Jump to content

Yazılım Uzmanlığı Sistem Mühendisliği

bygokce

Recommended Posts

Arkadaşlar konu şu,

Ben yazılım uzmanlığı yada sistem mühendisliğinden biri üzerinde eğitim alıp kendimi bu konu üzerinde geliştirip piyasada çalışmak istiyorum. Yani amacım hem kariyer hemde para kazanmak açıkcası.

Ancak bi türlü karar veremiyorum. Bilen arkadaşlar için siz ne iş yapıyorsunuz yada tercih ederdiniz? Bu işlerde isdihdam açığı ne kadar? Kazanılan para ne kadar?

Biliyorsunuzki bu tür sertifikalarda çeşitli. Hangi tür sertifika almamı tavsiye ederdiniz?

Ve istanbulda olanlar için hangi kurs?

TNC de bu konu yoktu. Yani eğitim alınan kurum. Bakalım hangisi daha iyi çıkcak.

Ben bikaç tane yazıyım.

Edutime , Bilge adam, Academytech , Bilişim , Mikrosis, Netron; Başarısoft.

Evet arkadaşlar burda bi gelecek söz konusu. Yanıtlarınızı bekliyorum..

bana göre sen hangisinin işlerini daha iyi ve istekli yaptığın mesleği seç....

Tam olarak neyi içerdiklerini bilmediğim için aralarında seçim yapmakta zorlanıyorum. Hem o kadar para veripte işsiz kalmakta var sonunda.

işssiz kalmak gibi bi durum bence sözkonusu olmaz nasıl olmaz beklentilerin büyükse o sözkonusu olur bak ama illaki bi yerden başlıyacaksın çünki tecrübe ve referans çok önemli bilişim sektöründe ha senin bütçen nedir ne değildir onu bilemem fakat gideceğin kursta öncelikle kayıt yaptırmadan misafir öğrenci olarak 1-2 derse girebilirmiyim diye bir sor ki zaten olmaz demezler ve cihazlar olsn öğretim görevlileri olsn hangisi içine siniyorsa ona git derim ben açıkcası...

sistem muhendisligi egitimini hangi universiteden aldiginda onemli. Bazi universiteler yazilim muhendisligi alaninda iyi hocalara sahip iken bazi universiteler sistem mhuendisligi alaninda iyi hocalara sahip.

sistem muhendisligi egitimini hangi universiteden aldiginda onemli. Bazi universiteler yazilim muhendisligi alaninda iyi hocalara sahip iken bazi universiteler sistem mhuendisligi alaninda iyi hocalara sahip.

Kötü hocalar diycektiniz zannedersem. Ama ben üniversitede makina bölümünü okudum. ve bilgisayar alanında kariyer yapmak istiyorum.

İyide bu şekilde biyere ulaşamayızki. Şimdi bilen insan yazılım diyo ötekisi sistem diyo ama bunun bi açıklaması olmalı. Yani şimdi yazılıma her taraftan ihtiyaç var tabi ama sonuçta pazar kapalı gibi gözüküyo. Yani program yazcaksak yazdığımızın daha üstünü zaten piyasada bulunmakta.E buda bizim iş yapamayacağmızı gösterir.

Ancak sistemde bi şirkete girip orda da geliştirmek lazım ki şirketin tek bilgi uzmanıda sen olcan. çoğu şirketinde bu pozisyonu dolu olabilir gibi gözküyo gözüme. yani zaten elemanı varsa seni neden alsınki. Anca yeni açılmıç bi yer olması gerek. Kanımca..

sistem yöneticiliğinin alanları çok farklıymış bunu öğrendim. ccna ccnp gibi isimleri varmış. şimdi bunların ne işe yaradığını yazmak isterdim ama bilgim yok yani ingilizce yok. çünkü her yerde açıklamaları ingilizce olarak verilmiş..

