Jump to content

Xp Kurulmuyor

XCLUSiVE

Recommended Posts

arkadaşlar benim arkadaşın bilgisayarı 5 gün önce işletim sistemi çöktü bende tekrar kurayım dedim

ama kurarken iki farklı diskte bu hatayı aldım:

Beklenmeyen (134201616) hatası oluştu; satır 1773 dosya d:/xpsprtm/base/boot/se...

acaba ne yapabilirim?

şimdiden teşekkürler...

Öyle olmasının nedeni cd'yi yüksek hızda yazdığından dolaı (24x) gibi bazı veriler yanmış.

Çözüm: Cd'yi 16x'te birdaha yaz dene. Aynı sorun olursa nereden indirdiysen veya aldıysan xp'yi birdaha indir veya al.

Başkada nedeni olmaz. iyi akşamlar ;)

ıde yada sata kablosunu değiştirerek dene farklı hdd lerde denediysen ve olmadıysa cd-dvd okuyucuyuda değişerek dene. sorun yine devam ederse küçük bi ihtimal ram lari gözden geçir 2 adet ise tektek dene yada farklı bir ram kullan.

Hızlı Format yerine Normal Format atmayı dene çünkü üzerinde bilgi olan harddisklerde bazen sorun olabiliyor. Bende de buna benzer ama aynsı değil problem oldu Normal format dedim yükledi. Çünkü format mantıkları değişik hızlı formatta sadece bilgini olduğu yerlerdeki bilgilerin adı değiştiriliyor ve harddiskin diğer kısımlarına hiç bakılmıyor, normal formatta ise bütün disk gözden geçirilip ddisk hatası olan yerler belirlenip oralara bilgi yazılmıyor.

Not: Biraz uzun sürebilir ama problem hardiskteyse kesin çözülür

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

536832768 hatası d:/xpsprtml/base/boot/se. pc cd den başlatarak format atmak istiyorum yukarıdeki uyarıyı alıyorum direkt cd den çalışan mini xp cd var o bile açmıyor hiç bi şekilde format atamıyorum nedeni nedir acaba boot.ini ile alakalı olabilirmi

• 9 ay sonra...

sırf bu sorunun cevabını almak için üye oldum foruma;

ne DEĞİŞİK insanlar var olsa olsa cd yazdırma hızındandır yoksa ramdandir olmadı kablodandır :D

bilmiyorsan sallama yaa geyik muhabbeti alanı mı burası... adamda bende dertli sen salak salak tahminerini yazasın diye açılmadı bu konu...

BİLMİYORSAN SUS OTUR... ne hızlı formatı ne yavaşı??? cd den on yukleme deyince 5-6 saniye sonra bu hata çıkıo formata gelene kadar daha cok adım var...

arkadaş sorunu çözersen yazda birilerine fayda , burdakilere de kapak olsun..

ne DEĞİŞİK insanlar var olsa olsa cd yazdırma hızındandır yoksa ramdandir olmadı kablodandır :)

bilmiyorsan sallama yaa geyik muhabbeti alanı mı burası... adamda bende dertli sen salak salak tahminerini yazasın diye açılmadı bu konu...

BİLMİYORSAN SUS OTUR... ne hızlı formatı ne yavaşı??? cd den on yukleme deyince 5-6 saniye sonra bu hata çıkıo formata gelene kadar daha cok adım var...

Saygı, bilgiden önce gelir. İnsanlar yardımım dokunsun diye birşeyler yazıyor siz ne diyorsunuz. Birbirimizi kırmıdan geçinmek bu kadarmı zor anlamıyorum. İnsan bilsede tedirgin olur artık.

felisleo119 arkadaşım, artistlik yapmışsın ama Solyma arkadaşın yazdığı sorunun bu arkadaşların cevaplarıyla teker teker ilgisi var, sabit diskteki bozulmadan dolayı olabilir, cd deki verileri sabit diske atarken sorun olabileceği için normal format çekmek işi çözebilir( başıma gelmedi), ramlerle alakalı olabilir; uyumsuzluk ya da ramin bozuk olması kurulum için paketlerin açılımunda sorun yaratabilir(ki başıma geldi, deli etti beni hatta), veri kablolarından da olabilir(ki bu da başıma geldi).

Demişsin ki "ne hızlı formatı ne yavaşı??? cd den on yukleme deyince 5-6 saniye sonra bu hata çıkıo formata gelene kadar daha cok adım var..."

İyi de bunu sen demişsin, Solyma arkadaş değil, diğer arkadaşlar onun açıklamasına göre cevap yazmışlari senin artistik açıklamana göre değil.

Ha gerçekten durum senin dediğin gibiyse al sana TAHMİN, ramden de olabilir anakarttan da, cdromdan da... artık aklına hangi bilgisayar parçası gelirse...

Önce saygılı olun.

Herkese iyi çalışmalar.

ne DEĞİŞİK insanlar var olsa olsa cd yazdırma hızındandır yoksa ramdandir olmadı kablodandır :)

Haklısın kardeş aynı sorunu ben de yaşadım. Vistadan XP ye dönmek istedim. Ama "Kur donanım yapılandırmasını inceliyor. " diyen ekranında takılıp kalıyo Cd bozuktur dediler, 4 farklı cd kullandım olmadı.Ram bozuktur dediler 3tane ramı tek tek denedim. Harddisk bozuk dediler, 2 tane harddisk denedim olmadı. Kimi arkadaşlar gerçekten yardım etmek için uğraşıyorlar ama kimileride sırf cevap yazmak için yazıyorlar. Bilmeyen arkadaşlar biraz karşıdakini sallıyorlar. Ve Benim sorun hala çözülmedi. Vista ve Windows 7 den başka hiç bir işletim sistemi kurulmuyor şu anda. Hepinize saygılar...

d:/xpsprtml/base/boot/se. xp de böyle bir yol yokki

diski yeniden biçimlendirecen onuda xp cd ile yapamazsın

önceden vista yüklü ise dosya sistemini değiştiriyor

elinde hiren boot cd varsa onunla xp kuracağın bölümü sil o zaman olur...

unutmadan hdd yi 2 ye böldüysen bazen iki bölümüde silmen gerekebiliyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...