Jump to content

Bilgisayarımın Oyun Performansı Giderek Düşüyor.

paradox1453

Recommended Posts

Amd Athlon 64X2 5600+ 2,8 ghz

MSI k9N Neo Mainboard

2 gb 800 mhz kingston ram

GeForce 8600 gts

400 gb seagate Hdd

Özelliklere sahip bilgisayarım var. Toplayalı bi sene olmadı. Bütün oyunlara çok rahat şekilde oynuyordum fakat bu sıralar oyunları belli bi süre oynadıktan sonra oyun hafif hafif kasılmaya başlıyor. Everest kurup sıcaklıkları kontrol ettim. Ekran kartı sıcaklığı 65-70i bulmuş oluyor. Kasayı açtım temizledim. Format attıım yine bi değişiklik olmadı.. Sorun nerde yardım edin lütfen..

Oyunlar kasıyor demişsin,ekran kartım 60-70 derece demişsin.60-70 derece normal bir sıcaklık değil.Sorun %90 Ekran kartında.Fanı tozlanmış, fanın oraya bir şey sıkışarak fanın dönmesini yavaşlatıyor/engelliyor olabilir

:D bence küresel ısınma bizim sistemleride eline geçirdi. yaklaşık olarak aynı özelliklere sahip pc leri kullanıoruz fark ekran kartı. ben kışın 7300gs ekran kartımla crysis i hiç kasılmadan oynarken şuaralar sistmeimde bile bulundurmuorum. ram lerimin ilk defa 45 dereceyi geçtiğini gördüm işlemcim 40 derece oldu. ben hayatım boyunca bu sıcaklıklara hiç çıkmadım. şimdi pcmin yan kafesi açık ve yanında çapı 50cmlik bi vantlatör fanı var. bu fanla anca 30 derece işlemci 35 civarıda ram sıcaklığı var.

Yok ya bilgisayar normal çalışırken 52 derece...oyun çalıştırdığımda acayip yükseliş ve oyunlarda kasılma başlıyor..

eğer orjinal fan yazılımı ile bakıyorsan eğer yüksek performanslı bir oyunda çalıştırıyorsan yüksek göstermesi normal mesala bendeki bi ara bilgisayarı açınca alarm veriyordu orda programda ayar çubukları var onlarla çok az oyna düzelir...

arkadaşım, oyunda belli bir süre sonra yavaşlamalar başlıyo demişsin ve söylediğin sıcaklıklar normal değil, Kasa içi soğutmanı iyileştirmeni öneririm ön panelden hava girişi sağla ve arka panelden çıkışı, bunun için piyasada iyi fanlar mevcut. kasanın soğutması ne kadar iyi olursa genel anlamda sistem performansında iyi olacaktır yani ram, hdd, ekran kartı hatta güç kaynağı bile kasayı ısıtır.

Yok ya bilgisayar normal çalışırken 52 derece...oyun çalıştırdığımda acayip yükseliş ve oyunlarda kasılma başlıyor..

Fan hızlandırıcı program kullan Donanımhaber forumlarında bulabilirsin.Programın adı Riva Turner Biraz ses yapar ama fan daha iyi soğutmaya başladığında sıcaklık düşecek ve performansın geri gelecektir.Yada Başka bir alternatif kart üzerindeki soğutucuyu değiştirmek.

Fan hızlandırıcı program kullan Donanımhaber forumlarında bulabilirsin.Programın adı Riva Turner Biraz ses yapar ama fan daha iyi soğutmaya başladığında sıcaklık düşecek ve performansın geri gelecektir.Yada Başka bir alternatif kart üzerindeki soğutucuyu değiştirmek.

O programı denedim de hiç bir işe yaramadı...

Şu an everestle ölçülen sıcaklıkları yazıyorum..Hangileri anormal??

MCP(ne bilmiyorum): 60

HDD:44

Ekran kartı: 52

Cpu çekirdek 2 :47

Cpu çekirdek 1: 44

Cpu:42

Anakart 42

bu masaüstündeyken sıcaklıklar bi de oyundan çıkınca olan sıcaklıkları yazacağım. Ama çok uykum geldi şimdi..akşama yazarım

1 saat pes oynadıktan sonra....

MCP(ne bilmiyorum): 66

HDD:47

Ekran kartı: 59

Cpu çekirdek 2 :55

Cpu çekirdek 1: 53

Cpu:50

Anakart 47

1 saat terorist takedown 2 oynadıktan sonra

MCP(ne bilmiyorum): 69

HDD:48

Ekran kartı: 67

Cpu çekirdek 2 :57

Cpu çekirdek 1: 57

Cpu:55

Anakart 49

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...