Jump to content

Statik Ip Adresimn Var Ama

3yl3mci

Recommended Posts

arklar benim sabit bir ip adresim var ben kullanmiyorum başkası kullaniyor oda rapidden dosya downlaod edi sabit olduğu için modeme reset atamiyorumm ve bende 2 gündür rapidden dosya downlaod edemiyorum

bi çok proxy programuı kullandım ama işe yaramadı

proxy switcher

hide ip vb.

bi çok program

bu da benim be benim ip adresi kullanın kişinin resmi fazla uzak deill aslında

http://img411.imageshack.us/img411/2892/20992679vr1.jpg

1 .karşı kişi karşı kişinin bulunduğu yer

2. benim bulunduğum yer

resmi daha yakınlaştırırdım ama benim bulunduğum yer göstermez bu kez yarıdmm helpppppp.....

Kardeş neyden bahsettiğinden hiç bişey anlamadım ama statik ip'yi genelde hosting servisi yapanlar kullanır böyle bir servisin yoksa neden statik ip aldın anlamadım çünkü sorun sadece rapid olsa keşke bilgisayarına bir trojan virüsü girse senin pc'ne daha kolay bağlanacaktır ip değişmediği için vs... vs.. başka sorunlar rapid değil bi tek bence sen tt'ma başvur dinamik ip'ye çevir netini saygılar .. :shiftyninja:

hayır hayır ben internet cafede olduğum için devlet neymiş ip sabit olcak falan filen diyor bşzde iip sabit yaptık yanii 10 yılda geçse cafeye bişi olmassa sadece bi ip adresi kullaniyor sabit bi ip adresimiz var yani modemde ONUDA BAŞKASI KULLANİYOR :shiftyninja::):)

şimdi şöyle bir sorun var senin bir adet sabit IP'n var internet cafede onu kullanıyorsun buraya kadar herşey açık ve net fakat senin olan senin adına tahsis edilen ve dünya üzerinde tek olan IP adresini resimde olan kişinin kullanabilmesi için bu adamın senin networkünde olması gerekli.mantıken düşünüldüğünde ise senin internet cafen ile o adamın arasında fiziksen veya wirelles bağlantı olması gerekir ki vermiş olduğun resme göre baya külfetli bi yapı olsa gerek nerden baksan yalaşık 3 km ara var 1 ve 2 nolu yerler arasında..uzunlafınkısası bir yanlışın var ya anlatımında yada açıklamanda....

aramızdaki mesafa sadade şehir minibüsü ile en az 15 dk gidilir aramızda en az 5km. var o devlet hastahanesi orda ben ise ocaklarda wireless kullanamaz aramızda ama ip adresini öğrenip hide ip , proxy swtcher ile kaydedip bu programlar ip adreisni kullanmasına izin verilebilir yada internet \araçlar\internet seçenekleri\bağlantılar\yerel bağlantılar\proxy sunucusu ip adreisne ora girip ip adreismi kullanabilir yada proxy sağlam bi ip değiştirme programını bana verebilirmisiniz şimdiden saygılar ve tşk lerimiz ayaklarınız altına sunarımm

aramızdaki mesafa sadade şehir minibüsü ile en az 15 dk gidilir aramızda en az 5km. var o devlet hastahanesi orda ben ise ocaklarda wireless kullanamaz aramızda ama ip adresini öğrenip hide ip , proxy swtcher ile kaydedip bu programlar ip adreisni kullanmasına izin verilebilir yada internet \araçlar\internet seçenekleri\bağlantılar\yerel bağlantılar\proxy sunucusu ip adreisne ora girip ip adreismi kullanabilir yada proxy sağlam bi ip değiştirme programını bana verebilirmisiniz şimdiden saygılar ve tşk lerimiz ayaklarınız altına sunarımm

Proxy switcher , Hide ip NG , proxy4u gibi programlar sizin proxy'nizi değiştirmekle beraber internet hızınızın %90'na kadar düşürmeye ve +Google'de birşey yazıp arattığınız takdirde (Sahte kimlik numarası !) uyarısı almanıza neden olacaktır. O yüzden o tür programlar pek sağlıklı değil hem net açısından hem yasal açıdan. (Bazı ip adreslerinin military (yani o ülkenin askeri ip) olduğunu görmüştüm) size şunu önericem ağ bağlantılarımı açın (cafe'nizde bilgisayarlar ve kendi bilgisayarınız belli olacaktır USER1 USER2 ADMIN gibi onun haricinde yabancı bir isim görürseniz örnegin (Bilmemne Pc) gibi bilinki o bilgisayar sizin cafenizde olmayan bir bilgisayardır ancak böyle bunu anlarsınız yada modem ayarlarından rapor bölümüne bakarak yapılan kayıtlara göz atın saygılar ...

