Jump to content

En Iyi Pc Toplama Yöntemleri

gece_mavisi_4

Recommended Posts

[font="Arial Black"]Arkadaşlar Bugüne kadar birçok bilgisayar topladım ama hiçbirinden gerçek bir verim alamadım en iyi parçalar kullan mama rağmen bilgisayarımın gerçek verimini alamadım sorunneden kaynaklanıyor acaba...

fikri olan arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum...

şimdiden yapacağınız öneriler için teşekurler...[/font]

bende bir çok defa topladım ama verimsizlik sorunu çekmedim, daha doğrusu şuankinde çekmiştim power supply yetersizdi ve yükselttiğimde sorun çözüldü..

tam olarak nasıl bir sorunun olduğunu söylesen daha fazla yardımcı olabiliriz, misal sistem özelliklerini paylaşşan ve o sistemden neler beklediğini yazsan ona göre yardımcı olurduk..

sen bir hata yapmışın ben yıllardır topluyorum hatta parada alıyorum bu işten birinde bile sorun çıkmadı ya kullancan parçaları alırken yanlış yapıyorsun örnek veriyorum ekran kartını mükemmel alıp işlemciyi düşük almak gibi bişey yapıyorsan veya parça uyumsuzluklarından hiç çalışmıyabilirde yani kısaca önce ne için toplucanı belirle oyunmu internet bi kaç programmı yoksa 3d çizimmi üçü içinde ayrı pc toplanıır sonra bütceyi belirle sonrada en gerekli parçaları belirle hangilerinin kalite olması gerektiğini öğrem en sonundada bütcene göre bunları uyarla ....

ve sana son tavsiye çok yeni ana kartlarda kasalarda fazla kablo koyuyorlar:D bu fazla bunu bir yere takalım deme:D...deneyim konuşuyor ....

Amd Athlon 64X2 5600+ 2,8 ghz

MSI k9N Neo Mainboard

2 gb 800 mhz kingston ram

GeForce 8600 gts

400 gb seagate Hdd

bende böyle bi bilgisayar topladım fakat bu sıralar bi sorun var anlayamadım..oyunları bi süre oynayınca hafif donmalar olmaya başladı..Ekran kartı sıcaklığından mıdır anlamadım gitti..

sen bir hata yapmışın ben yıllardır topluyorum hatta parada alıyorum bu işten birinde bile sorun çıkmadı ya kullancan parçaları alırken yanlış yapıyorsun örnek veriyorum ekran kartını mükemmel alıp işlemciyi düşük almak gibi bişey yapıyorsan veya parça uyumsuzluklarından hiç çalışmıyabilirde yani kısaca önce ne için toplucanı belirle oyunmu internet bi kaç programmı yoksa 3d çizimmi üçü içinde ayrı pc toplanıır sonra bütceyi belirle sonrada en gerekli parçaları belirle hangilerinin kalite olması gerektiğini öğrem en sonundada bütcene göre bunları uyarla ....

ve sana son tavsiye çok yeni ana kartlarda kasalarda fazla kablo koyuyorlar:D bu fazla bunu bir yere takalım deme:D...deneyim konuşuyor ....

Arkadaşım kulanıdığım makina özellikleri şöyle

intel DP35DP anakart

intel core2 Quad -Q6600 @2.40 ghz işlemci

1024 mb Nvidia 8600 GT ekran

3062 mb Ram 800 mhz

400 gb samsun hdd 7200 prm sata

işletim sistemi windowsxp-sp2

kullandığım programlar

autocad 2008-2009

idecad 11.10

autodesk 3ds max 2008

oficce 2007

coreldraw 12 suite

photosohp-cs3

olay bundan ibaret herşey programlarımı kurduktan sonra oluyor ve bilgisayarım ağırlaşıyor

ençok ağbağlatılarım, nette ,ve kulandığım programlarda oluyor

Benim nacizane bir iki önerim olacak. Dikkat edilecek noktaları sıralayayım.

1- Ramler: Burada genelde arkadaşlar 1024, 2048 yada sizin ibi 3072 gibi tek parça remler kullanıyor yapabilirsen 3x1024 kullanmak önemlidir.. Bunun yanında ramlerin veri yollarının geniş olması önemlidir.

2- Ekran kartı: kullandığın programlar aşırım rem ve ekran kartı kullanan programlar hatta doğrudan. Burada ekran kartının pcı exprex ve 16x veri yolu olmalı ancak bu şekilde daha yüksek rahatlama sağlarsın.

3- İşlemci : İşlemci dual core yada core 2 duo olabilir yada yapabilirsen gerçek 4 çekirdeğe bölümmüş quad core işlemci kullan bak o zamna sen farka. ( Core 2 duo iki gerçek çekirdek o çekirdekler de sanal olarak 2 ye bölünerek sanal 4 çekirdek oluşturur.) Bunun yanında işlemci için temel unsur da senin kullandığın programlar yüksek verim istediğinden ısınma sorunu. Bunu bakır alaşımlı bir soğutucu kullanarak giderebilirsin. (Bakır ısıyı hızlı iletir. Cabuk soğuma sağlar. )

4- Güç kaynağı: Hep güç kaynağını basite indirgemişiz olsun yeter demişizdir. Ama piyasada bakarsanız bilgisayar fiyatına bile güç kaynakları var bunlar sisteme gerçek ve ihtiyacı olan enerjiyi verirler. Güç kaynakları da sistem perfonmansını etkilerler. Tabiki aşırı yüksek memlalarla alın demiyorum ama orta ölçekli olması da önemli.

Şimdilik yazacaklarım bunlar sorular olursa cevaplamaya çalışırım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...