Jump to content

Internetimdeki Adresler çok Geç Açılıyor

murat23351

Recommended Posts

slm kolay gelsin yazın tatile gitmeden önce barış arkadaşımızın perfect xp sp3 kurdum hakketen güzeldi hızlıydı internete girmede v.s. sonra tatile gittim tatilde başka siteleri dolaşırken birinin program kurmadan sistemdeki artık dosyaları silme adında bir .bat dosyasını anlatıyordu onu bende yaptım gereksiz dosyaları sildi. ama içindeki

@echo OFF

echo Temizlik zamani Basladi...

del /f /q /s C:\*.old

del /f /q /s C:\*.bak

del /f /q /s C:\*.log

del /f /q /s C:\*.tmp

del /f /q /s C:\*.chk

del /f /q /s %WinDir%\Temp\*.*

del /f /q /s %TEMP%\*.*

del /f /q /s %WinDir%\Prefetch\*.pf

del /f /q /s %WinDir%\Driver Cache\i386\*.*

del /f /q /s %WinDir%\system32\dllcache\*.*

echo temizlik Bitti . Bu islemi Haftada bir kere yapiniz.

pause

exit

özellikle

del /f /q /s %WinDir%\Driver Cache\i386\*.*

del /f /q /s %WinDir%\system32\dllcache\*.*

bu klasör içlerinin silinmesi hataya sebeb olur mu ÇÜNKÜ tatil bitip işyerimdeki internete bağlantığımda expolere aynısı gibi hızlı açılıyor ama ana sayfa olarak google.com u bile açması çok uzun sürüyor internet hızım gayet iyi dosya indirme hızım 50 - 75 kb buluyor her zaman. sistemi baştan onarmak için

sfc /scannow yazdığımda ise

"windows'un düzgün çalışabilmesi için gerekli olan dosyalar DLL önbelliğine kopyalanmalıdır diyor uyarı veriyor sfc /scannow böyleyece çalışmayıp sistemi yeniden yukleyemiyorum acaba sorun nerde...

not : virüs taraması (kaspersky)spyware taraması yaptım bir şey çıkmadı.

Pardon, Cevap yerine Teşekkür butonunu kullanmışım. :)

DNS'lerde sorun olabilir. 4.2.2.1 den 4.2.2.5'e kadar olan DNS'leri bir dene istersen.

dns otomatik zaten 195.175.39.40 ve 195.175.39.39 dns elle girdiğim halde yine aynı 4.2.2.1 lerde aynı çok yavaş. ama bir dosya indirdiğim zaman windows yaklaşık 50 kb aşağyı düşmüyor aynı dosyayı flashget ile indirdiğimde ise 75 kb gösteriyor buna rağmen internet sayfalarım çok geç açıluyor google.com bile çok geç geliyor..

Dnsleri otomatik bulsun bunu bir dene bakalım

otomaitik yaptım yine aynı ama Mozilla Firefox yukledim hızlı açıldı hiç bir sorun kalmadı ama internet exp. yine aynı

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\inf\ie.inf ile baştan kurup cd den baştan kurdum. i.e de değişen bir şey olmadı..

i.e den bağlatıdan proxy sunucusu atadıysan yavaş açılabilir otmatiğie al kaldır..

hiç bir zaman proxy kullanmam. proxy sunucusu atamadım. ip numaram modemin aldığı ip ile aynı yani proxy arkasında değilim.. bir türlü anlamadım gitti bu sorunu...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...