Jump to content

Mavi Ekran Ve Reset Yapmak Için

psyhcosis

Recommended Posts

arkadaşlar ben bilgisayar açıldığında mavi ekran versin ve resetlesin istiyorum.bunun için başlangıca bi mavi ekran resmi koydum birde shutdown -r -t 5 koydum ama blgisyar resetlenirken küçük bi pencere çıkıyor mavi ekranın önünde onu kapatmanın bi yolu varmı.yani sadece mavi ekran gelsn ardından 5 sn sonra resetlesin.

şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım derdin ne anlamadım ama maksat mavi ekransa sana güzel bi yöntem söylüyüm c:/windows/system32 bu klasöre gir oradan kafana esen bi kaç dosyayı shift+del yap tamamdır :( sanada bolca mavi ekran görmek kalır... :diablo:

Edit : Dediğin şeyi yapmak için notepad'i aç kapatma kodunu gir sonunu .bat yap (buraya kadar yapmışsın zaten) daha sonra başlat-programlar-başlangıç bölümüne bu bat dosyasını ekle daha sonra çalıştıra girip msconfig yaz entere bas başlangıç bölümünden tümünü devre dışı bırak de yeniden başlat emin ol ki dediğin sorun hallolur.

garip bir istek. insan niye açılışta mavi ekran çıksın ister?

bilgisayarı nasıl açacan o zaman?

arkadaşın dediğin gibi sistem dosyaların eksilt mavi ekran için uğraşmana gerek kalmaz. direk çıkar.

sen yeniden windows kurana yada o dosyayı yerine koyana kadar.

diğer arkadaşında dediği gibi basit bir bat uygulaması oluşturmak reset için yine yeterlidir.

ama benim asıl anlayamadığım ve hala düşündüğüm

tam olarak ne yapmak istediğin ve niye istediğin.

algoritmanın tepesi eksik.

ne için çabaladığımızı bilsek iyi olur.

hack ile uğraşıyormuşsun gibime geldi.

virus felan mı yazıyorsun?

Arkadaşım derdin ne anlamadım ama maksat mavi ekransa sana güzel bi yöntem söylüyüm c:/windows/system32 bu klasöre gir oradan kafana esen bi kaç dosyayı shift+del yap tamamdır :pardon: sanada bolca mavi ekran görmek kalır... :pardon:

Edit : Dediğin şeyi yapmak için notepad'i aç kapatma kodunu gir sonunu .bat yap (buraya kadar yapmışsın zaten) daha sonra başlat-programlar-başlangıç bölümüne bu bat dosyasını ekle daha sonra çalıştıra girip msconfig yaz entere bas başlangıç bölümünden tümünü devre dışı bırak de yeniden başlat emin ol ki dediğin sorun hallolur.

başalngıca zaten onu koydum.ama öndeki küçük pencerenin gelmesini iztemiyorum.screenshot yapınca daha iyi görceksiniz.

• 1 ay sonra...
işte bu öndeki küçük pencere

thumb_275278345.JPG

arkadaşım benim bilgiğim o program sistem dosyalarını ctrl+alt+del den kapat deyince çıkıyor.

yada o programlar kendiliğinden veya sen tarafından sonlandırılması lazım.

lsass.exe bu dosyayı kapatınca çıkar o ekran.

ona göre bi pro yaz istersen. bu şekilde 60sn içinde pc kapanır.

henüz burdan kurtarmanın yolunu bulamadım :D

kesin kapanıyor yani.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...