Jump to content

Dumprep.exe'ye Bulaşan Virüs

halilibo05

Recommended Posts

Öncelikle Teşekkür ederim ilginizden dolayı..

Problemim bir kaç saatliğine çözülüyor sonra anlamadığım bir şekilde tekrardan msconfige geliyor dumprep o-k denilen lanet şey.kaspersky virüs programım var ama ona bişey yapmıyormu anlamadım onunla ilgili hiç bir uyarı dahi vermiyor.

Acaba diyorum ağdaki herhangi bir makinayada bulaştı onlardan mı geliyor.

Diyeceğim ama onlardan bir ses çıkmadı yani restart etmiyor makinalar.

gördüğüm kadarıyla resimdeki virüs'ün olduğu yerde %systemroot% ve virüsün isminin yanında -k komutu var bu demek yani sen ister sil ister temizle çok detaylı bir klasörde (system32 nin içi gibi) bir yerde bunun ana kodu var (refresh) kod dediğimiz bu kod virüsü silsen bile kendisini her restart açışında tazeliyor. Sana önerim benim 3'lü kombinem. Onlarda şunlar (Adaware ile tarat , pc tools Spyware Doctor'u bilgisayarına lur , Anti trojan elite ile bilgisayarını güvenli mod'da tarat) Bu 3 lü kombineyi yaparsan emin ol ki virüs %90 temizlenecektir. Bilgisayarcı olduğum için genelde virüs temizleme işi ile uğraşıyorum ve hep bu üçlü kombine ile neredeyse temizlenmeyen virüs olmadı. saygılar.

Edit : Daha fazla yardim ve kesin cozum almak icin buraya bakabilirsiniz.

Please register to see this content.

Başlat > çalıştır > regedit yaz entarla ctrl+f ye bas arama penceresi çıkıcak oraya dumprep yaz ve aratmaya başla dumprep ile alakalı ne kadar sonuç çıkarsa hepsini sil her bişi bulduktan sonra f3 e basarak aratmaya devam et system32 den dumprep.exe yi silebilirsinde.

Arkadaşlar hepsini yaptım sayılır spware dosctorumu,adawareyimi denemediğm yol kalmadı tek çarem artık formatlamak tı.siliyorum tekrar geliyor tekrar geliyor çözümü bulana kadar baya uğraştım ama bir türlü bulamadım.Formatladıktan sonra makinayı kurmaya gittiğimde belli bir süre sonra tekrar restart etti ondan değildir heralde dedim ama msconfige baktığımda kahrolası virüs ben burdayım formatladın ama ben hala buradayımdercesine orda yerini almış duruyoordu.Kafayı yiyecektim yahu.Sonra bu olsa olsa ağdan bulaşabileceğini düşündüm ve her makinaya teker teker baktım birde ne göreyim bütün makinalarda msconfigde kavo,cyko,dumprep her makinaya yerleşmiş aman allahım ne lanet bir virüsmüş bu ağı komple sarmış sadece kablosuz olarak bağlanan makinalara bulaşmamış enteresan bir durum onuda kablosuzdan lan'a bağlanmaya modem izin vermiyor block luyor ondan olsa gerek.

Herneyse arkadaşlar şimdi ben yarınımı sırf bu işe ayıracağım heralde öyle gözüküyor makinalarda ETA var inşallah ona bi zararı dokunmaz.

Sizlerden isteğim bana fikir vermeniz nasıl yaparım ne ederimde ben bu virüslerin kökünü kazırım.Ben kendi kafamda bişeyler düşündüm ama sizlerdende bi fikir almak istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım....

kardeş ben avast yükle pcye diyorum tam indire gir avast süresizde çıkar sonra yükle onu pcye restart de tarattır resetlendikten sonra 20 dakka filan sürüyo ve o gelen şeçeneklere devamlı bakman lazım ama pc hafif ağarlaşıyor...ama iyi oluyor....pcye virüs trojen yaklaşamıyo...

• 2 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
Deneyeceğim bakalım sonucu yazarım !!!!!

Arkadaşlar deneyince yazarım dedim fakat ben bu dumprep.exeden hiçbişey anlamadım ne melet bişeymiş

Allah kimsenin başına vermesin sadece onu diyorum ben çözemedim....

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom]

"AutoRun"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

"NoAutorun"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

"NoAutorun"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\autorun.inf]

@=”@SYS:DoesNotExist”

bu kayıtları gir bu sistemin otamatik başlayan aotorun virüsler için sitemin ayarlaırını kapatıyor sonra

hazır regedit kayıtları bilinen dosya uzatıları göster de sonuundaki txt uzantısaı sil reg kalsın

cd hariç devredışı

komple devre dışı

bubu uygula ilk önce

sistemin varsayılan değeri

kill_amvo_virus_usb_en internette hazır script dosyası var ara bulursun onu indir

linki

sonra bunu

sonra

Microsoft® Windows® Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı (KB890830)

bilgisayarı tam atarma yaptır

temizlenmesi lazım nod 32 ku rssitemine tam tarama yaptır bu tür viruslerde daha iyi

ayrıca çözüm deyil ama çalışmasını engelleyen kill task programını kullanabilirsin

