile) söylenişlerini gösteriyorlar.

Örnek göstereyim.... Gitmek fiilini söylerken "ikimasu" diye okuyoruz ama gidebilirmiyim diye izin almak istediğinde "ikite" diye söylemen gerekiyor.

Eğer gerçekten öğrenmek istiyorsan kursa gitmen gerekiyor.İstanbul'da yaşıyorsan Türk-Japon vakfının kursları onlara katılırsın.

Hazırladığım Sözlük var

http://rapidshare.com/files/240146884/Japonca_Kelimeler.xls[/CODE]

Anime izleyip japonca öğrenmek istemek bir hevestir, geçer.

bende öğrenmeyi çok istiyorum animeleri 6-7 sene önce izledim hayranlığım bi türlü geçmedi sk8er_boı belki arkadaşın hevesi de geçmez ah japonya ah eun jin :rolleyes:

• 1 yıl yıl...
  • 3 hafta sonra ...

bende nerdeyse 1 yıldır japonca ogrenmeye hevesliyim(hala hevesim geçmedi :D ) anime izleyerek az çok bikaç kelime kapabilirsiniz fakat bu bile nerdeyse hiçbişeydir.Yani hiragana-katakana-kanji alfabelerini ezberlemek gercekten imkansıza yakın. bu arada sözlük olarak Wakan japonca sözlük programını öneririm veya googe translate kullanabilirsiniz. yinede öğretim seti daha sağlam gibi görünüyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...