Jump to content

Formatsız Disk Birleştirme

mustafaserkan

Recommended Posts

bu tür işlemlerde veri kaybı riski her zaman vardır bu nedenle

yedeklemeden böyle bir işe bulaşmamak iyi olur. (kötü tecrübelerim var)

öncelikle hiren boot cd gibi bir araç iyi olur. (http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=63437&st=0)

cd den boot ettikten sonra partition tools tan ilk 3 programdan istediğin işini görür.

favorim acronis disk director. tüm bu programlarda move partition özelliği mevcuttur. yalnız dikkat etmen gereken konu eğer birleştirilecek partitionlar büyükse ve veri çoksa program bunları transfer etmeye çalışırken uzun zaman alır kesinlikle yarıda kesmemen gerekir.

yedek almayı unutmazsan güzel bir tecrübe olabilir.

Arkadaşın dediği doğru partition magiclede olur hiren boot cd deki araçlarda yedekleme önemli dvd-rw varsa dvdlere çekebilirsin en iyi yedekleme yöntemidir birde yavaş yazdırırsan çok iyi olur.saygılar

Arkadaşın dediği doğru partition magiclede olur hiren boot cd deki araçlarda yedekleme önemli dvd-rw varsa dvdlere çekebilirsin en iyi yedekleme yöntemidir birde yavaş yazdırırsan çok iyi olur.saygılar

Burda aynı şeyi 2 kere neden yazdığınızı anlayabilmiş değilim. :pardon:

Ben Tune up utilities 2008 Kullanıyorum. Sadece Disk Birleştirme Değil Onlarca Özelliği var.

Birleştirme için Onu Kullan.

Ama Disk Bölümlendirme için program kullanma derim ben. Windowsun Yönet Kısmında kendi özelliklri içerisinde var böyle bir olay.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...