Jump to content

Xp De Bu Bölümüm Nasıl Değiştirebilirim

Recommended Posts

1859.jpg

Arkadaşlar Gördüğüm Kadaraylı Başka Bi Xp De Değişmişler Ben Nasıl Değiştirebilirim Bu Bölümü.... Tema Nın İçide Aradım Bulamadım Tema Yı Reshack La Açıp ... Yardımlarınızı Bekliyorum :p

Şu Yeşil İn İçindeki Ni....

source Hacker programını çalıştırıp, menüden "File" daha Daha sonra Programın sol tarafında bulunan yerden "String Table" klasörünü açıyoruz. Onun altından da "37" nolu klasörü açıp içindeki dosyayı tıklıyoruz. (1055 yada 1033 gibi bir dosya olmalı)

sonrada "Open" diyoruz. Open penceresinden "C:/Windows" klasörü altından "explorer.exe" dosyasını tıklayıp "Aç" diyoruz.Sağtarafta => 578, "Başlat" yazar.. Siz sadece TIRNAK İÇERİSİNDEKİ YAZIYI istediğiniz Başka bir yazı olarak değiştirin..

NOT: Yanlız unutmayın tırnak içerisine yazdıınız yazının uzunluğu ne kadar olursa başlat çubuğu okadar uzar.. Bu da pek kullanışlı bir başlat çubuğu yaratmaz size.. Bu yüzden 8-10 karakterden uzun isim seçmemenizi tavsiye ederim..

Tırnak içerisindeki yazıyı değiştirdikten sonra Programın üst kısmındaki "Compile Script" butonuna tıklıyoruz.

Ve daha sonra menüden "File" "SAVE AS" diyoruz.. Yanlız bu önemli kesinlikle yaptığınız değişiklikleri eski dosyanın "explorer.exe dosyasının" üzerine kaydetmeyin..

Save as dedikten sonra dosyamızı farklı bir isimle SONUNA ".exe" ekleyerek windows klasörü altına kaydedin...

Artık Resource Hacker Programı ile işimiz bitti. Programı kapatıp Başlat'tan Çalıştır'a tıklıyoruz..

Çalıştır penceresine "regedit" yazıp tamam diyoruz..

Karşımıza "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" çıkıyor. Pencerenin sol tarafından sırası ile:

"HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon"u bulup tıklıyoruz...

Sağ tarafta bir çok dosya ismi çıkıyor.. Biz bunların içinden "Shell" yazanı bulup üzerine 2kere yıklayıp içine giriyoruz..

Dosya ismini yazabildiğiniz bölüme, daha önceden Resource Hacker programı ile değiştirip farklı kaydettiğimiz dosyanın ismini yazıyoruz.(DOSYANIN SONUNA .exe YAZMAYI UNUTMAYIN!!!)

Daha sonra "Tamam" diyip "Kayıt Defteri Düzenleyicisi"ni kapatıyoruz..

Sonrada Windows'unuzu tekrar başlattığınızda, Başlat yazısının değiştiğini göreceksiniz...

Not:Alıntıdır(tarafımdam denenmiştir)

zannederim sende vardır ama diğer merak eden arkadaşlar için reshackı buradan indirebilirsiniz :

http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip[/CODE]

ben o resmi demiştim küçük işaretli yeri

Arkadaş başlat yazısını değiştirmekten bahsetmiş.Sen ise ikon nasıl kaldırır demişsin

Ben olsam masaüstünde sağ tıklar özelliklerden tema bölümünden orjinal xp temasını veya classic temayı seçerdim eğer yine kaklmıyorsa.Skin veya tema programı yüklü ise onları program ekle kaldırdan kaldırabilirsin.

Arkadaş başlat yazısını değiştirmekten bahsetmiş.Sen ise ikon nasıl kaldırır demişsin

Ben olsam masaüstünde sağ tıklar özelliklerden tema bölümünden orjinal xp temasını veya classic temayı seçerdim eğer yine kaklmıyorsa.Skin veya tema programı yüklü ise onları program ekle kaldırdan kaldırabilirsin.

Ben Edit İşleriyle Çok Uğraşırım O İcon Değiştirip Daha Değişik Bi İcon Koymak İstetim Ben Ama O İco Tema Nın İçinde Değil. Çok Baktım

Ben Edit İşleriyle Çok Uğraşırım O İcon Değiştirip Daha Değişik Bi İcon Koymak İstetim Ben Ama O İco Tema Nın İçinde Değil. Çok Baktım

Bee Icons v4.0.3.0

Bee Icons ile tüm simgeleri değiştirebilirsiniz. Windows’unuzun masaüstü, başlat menüsü, sürücü, klasör ve dosya simgelerini değiştirmeyi birkaç fare tıklaması kadar kolaylaştırır. Bee Icons güçlü olduğu kadar kullanımı kolay olan bir simge değiştirme programıdır.

DownloaD :

Please register to see this content.

Google'yi hep sevmişimdir :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...