Jump to content

Online Alışveriş Güvenli Mi?

paradox1453

Recommended Posts

olaya şu açıdan bak arkadaşım hepsiburada.com dan bahsediyorsun tv lerde reklamı çıkan ve yıllarca faaliyette olan bir site adam ad (ünvan) yapmış şimdi senin kartından 1 , 2 yada 5 bin ytl olsun böyle birşeyi çekip seni neden dolandırsınki adını kirletsin emin ol reklam için senin yapacağın alışverişten yada kartının limitinden daha fazla para harcıyordur ve dediğim gibi kariyerini sarsacak hiç birşey yapamaz öyle bilindik siteler, onlarda ekmek parası kazanıyor çünkü..

hadi yine güvenmedin ozaman da paypal yada clickandbuy gibi ödeme aracı siteleri var bunlar ise DÜNYA nın en bilindik ödeme aracı siteleri buralara üye olursun kartını kayıt edersin ve her sitede alışverişlerinde bu ödeme aracı sitelerini kullanırsın..

Bence Sen HepsiBurada.Com'a Değilde Kendi Bilgisayarına Şüphe ile Bak :(

HepsiBurada.Com Şuan Türkiyede Eniyi ve Büyüklerden....

Sizin veya Herhangi Birinin 3-5 Milyarlık Limitli Kredi Kartından illegal işlem Yapsa, HepsiBurada.Com Olmaz, Adamlar Büyük Ciddi ve ileriye Dönük Düşünüyorlar... Güvenilirler..

Lakin Bilgisayar Dünyası işte, Kalite Bir Hacker Çıkıpta Adamların Serverlerına Girerek Bütün üyelerin Bilgilerini Alabilirler, Gerçi Hiçbir Zaman KrediKart Bilgileriniz Serverlarda Tutulmaz, Sadece email Adresleriniz vs...

Sonra O Hacker Bütün üyelere e-mail Gönderir, Lütfen Bilgilerinizi Güncelleyin vs.... Sonrada Oturur Sazanların Düşmelerini Beklerler :D

Birde Şu Var , Ama siz Kendi Bilgisayarınızda KeyLogger vb.. Birşeyler Olmadığından Eminmisiniz..!?

Tavsiyem Önemli ve KrediKartı bilgilerinizi Girerken Sitenin Varsa Sanal Klavyesini Kullanın, yoksa Windowstaki Ekran Klavyesini Kullanın, Kesinlikle Klavyeden Kredi Kartınınızın Nosunu ve Şifresini vb.. Girmeyin...

Çünkü En Moda Hack Yöntemi Bu Şekilde Bu Aralar :(

Bende 3-5 Defa HepsiBurada.Com ve Başka internet Sitelerinden Alış-Veriş Yaptım, Bilgisayarımda Windowsun Güvenlik Duvarı ve Nod32 Var Başkada Birşey Yok, Şükür Başımız Ağrımadı.....

Saygılarımla.....

EDİT : Şükür Başımız Ağrımadı Dedim ama Şimdi Aklıma Geldi.. ismi Lazım Değil bir internet Sitesinden Bir Ürün Almıştım, Alabilmek için Mecburen Üye Olmuş e-mail Adresimi Vermiştim...

Ürün Sorunsuzca Elime Geçmişti, Hiçbir Problem Yoktu.. 5-6 ay Kadar Sonra O Sitenin Yöneticilerinden Email Geldi, Bakım Onarım ve Yenilenme Çalışmalarımızdan Dolayı Üyelik ve Kredi Kart Bilgilerinizi Güncellemeniz Gerekmektedir, Lütfen Tıklayınız vs... Diye, Tabi Aldırış Etmedik, Güldük Geçtik..

2 Gün Sonra Aynı Adresten Bir email Daha, Sayın Müşterimiz Servarlarımızdaki Bir Açık Nedeniyle Üyelerimizin emaillerine Ulaşan BirTakım ArtNiyetli Kişiler Üyelerimize email Göndermiştir, Kesinlikle Orda Linkte Tıklamayın, Bilgilerinizi Vermeyin, Özür Dileriz vs.....

Hepsiburada.com bir Doğan Holding kuruluşudur. Doğan Holdingi biliyorsundur sanırım. bende yıllardan beri hepsiburada.com dan alışveriş yapıyorum. bu güne kadar hiç bir sorunum olmadı. gayette memnunum. gerisi sana kalmış tabi.

arkadaşım sanırım ilk defa online alışveriş sitelerinden alışveriş yapıyorsun sanırım :( öncelikle bu tarz sitelerde alışveriş için satıcının ürününe sipariş veririsin keredi kartı bilgilerini adres bilgilerini krgo için geçerlidir bunları girdikten sonra saat 4 ten önce alışverişi yaptıysan 24 saat içerisinde 4 ten sonra kalırsada en geç 2 gün içerisinde ürün eline geçer yani saat lik bir durum değil kolay gelsin.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞİN FORMULU:

garanti bank git.

hesap actır (ogrenci isen ünibank actır yıllık hesap ucreti yok)..

sonra internet subesini kullanıma actır

ordan sanal kart actır

o karta alacagın urun kadar parayı yatır ordan öde calınsa bile kartın yatırdıgın para kadar harcadıgın için sorun yok yani limiti siteden zırt pırt artırabiliyor ya da internet alısverişinie 2 tık ile kapatabiliyorsun.. uluslar arası alısverişlerde fln da kullanıyorum sanal kart cok güvenli

.. neden garanti dedim benim bildiğim baska bana da sanal kart hizmeti yok..

hem unutma siteye değil bilgisayarına güvenme kartın calınırsa pcde yuklü trojan keylogg tarzı programlardan calınr.

sakın kart numaranı klavyeden girme "sanal klavye" kullan.. sanal klavye bazı stelerin verdiği kendiliğinden geliyor. yoksa baslat \ calıstır gir "osk" yaz entere bas ("" yok) gelen programda ilgili tuslara mause ile basarak kullan bu daha güvenli yapar..

ve mutlaka yasal yollardan alımıs güclü br antivirus programı ve güvenlik duvarı (firewall) kullan.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...