Jump to content

Bilgisayarım Bu Hale Geldi Formatlamadan Yardım

mehmet69

Recommended Posts

TNC VİSTA2 işletim sistemi yüklü bilgisayarımda

Kasperskinin türkçesini kurayım dedim zaten yüklü falan dedi.

Bende Smarty uninstaller ile kaldırdım (hem normal simge vardı onu hemde gizli gibi

görünen simgesini hatta gizli gibi olanı kaldırırken sistem dosyası falan dedi ben onu

görür gene kurulmaz dedim onuda kaldırdım tekrar denedim yine kurmadı yeniden

başlatayım dedim kapattım açtım bilgisayar

firefoxvy9.jpg

Bilgisayarı kapatıp açtım Firefox çöktü

kasom3.jpg

msncr0.jpg

yourra6.jpg

böyle oldu ama genede kurmadı. Deniyorum hala yenisi zaten kurulu diyor.

Program files iççinden kav dosyasını sileyim dedim izine gereksiniminiz var

diyor.

Program ekle kaldırda simgesi var kaldır diyorum ''kav.tur.msi''

bulunamadı falan gibi birşey diyor ordan da silinmiyor.

sssssssssssah2.jpg

Kaspersky Antivirüs Remover 2009 programını indirdim çalıştırdım

kkkkkkkkkkkkmx2.jpg

arıyor daha sonra zaten silinmiş dosya yok falan gibi birşeyler

diyor anladığım kadarıyla.

dddddrx0.jpg

kurcalarken böyle yaptım bu sefer iyice gitti aşağıdaki gibi oldu,iki gündür uğraşıyorum

Daha öncede bu şekilde yapmıştım ama hiç başıma böyle birşey gelmemişti.

winrarso7.jpg

windowsqd1.jpg

teracopyks6.jpg

resimgn4.jpg

gelsistayarqa2.jpg

bilgisayarbg4.jpg

Acaba TNC VİSTA2 DVD sini takıpta onarmak falan gibi bir yolu var mıdır?

yok bu bendede oldu inanmıcaksınız ama sıfır windows yükledim güncelleme yaparken böyle oldu sonra fişi çektim bir süre bekliyip taktım düzeldi daha sonra çalıştıra sfc /scannow yazdım cdyi taktım tekrardan dosyaları düzelttim sorun bitti ben güncelleme yaparken oldu fişi çek bir süre bekle işe yarıyabilir....tamamen elektirikle bağlantısı kesilsin...tabi benimki xp idi seninki vista onda nasıl bilmiyorum..

sistem geri yükleme yapmaya çalıştığında kapalı diyorsa, burdan eğer daha önceden perfect xp falan yklediysen o cd'yi tak, açılışta mini xp çalıştır de, çalışınca sistem geri yükleme programı var onu aç ve windowsun daha önce yaptığı yükleme noktası olarak c:/windows seç.

tarihleri gösterecek sana, 2-3 gün öncesine al. sorunun düzelir.

geçmiş olsun tekrar.

cince yuklenen bi resim prosunun yaptığını duymuştum sistemde sapyware yle tarat ama çözümü fdisk ve format gibi duruyoo...

Format atmak istemiyorum ama bakalım sorun çözülmezse naapalım.

Acaba sistem dosyası olan "Autoexec.bat" diye bir dosya falan mı sildin ?

Birde sistem geri yükleme yapmayı denedinizmi ?

Hayır öyle birşey değil, bildiğimiz kasperskynin simgesiydi ama gizli gibi duruyordu, dediğim gibi hose_antonio arkadaşımız modifiye ederken sistem geri yüklemeyi kapatmış.

yok bu bendede oldu inanmıcaksınız ama sıfır windows yükledim güncelleme yaparken böyle oldu sonra fişi çektim bir süre bekliyip taktım düzeldi daha sonra çalıştıra sfc /scannow yazdım cdyi taktım tekrardan dosyaları düzelttim sorun bitti ben güncelleme yaparken oldu fişi çek bir süre bekle işe yarıyabilir....tamamen elektirikle bağlantısı kesilsin...tabi benimki xp idi seninki vista onda nasıl bilmiyorum..

Yinede denemem lazım kaybedecek birşey yok artık gördüğünüz gibi artık heryer aynı oldu.

Kötü Olmuş

Keşke Elimden Bişey Gelse

Geçmiş Olsun ...

Sağol

sistem geri yükleme yapmaya çalıştığında kapalı diyorsa, burdan eğer daha önceden perfect xp falan yklediysen o cd'yi tak, açılışta mini xp çalıştır de, çalışınca sistem geri yükleme programı var onu aç ve windowsun daha önce yaptığı yükleme noktası olarak c:/windows seç.

geçmiş olsun tekrar.

Sağolun. Bu Vista acaba dediğiniz gibi yapınca XP Vistayı düzeltir mi?

Bölge Dil Seçeneklerinden türkçe seç ayrıca masaüstüde boş bi yerde sağ tuş özellikler de açılan Görüntü Özellikleri penceresinde Görünüm sekmesini tıkla sağ alt taraftaki gelişmiş var onu tıkla açılan pencerede Öğe listesinden 3B Nesnelerden başla Uygulama Arka planına kadar yazı tipi karekteri ile ilgili olanları Türkçe karakter destekleyen bi yazı tipi yap ben misal Tohoma kullanırım tamam de uygula de bilgisayarını yeniden başlat düzelmesi lazım teknik servislik yapıyorum bu tarz gelenlerin büyük çoğunluğunda böylelikle hiç formatsız çözülüyor :clapping: Kolay gelsin

Bölge ve dil seçeneklerine gir ordan türkçeyi seç

Oraya defalarca baktım kardeş ama orası normal yani tüm seçenekler Türkçe-Türkiye.

