Jump to content

Bilgisayarı Kapat Dediğimde Neden Elle Kapatıyorum

exert28

Recommended Posts

s.a arkadaşlar. sizden bir yardım talep edeceğim.sizde bu yardım talebimi yerine getireceğinize inanıyorum :)

çalıştığım iş yerinde windows xp bilgisayarımın mouse sürekli kitleniyordu.sonra iş yerimizin bilgisayarcısını ******ürdük.

bilgisayar geldiğinde başka bir sorun oluşmuş. bilgisayarcı bile sorunu anlayamamış.

sorun şu:

bilgisayarı açtığımda normel bir şekilde açılıyor. yanlız kapat dediğim zaman beklemede düğmesi aktif değil. bilgisayarı kapat dediğimde ise ekrana sanki windows 98 yüklüymüş gibi şimdi bilgisayarınızı güvenle kapatabilirsiniz diyor. ve elle kapatmak sorunda kalıyorum. sizce sorun ne olabilir.

şimdiden ilginize teşekkür ederim :)

arkadaşlar espirileriniz için çok teşşekkür ederim.

bios tan olabilirmi sorum :) çünkü bilgisayarcı bios ayarlarını oynuyordu .

Biostan değildir kardeş. Anakartın özelliği öyle. eski anakart oldugu için yapacak bişey yok... Yanılıyorda olabilir. Ama bende ugraşmıştım anakarttadır diye çıkış bulmuştum kendime...

yeni bios yüklenebilirmi peki :)

yeni bios bios çökmesi ve zarar görmesi durumunda yeniden yazılabilir ve bunuda anca profesyonel kişiler yapabilir senin öyle bir durumun yoq sen bios u default ayarlarına getireceksin yani fabrika ayarlarına geri dönecek bios ta set load defaults tarzında bir yazı yazar oradan yapacaksın.

• 2 hafta sonra ...

arkadasım buradakıler kadar bılgım yok ama wındows baslangıcında calısan programların hepsını ıptal et ve ondan sonra dene ben boyle yapmıstım hangı programın sorun yarattıgını bılmedıgım ıcın once hepsını ıptal ettım sonra sırayla tek tek ıptal edıp buldum sorunlu programı

arkadasım buradakıler kadar bılgım yok ama wındows baslangıcında calısan programların hepsını ıptal et ve ondan sonra dene ben boyle yapmıstım hangı programın sorun yarattıgını bılmedıgım ıcın once hepsını ıptal ettım sonra sırayla tek tek ıptal edıp buldum sorunlu programı

Problemin APM Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Güç Seçenekleri>APM> Kutucuğu aktif yap olmazsa Biostan Power Manament2e Gir APM ye bak...

bende de olmuştu böle sorun burdan halletmiştim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...