Jump to content

Cahillik Mi Ilgisizlik Mi ?

wmismail

Recommended Posts

Arkadaşlar bizim burda kültür merkezi var büyük bir yer..

Bedava internet kullanılabiliyor. Adamın birisi geldi oturdu. Bende bilardo oynamak için gittim bilardo sırası bekliyorum. Adam oturdu. Mouse ile tanıştı. Daha önce hiç kullanmamış galiba. Daha sonra İE yi açıp url olarak şöyle yazdı :

www.yurt gur başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak. com .tr

hata verdi doğal olarak. Daha sonra ;

www.yurt gur sonuçları.com.tr

denedi. Bu da olmadı..

www.sonuçlar ne zaman açıklanacak.com.tr

denedi. Bu da olmadı..

daha sonra kalktı gitti..

Sizce bu cahilliğinden mi böyle yapıyor ? Yoksa ilgisizlikten mi ?

Gülsem mi ağlassam mı bilemedim valla.. :pardon:

ben onceden bi net cafede çalışırken adamın biri geldi dedi internete gircem dedim buyrun suraya alayım sizi

herneyse adam gitti oturdu aradan yarım saat sonra geldi bu internete girmiyor. gittim baktım giriyo nete sonra adam dedi internet bumu dedi adam acaba interneti nasıl algılıyo beyin ile bilgisayara hukmedecek mi ne :pardon:

Adamlar bir yandan haklı biz zihinlerimiz tazeyken tanıştık bilgisayarla cep telefonuyla onlarsa çoktan zihinlerini kapattıklarında tanıştılar,öyleki birçok insan msn e girebilmenin oyun oynayabilmenin bilgisayardan anlamak olarak isimlendiriyolar saçma koca bilgisayar msn ve oyun dan ibaret değil evet ama onlar bunuda yapamıyor ve şuanda bu insanlarımız bizlerden fazlalar yani Eğer birinin birine gülme hakkı warsa bu hak bizlere değil onlara aittir!! umarım anlatabilmişimdir ya da anlayabilmişsinizdir.

Web sitesi hazırladığım müşterim vardı bir tane. Adam sitesine girmek için google'a www.xxxx.com yazıyo sonra sonuçlardan linkine tıklıyor. Bazen diyorum ki içimden bu adamlara televizyon bile fazla. Gerçektende öyle! Çünkü öğrenemeyecekler asla. 1000 kere anlatsamda...

Web sitesi hazırladığım müşterim vardı bir tane. Adam sitesine girmek için google'a www.xxxx.com yazıyo sonra sonuçlardan linkine tıklıyor. Bazen diyorum ki içimden bu adamlara televizyon bile fazla. Gerçektende öyle! Çünkü öğrenemeyecekler asla. 1000 kere anlatsamda...

:pardon::) :) :D:) :)

abi o sadece o adama ait değilki.. Tanıdığım çoğu kişi öyle yapıyor.. Adam haber için haber7.com a girecek.. www.google.com yazıyor. Oraya haber7.com yazıyor. İlk çıkana tıklıyor.. Ya iki site ismi yazana kadar yaz sadece haber7.com u.. Direk gir.. Çok söyledim ama google olmadan olmuyo gibi bi anlayış var.

Çok kez söyledim direk yaz diye... Yok... İlla google..

abi o sadece o adama ait değilki.. Tanıdığım çoğu kişi öyle yapıyor.. Adam haber için haber7.com a girecek.. www.google.com yazıyor. Oraya haber7.com yazıyor. İlk çıkana tıklıyor.. Ya iki site ismi yazana kadar yaz sadece haber7.com u.. Direk gir.. Çok söyledim ama google olmadan olmuyo gibi bi anlayış var.

Çok kez söyledim direk yaz diye... Yok... İlla google..

Bende bu durumla karşılaştım her site için google girip oraya basıp ilk çıkana tıklıyan birisi vardı.Bende dedim adres çubuğunu boşunamı yapmışlar diye bana dediği anasayfa google bende dedim anasayfan google olsun sen direk adres çubuğunu kullan neyseki öğrendi şimdi dediğim gibi yapıyor.

