Jump to content

Ağ üzerinden Oyun Oynamak Istiyorum.nasıl Yaparım

problem27

Recommended Posts

3 komşu ortak adsl kullanıyoruz.modem apartman boşluğunda bir komşuyla oradan ortak kullanıyoruz.

evimden de switch ile 2. komşuyla paylaşıyoruz.

2. komşumla karşılıklı oyun oynamak ve gerektiğinde dosya paylaşmak istiyorum.

bunu nasıl yaparım.birde güvenlik sorunu olur mu? oyun oynamayacağımız zaman bağlantıyı nasıl kapatırım.

yardımcı olursanız sevinirim

şimdiden teşekkürler...........

oneceLikLe yabman gerek ağ bağLanTıLarıma girmen ondan sonra orda ew weya küçük iş ağı kur yazıcak oraya TıkLıyorsun ve iLeri faLn diosun daha sonra çaLışma grubu adına geLiyorsun ordaki ew-ağı ismini değiŞTiriyorsun sende ew ağı yazmıyor olabilir artık ne yazar bilemem sen oraya WORKGROUP yazıcaksın ile faln dicen pc ye res atıcaksın diğer bir konu ise dosya payLasacaksan meseLa c disikinimi paylaacaksın c diskine sağa TıkLa orda paylasım ve guvenLİk oLucak ona tıkla ve paylaşıma gir orda bu klasörü ağda paylaşıma aç dicek ona TıkLıcaksın Tmm diceksin diğer arkadaslarınınında paylasımı gorebilmeleri için aynı şekil ağlarını en basta anlattığım gibi WORKGROUP oLarak ayarLamaLarı lazım takıLdığın bi yer oLursa bana yaz

1-Her üçünüz de switch üzerinden bağlanmalısınız. Dolayısıyla ADSL modem de switche bağlı olacak.

2-Grup isminiz her üç makinede de aynı olacak.

3-Ağı "ağ bağlantılarım"ı kullanrak, oradaki "ev veya küçük işyeri ağı oluştur" sihirbazı ile size uygun seçenekleri seçerek tanımlayacaksınız.

4-Güvenlik için; dosya falan paylaştıktan sonra paylaşımlarınızı mutlaka kapatın. Biraz daha güvenlikistersen harici bir Firewall kurup kullanabilirsin. Comodo Türkçe ve ücretsiz. Ancak Firewall kullanmak biraz bilgi ister.

arkadaşın dediklerine ek olarak güvenlik konusunda sıkıntı olmaz sadece senin paylaşıma açtığın klasörleri görürler orda ağ kullanıcıları dosyalarımı değiştirebilsin seçeneğini işaretlemezsen bı sıkıntı olmaz güvenlik duvarını açık yaparsan dosya paylaşımını da kapatmış olursun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...