Jump to content

Bilgisayar Windows Xp Yazısından Sonra Kapanıyor

apoo

Recommended Posts

Önce Yazılımsalmı Donanımsalmı, Onu Anlamak Gerekir, Her ikisindende Yapma ihtimali Vardır, ama Bahsettiğiniz Hata Çoğunlukla Donanımsal ( özellikle Ram veya HDD) Sorunlarda Karşılaşırız..

Ama Emin Olmak için Temiz Bir Format Atın, Sonra Bakaın Eğer Yine Aynı Hatayı Veriyorsa O Zaman Donanımsal Olduğu Hemen Hemen Kesinlik Kazanmış Olacaktır...

Ayrıntılarda Bazen Çok Önemli Olabiliyor, Mesela PC Yeniden mi Başlıyor Yoksa Kapanıyormu, veya Yeniden Başlamadan Önce Çok Kısada Olsa Mavi Ekran Hatası Veriyormu...? vs...

Önce Yazılımsalmı Donanımsalmı, Onu Anlamak Gerekir, Her ikisindende Yapma ihtimali Vardır, ama Bahsettiğiniz Hata Çoğunlukla Donanımsal ( özellikle Ram veya HDD) Sorunlarda Karşılaşırız..

Ama Emin Olmak için Temiz Bir Format Atın, Sonra Bakaın Eğer Yine Aynı Hatayı Veriyorsa O Zaman Donanımsal Olduğu Hemen Hemen Kesinlik Kazanmış Olacaktır...

Ayrıntılarda Bazen Çok Önemli Olabiliyor, Mesela PC Yeniden mi Başlıyor Yoksa Kapanıyormu, veya Yeniden Başlamadan Önce Çok Kısada Olsa Mavi Ekran Hatası Veriyormu...? vs...

Önce soru soruyor Windowsu Normal Olarak başlat vs gibi

sonra windows xp yazısı geçtikten sonra tekrar yine windowsu normal olarak başlat vs geliyor :s

Bilgisayar düzgün kapanmamış (elektrik kesintisi veya direkt prizden çekme v.s.) ve FAT yapısı bozulmuş gibi...

Hiren boot cd'si varsa onunla açıp, harddiske chkdsk yapmanız problemi büyük ihtimalle çözecektir. Başka bir yol da Live Xp (sitede mevcut) cd'si ile açıp, harddiske bakım yaptırmak.

Arkadaşlar bilgisayarın içindeki bilgiler önemli masaüstü vs. gibi onlara zarar vermeden kurtarmak istiyorum

güvenli kipte açabiliryorsan istediğin bilgileri cd yada dvdye at yada harici bir hdd den varsa ona at çnkü ben format atıyorum pc bir kere açılıyor herşeyi kuruyorum bir kere yeniden başlatıyorum bir daha pcye ulaşabilene aşk olsun ve bir sorum olucak hdd markası seagatemi

güvenli kipte açabiliryorsan istediğin bilgileri cd yada dvdye at yada harici bir hdd den varsa ona at çnkü ben format atıyorum pc bir kere açılıyor herşeyi kuruyorum bir kere yeniden başlatıyorum bir daha pcye ulaşabilene aşk olsun ve bir sorum olucak hdd markası seagatemi

Güvenli modada giremiyorum tekrar yeniden başlıyor

Not hdd markası samsung

Güvenli modada giremiyorum tekrar yeniden başlıyor

Not hdd markası samsung

o zmn tek çaren temiz bir format eğer yine aynı hata gelirse hddye güzel bir bakım(chdsk vs.) ve eğer hdd den sata ise biostan sata ayarlarına gir ve raid olan kısmı İDE olarak değiştir yine aynı hatayı alırsan raid driveri entegreli bir xp bul onla format at veeee yine yine aynı hatayı alırsann diğer donaımlardada bir sorun albilir derim örneğin ekrankartı su koyuyo olabilir ramların isyana çıkmış olabilir vs.vs.

Eğer Yakınında Başka Bir PC Varsa, HDD yi Sök O PC Tak ve DiskiDenetle...

Veya Live CD ler ile PC yi Aç, Haddisk Araçları Var, Onlarla Tarat, chkdsk Yap..

vb.. Yöntemler ile PC yi Açabilir Hale Getirebilirsin, Çünkü Anlattıklarına Bakılırsa Sorun Harddikten Gözüküyor..

Ama Daha Sağlıklı Yol Format :)

Madem bilgilerin Var, Ya Lice CD ler ile, Yada Dediğim Gibi Varsa Başka Bir PC Ona Takarak Bilgilerini Yedekle, Sonra Güzel Bir Fomat At. Format Atarkende Yavaş Biçimlendirmeyi Seç...

Eğer Yakınında Başka Bir PC Varsa, HDD yi Sök O PC Tak ve DiskiDenetle...

Veya Live CD ler ile PC yi Aç, Haddisk Araçları Var, Onlarla Tarat, chkdsk Yap..

vb.. Yöntemler ile PC yi Açabilir Hale Getirebilirsin, Çünkü Anlattıklarına Bakılırsa Sorun Harddikten Gözüküyor..

Ama Daha Sağlıklı Yol Format :)

Madem bilgilerin Var, Ya Lice CD ler ile, Yada Dediğim Gibi Varsa Başka Bir PC Ona Takarak Bilgilerini Yedekle, Sonra Güzel Bir Fomat At. Format Atarkende Yavaş Biçimlendirmeyi Seç...

aynen yavaş biçimlerdirmeyi seç öyle %49 ihtimal sorun kalmaz ama en az 45 dk fln sürüyo haberin olsun

Hot_jazz abi

Geçersiz Parametre dedi

chkdsk c: /r /f

bu şekilde olacak bir dene

olmaz ise ERD Commander bilgilerini kurtar en son çözün ise hdd başka bilgisayara tak sakın format atma kurtarabilirsin

• 1 ay sonra...

geç kalan bir cevap ama başkalarına yardımcı olur diye yazıyım

harddiski başka bir makineye tak

virüs taraması yaptır

eğer bu işe yaramazsa disk bakımı yaptır chkdsk

donanımsal değilse hallolacaktır.

bu samsung hardiskler oyle ozellıkle sata olanları bence pcnin format zamanı gelmıs bende boyle oldu bende format attım

not:arkadaslar samsung sata harddisk almayın berbat sureklı kafa atıyor haberınız olsun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...