Kill Task çalışmasını istemediğiniz programların çalışmamasını sağlamak için kullanılır. Programın listesine açılmasını istemediğiniz programları eklersiniz. Listeye istediğiniz kadar program ekleyebilir veya sonradan bu bölüme istediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz. Program belli aralıklarla denetleme yapar ve listedeki herhangi bir program çalışıyorsa ve kaç kopyası çalışırsa çalışsın tümünü sorusuz süvalsiz kapatır. Denetleme aralığı kullanıcı tarafından ayarlanabilir. Varsayılan olarak 1 dakika olarak gelir. Programı bilgisayar kurduğunuzda gerekli ayarları yapmanız için masa üstüne veya programlar grubuna bir ek atmaz. Ayarlamalar için denetim masasına girmeniz gerekir. Kurulum sonrası denetim masasında KillTask adına bir simge görecesiniz. Bunun aracılığı ile gerekli ayarlamalar yapılır. Bu bölüme giriş şifrelidir. Kullanıcı bu bölümü ilk kez çalıştırdığında program kullanıcının parola belirlenmesini ister. Kullanıcı istediği parolayı tanımlar ve bir sonraki açılışlarda belirlenen parola ile giriş sağlanır. Program ücretsizdir.

bu temizlik yapmıyor calışmasını enfgelliyor

ama ilk yöntemin garanti temizleyecektir

ale devam ediyorsa bu sil dosyasını indir bu bi başka versiyonu acıklamadaki uygulamarı yap

başka hicack yazılımı kullanabilirsin

bu cıkan logu yapıştıracağın yer uzmansan gerek yok

bu da ssiteminde çalışan yazılımlar hakkında güvenlki seviyesi hakkında bilgi veren linki

kullanımını internet araştırısan basit bulursun

buda silinemeyen dosyalar içn yazılım

sildirmeyen dosyaları hepsini siler

bu da bekçi köpeği sisteminde senden habersiz hiç bir değişiklik olamaz istediğin herseyi kaldırırsın windows olsa bile

WinPatrol PLUS v15.9.2008.1

Archive Password: just4you

WinPatrol PLUS 15.9.2008.1

WinPatrol PLUS 15.9.2008.1

1- Install program

2- Use one of these

Name; Bibo

Serial; JDI2VC8

bu yazılımların hepsi tarafomdan enemiştir ve sorunsuzca kullanilabilir tabi biraz yapıklarına dikkat et

daha ayrıntılı acıklama internet bakabilirsin sorunlarını bir daha yaz umarım çözüm olur

dumprep .exe windows hata bildirim hizmeti raporlama servisi olduğu için virus programları tanımlaması zordur

onun için sen windowsunhata bildirim hizmetini kapat orjınal ile virüs olan karişmasın

silsende önemli deyil

başlat -denetim masası-sistem-gelişmiş-hata bildirimi-hata bildirimini devre dışı bırak sec ve altındaki linkide tıklama tıklarsan ssitem yine calışır

sonra başlat -denetim masası- yönetimsel araçlar -hizmetler-hata bildirim hizmetini tıkla iki defa

devre dışı seş ve hizmeti durduru de

sonra cıkabilirsin sistemin normale girince eski haline getirebilirisin

faydası sistemineki arızaları daha kolay bulmanı sağlar ve microsotta yarar

bu sitemin orjınal dumprep .exe ile ilgili acıkalmadır

Windows XP tabanlı bilgisayar yavaş çalışmaya başlayabilir ve Dumprep.exe hata iletileri alabilirsiniz

Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Bu Sayfada

* Belirtiler

* Neden

* Pratik Çözüm

o Yöntem 1: Sistem Yapılandırma Yardımcı Programı'nı kullanarak Dumprep.exe aracını devre dışı bırakma

o Yöntem 2: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanarak Dumprep.exe girdisini kaldırma

* Daha fazla bilgi

Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows XP tabanlı bir bilgisayar başlatılırken yavaş çalışmaya başlay...

Microsoft Windows XP tabanlı bir bilgisayar başlatılırken yavaş çalışmaya başlayabilir. Ayrıca, Dumprep.exe hata iletileri alabilirsiniz.

Üste

Neden

Bu sorun genelde donanım sorunları veya bozuk kayıt defteri girdileri nedeniyle...

Bu sorun genelde donanım sorunları veya bozuk kayıt defteri girdileri nedeniyle oluşur.

Üste

Pratik Çözüm

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anla...

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

322756 (

) Windows XP ve Windows Server 2003'te kayıt defteri nasıl yedeklenir, düzenlenir ve geri yüklenir

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Üste

Yöntem 1: Sistem Yapılandırma Yardımcı Programı'nı kullanarak Dumprep.exe aracını devre dışı bırakma

1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna msconfig yazın ve Tamam'ı tıklatın.

2. Başlangıç sekmesini tıklatın.

3. dumprep 0 -k veya dumprep 0 -u onay kutusunu tıklatıp temizleyin ve sonra da Tamam'ı tıklatın.

4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Üste

Yöntem 2: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanarak Dumprep.exe girdisini kaldırma

1. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.

2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatın:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

3. Sağ bölmede, Dumprep öğesini tıklatın ve DELETE tuşuna basın.

4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Üste

Daha fazla bilgi

Dumprep.exe aracı, Windows XP'de bulunan bir hata günlüğü programıdır. Önemli bi...

Dumprep.exe aracı, Windows XP'de bulunan bir hata günlüğü programıdır. Önemli bir hata oluşursa, Dumprep.exe aracı hata ayrıntılarını bir metin dosyasına yazar. Dumprep.exe aracı daha sonra hata bilgilerini Microsoft'a göndermek isteyip istemediğinizi sorar. Dumprep.exe aracı, üçüncü taraf ürünler tarafından kullanılmak üzere yüklenen önemsiz bir sistem işlemidir.

Üste

Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:

* Microsoft Windows XP Professional Edition

* Microsoft Windows XP Home Edition

* Microsoft Windows XP Media Center Edition

* Microsoft Windows XP Tablet PC Edition

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...