şimdi öncelikle senin tezine gelelim senin IP adresini kaydettiğini varsayalım ve hide IP ,proxy switcher vs.ile kullandığını varsayalım dicem ama öle bi imkan sözkonusu deil peki niye?şöyle cevaplayım öncelikle o kişinin senin ip adresini proxy olarak kullanması için senin bi proxy server olman gerekir ki hiç zannetmiyorum internet cafenin bağlantısı zaten kendine kadar birde proxy serve rmi olacak :shiftyninja: ha şu internet \araçlar\internet seçenekleri\bağlantılar\yerel bağlantılar....diye yazmış olduğun şey için de gene o adamın senin local networkünde olması gerekli ama arada 5km warken bu biraz tuhaf olurdu dimi :)yani 1.si için söylediğimin aynısı 2..si içinde geçerli senin cafende herhangi bir proxy server yok ise meraklanma senden proxy alıp da senin IP adresini kullanamaz bu kişi kaldı ki senden proxy alıp senin IP adresinden rapidshareden download yapmak gerçekten komik olur...

Böyle bişeyin olması imkansız senin adına verilen ip adresi dünyada 1 tanedir aynı ip adresinden birden fazla olamaz böyle bişeyin olması imkansız:S

Bence sen internet explorer sayfasına kendi ip ni yaz.Bakalım kimin modemine girecek:D

Böyle bişeyin olması imkansız senin adına verilen ip adresi dünyada 1 tanedir aynı ip adresinden birden fazla olamaz böyle bişeyin olması imkansız:S

Bence sen internet explorer sayfasına kendi ip ni yaz.Bakalım kimin modemine girecek:D,

ip adreismi yazdım benim modeme bağlandı ;):(

bu durumda az öcne bi ark da sorunu aynı idi başka bişiler dönüyor bu rapitde :S

ama hala benim ip adres ile başkası downlaod ediyor ve bende burda oturuyorum hiç bişi yapamiyorum 2 gün oldu ;):(

İyi akşamlar ... size az önce yazdığım öneriden sonuç almadıysanız ikinci yöntemi resimli olarak anlatıyım benim modemim airties o yüzden size onun ayarlarından göstericem

İlk önce modemimize giriş yapıyoruz ve karşımıza böyle bir ekran geliyor Buradan kırmızı daire içindeki rapor bölümüne tıklıyoruz.

55255775xv3.jpg

Tıkladıktan sonra sistem logları diye bişey yazar onat tıklayınca karşımıza bu ekran gelecektir

30746457ng0.jpg

Eğer local ip adress bölümünde farklı bir ip yazıyorsa ve altındada Estabilished diye bişey yazıyorsa o ip senin modemine bağlanan ip'dir unutma her makinenin belirli mac adresi vardır cafe'ndeki makinaların mac numarasını biliyorsan rapor'dan kontrol et.

Şimdi gelelim çözüme eğer farklı bir ip adresin senin modemine bağlandığını rapordan tesbit edersen modem ayarladından Mac Block diye bişey olması bağlanan adresin mac numarasını oraya yazıp senin modemine bağlanmasını engelleyebilirsin (Bu anlattıklarım ileri düzey kullanıcılar için umarım anlamışsındır)

kafenden birisi indiriyordur ne var bunda şaşıracak?

aslında size hak verirdim ama malum bu kez hak vermiyecemm cafe boşkende kimse yok yani yine indiremiyorum ip adresi ile downlaod yapiliyor dedi ama bu gün bişiye rastladım ben am downlaod ediyordum elektidk kesildi baştan downlaod edim deidm baktım ki bu ip adresi ile downlaod ediliyor diyor yani benim modemde bişiler dönüyor ama ne dönüyorsa bilmioyrum ;)

kafenden birisi indiriyordur ne var bunda şaşıracak?

aslında size hak verirdim ama malum bu kez hak vermiyecemm cafe boşkende kimse yok yani yine indiremiyorum ip adresi ile downlaod yapiliyor dedi ama bu gün bişiye rastladım ben am downlaod ediyordum elektidk kesildi baştan downlaod edim deidm baktım ki bu ip adresi ile downlaod ediliyor diyor yani benim modemde bişiler dönüyor ama ne dönüyorsa bilmioyrum :D

Bana kalırsa Biri senin wirelesse girmiş

Size kalırsa değil doğrusu bu....

IP adresi kimsenin işine yaramaz; ama, kablosuz şifresi çok faydalı olur...:D

İnternetçi arkadaşımız şifresini vermiş (ya da almışlar); Rapid'den kim önce indirmeye başlarsa, diğeri "Bu IP ile indirme var; o bitsin sonra siz indirirsiniz" diye uyarı alır...

Herşey yolunda yani...:D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...