Şimdi sizler bu işi iyi bildiğiniz için size çok komik geliyor ve bu kişilere cahil gözüyle bakabiliyorsunuz ama birde şöyle bir durum var şimdi o cahil diye bakılan kişininde çok iyi bildiği birşey vardır ve sizde o konu hakkında hiç birşey bilmiyordursunuz ve aynı şekilde sizde cahil diye baktığınız kişi gibi saçma sapan hareketler yapabilirsiniz yani kimseye o gözle bakmamak gerekir herkes 4/4 lük değildir birde bu açıdan bakmak lazım.

"Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol." Hz. Mevlana

Bence eleştirilecek ve gülünecek bir şey değil.

"İnşaatlarda beton atan makinelerin o kolunu havaya kaldırdığını eskiler görse korkudan bayılırlardı."

Adamlar bilmiyor öğretmek lazım.

Belki cahilliğini gidermek istedi öğretecek birini bulamadı,

Belki ilgisizliğini gidermek istedi ilgilenecek birini bulamadı, Allah bilir.

Öncelikle şu yanlış anlaşılmayı düzeltelim..

Ben kesinlikle o insanı küçük düşürmek, ayıbını ortaya çıkartmak için açmadım bu konuyu..

Türkiye'nin genelini ilgilendiren bir gündemi sormak, tartışmak için açtım..

Şimdi sizler bu işi iyi bildiğiniz için size çok komik geliyor ve bu kişilere cahil gözüyle bakabiliyorsunuz ama birde şöyle bir durum var şimdi o cahil diye bakılan kişininde çok iyi bildiği birşey vardır ve sizde o konu hakkında hiç birşey bilmiyordursunuz ve aynı şekilde sizde cahil diye baktığınız kişi gibi saçma sapan hareketler yapabilirsiniz yani kimseye o gözle bakmamak gerekir herkes 4/4 lük değildir birde bu açıdan bakmak lazım.

Bu kadar yorum içinde, sağlıklı cümlelerin barındığı tek yorum.

Milletimizi neden bu kadar cahil görüyorsunuz? Belki saf bir duygudur sizinkisi. Ama söyleyişlerinizi de abartmışsınız. Ne yani, bizden adam olmaz demek!

Bizler birkaç yerden download yaparak, hızlı yazı yazarak, site kurarak o 'cahil'lerden fazla bir şey mi biliyoruz? Eminim bizlerden daha fazla bu vatan için, bu millet için çalışmıştır onlar.

Artık milletimizi değerlendirirken sarf ettiğiniz sözlere dikkat edin lütfen. Alay konusuna getirmeyin.

Eşek olan olursa, semer vuran çok olurmuş. :lol:

konuyu açan arkadaş zaten konu başlığında net olarak yazmış Cahillik mi ilgisizlik mi? ayrıca konuyu direk anlatmış ve bu tip olaylar birçoğumuzun başına geliyor yani bence arkadaş bu konuyu dalga geçmek için açmamış ve bunun adı cahilliktir.

bundan sadece 5 yıl önce bir çok okulda bilgisayar öğretilmesi için bir kaç adım atılmış oda yine bir çok köy kasaba hatta ilçelerin okullarında dahi bilgisayarın olmadığı bir eğitim sistemi içerisindeyiz.özel okullar hariç birçok devlet okulumuzda bilgisayarın ne olduğunu bilmeden mezun olan gençliğimiz var.cehaleti kendi ellerimizle yaratıyor kendi ellerimizle de besliyoruz.yeri gelince sabancılara koçlara v.s sine bol kepçe faizsiz paraları dağıtanlar eğitime gelince ödeneğin olmadığını söylüyorlar.

Atatürk ile başlayan cumhuriyetin bugün getirildiği hale üzülüyor fakat hala birşeylerin yapılabileceği umudunu hala yüreğimde taşıyorum.

OOO daha neler var neler. Bundan 1-2 ay önce bir web sayfası yayınladım, müşterimle bildirdim. Ardından beni aradı hani bizim web sayfamız dedi, dedim yazdınız mı www.bilmemnebilmemne.com yo dedi. Dedim bunu bir yazın, tamam dedi hemen ardından, müdür aradı oda aynısını dedi, ne yapmaya çalışıyorsunuz dedi, paranızı aldınız web sayfamızı hala yayınlamadınız dedi. Bunu ücreti 2 hafta geç verdi budan da haberi yok. Sonra çağırdılar, gittim. Tamam dedim yazın şimdi web sayfasını. Adam oturdu ve vvv bizim veb sayfası com dedi. Gerisini buyara yazamayacağım...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...