Bölge Dil Seçeneklerinden türkçe seç ayrıca masaüstüde boş bi yerde sağ tuş özellikler de açılan Görüntü Özellikleri penceresinde Görünüm sekmesini tıkla sağ alt taraftaki gelişmiş var onu tıkla açılan pencerede Öğe listesinden 3B Nesnelerden başla Uygulama Arka planına kadar yazı tipi karekteri ile ilgili olanları Türkçe karakter destekleyen bi yazı tipi yap ben misal Tohoma kullanırım tamam de uygula de bilgisayarını yeniden başlat düzelmesi lazım teknik servislik yapıyorum bu tarz gelenlerin büyük çoğunluğunda böylelikle hiç formatsız çözülüyor :clapping: Kolay gelsin

Teşekkür ederim arkadaşım sonradan bozulan lar büyük oranda düzeldi. Şimdi şu kaspersky ve pencerelerin başlıkları

kaldı. Onun için de sfc /scannow deneyeyim bakalım inşaallah olur.

dzeldinr8.jpg

geçmiş olsun tekrar.

ERD System Restore'den bahsediyorsunuz.

Fakat o araç vista için çalışmıyor maalesef.

Öncelikle geçmiş olsun,

Arkadasım, bilgisayarındakı turkçe fontların bozulmus gıbı duruyor.

Bence komple bı font klasorunu kopyala ve tum öelerı bı degıstır.

Vistanın orjınal fontlarını bulamazsan haber ver rar la gönderelım.

Kolay gelsinn...

Öncelikle geçmiş olsun,

Arkadasım, bilgisayarındakı turkçe fontların bozulmus gıbı duruyor.

Bence komple bı font klasorunu kopyala ve tum öelerı bı degıstır.

Vistanın orjınal fontlarını bulamazsan haber ver rar la gönderelım.

Kolay gelsinn...

Evet arkadaşım şimdi baktım da Wordten hiç font yok.Windows taki font klasörüne baktım bomboş. Normal fontlar olmuyormu ki vistaya?

Aynen bendede firefox çöktü ama sistem hiç böyle olmadı sadece yeniden başlatsın dedim pencerelerimde geriye geldi.

Benimkinin Firefoxla alakası yok,benimki Kasperskyle alakalı. Benim deiğim bu olaydan hemen sonra Firefox otomatik olarak çöktü. HoT_JaZz arkadaşımızın paylaştığı Portable arşivindeki firefox çalışıyordu dün çalışırken iki defa güncelleme oldu 3.01 sürümüne yükseltildi dedi ondan sonra oda çöktü anlamadım şimdi oda çalışmıyor. Portablede de güncelleme olyormuymuş yada oluyorsa o programın üzerine kayıt ediyormuymuş?

arkadaşıom fontların silinmiştir. veyahut fonlarla ilgili bir sistem dosyası.

hangisi bilmek zor ama bi yerden font dosyalarını kopyalamayı dene

ve tüm yazı ve dil seçenekleri uygun tipte türkçe destekler moda getir.

benzer bi durumda ben fontları kopyaladım düzeldi.

umarım işine yarar.

formattanda korkma

yedeklemk kolay

al yedek bas format

en temizi

güzel yedekleme programları sitede mevcut

arkadaşıom fontların silinmiştir. veyahut fonlarla ilgili bir sistem dosyası.

hangisi bilmek zor ama bi yerden font dosyalarını kopyalamayı dene

ve tüm yazı ve dil seçenekleri uygun tipte türkçe destekler moda getir.

benzer bi durumda ben fontları kopyaladım düzeldi.

umarım işine yarar.

formattanda korkma

yedeklemk kolay

al yedek bas format

en temizi

güzel yedekleme programları sitede mevcut

Deminden beridir onu deniyorum ama olmuyor.

fontsqu6.jpg

böyle yapıyor.

Valla ben anlamadım buna nasıl olmuş böyle:D

ama şunları denemende fayda var.

ilk önce orjial vista fontlarını kopyala...

daha sonra framework 2.0 dil paketini kur yeniden başlat bakalım çözülecekmi

Fontları kopyaladım C/Windows/fonts klasörüne yapıştırmak istiyorum ama olmuyor

fonttste8.jpg

böyle diyor. TNC VİSTA2 CD sinin içerisinde Fontsinstaller.exe dosyası var tıklıyorum çalışmıyor. net.framework 2.0 langpack çalıştırıyorum hiç birşey olmuyor. İE7 yi tekrar yüklemek istedim

e7qe4.jpg

böyle diyor anlamadım. Birde Program Files/İE klasörünün içerisinde sanki birşey yokmuş gibi geldi

eyokrv1.jpg

yoksa bana mı öyle? İE7 nin içinde bu kadar mı dosya var.

Arkadaşlar herkese teşekkür ediyorum

yaztipipz1.jpg

Font klasörünün içerisinde sağ tıklayınca font yükle seçeneği varmış onu tıkladım aşağıdaki gibi font lasörünün yerini gösterip tek tek yükledim fontları.Zaten ilk fontu yükleyince değişti yazılar. Şimdi sıra geldi diğer programlara(İE,firefox vb.)

fontykhs9.jpg

winrsv3.jpg

glsisne1.jpg

Tekrar herkese teşekkür ediyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...