• 2 ay sonra...

adamın biri microsofta temizlik elemanı olarak iş başvurusu yapmış microsoft personel yetkilisi elemanı çağırmış gel bu formu doldur ise başla.. Eleman harıl harıl yazmaya başlamış ve formu teslim etmiş.. Formu alan eleman bi bakmış e posta yeri boş adama dönmüş e posta bölümünü doldurun demiş oda mail adresinin olmadığını söylemiş

Elemana o zaman sizi ise alamam demiş adam şaşkınlık sinir kendini dışarı atmış bir mail adresi yok diye ise alınmaması öfkeyle bir sebze halinin önünde durmasına neden olmus cebine bakmış 60 doları var iki kasa domates almış yolda satmış bakmış işler iyi gidiyor tekrardan almış böyle derken çok büyük bir sebze meyve ithalatçısı olmus

Birgün sigortala yaptırmak istemiş dükkanını şirket tabi uca uca gelmiş adamın yanına muhabbet sohbet derken elemanda arada sigorta için adres telefon vs yazıyormuş sonunda e posta yerine gelmiş beyefendi posta adresiniz nedir demiş. Adam yok demiş.eleman şaşkın bir ifadeyle nasıl yok bu kadar büyümüş gelişmiş olmanıza rağmen e posta adresiniz yok kim bilir olsa şimdi demiş adam sözünü kesmiş olsaydı microsofta temizlikçi olacaktım demiş

Şimdi güzel kardeşim msce yada programcılık her ne okuyacaksan oku ama kaybettiğin konu burada sorman kendine güven ve kararını ver. Bu işi para için yapacaksan eğer yukarıdaki hikayeyi bir daha oku o adam kadar şanslı olmaya bilirsin çünkü benim 15 den fazla sertifika katılım belgem var şunu anladım bu işi yaparken ilk amacım geliştirmek olacak kendini para 2 plan. Ben bu sertifikalar sonunda bir internet kafe açtım yani manavcılık yapıyorum. Ha ithalat olur mu ? O ışte nasiptir. Tavsiyem burda kimseyi dinleme git olacağını ol.. Vede unutma zevk alacağın işi yap tavsiyelerin işini değil.

Inan çok mutlu olursun. Kusur olduysa afola.

selamun aleykum kardes ben bilgi islem ciyim ve maas durumları sunlardır.. MCSE eğitimi önemlidr hele bi de eğitimi almak istediğin yer önemli suanda bilge adam yıllardır 1 numara istihdamı yuksek bi eğitim merkezi ankara ve istanbul da mekik dokuyor ve de pahalı yerdir...

Bilgiişlem muduru:3000-9000 YTL

Veritabanı yoneticisi:1500-5000 YTL

Network muhendısı:3000-5500 YTL

Pc destek yoneticisi:2000-4500 YTL

Sistem analisti:2000-3500 YTL

Sistem destek elemanı:750-1500 YTL

Sistem yoneticisi:2500-4600 YTL

Network yoneticisi:2500-5500 YTL

arkadış güzel bir konu açmış onun için ayrıca teşekkürler.Benimde bir sorum var bende sistem mühendisliği yada cisco yada ceh okumak istiyorum bu eğitim programının yaş sınırlaması varmı ne zamandan sonra okumak gerekir birde bunları okumak için ne kadar ücret ödemek gerekiyor bunları bitiriğinizde iş teklifi geliyormu örneğin ciscodan falan bunları cevaplandırırsanız çok sevinirim.saygılar

Kötü hocalar diycektiniz zannedersem. Ama ben üniversitede makina bölümünü okudum. ve bilgisayar alanında kariyer yapmak istiyorum.

İyide bu şekilde biyere ulaşamayızki. Şimdi bilen insan yazılım diyo ötekisi sistem diyo ama bunun bi açıklaması olmalı. Yani şimdi yazılıma her taraftan ihtiyaç var tabi ama sonuçta pazar kapalı gibi gözüküyo. Yani program yazcaksak yazdığımızın daha üstünü zaten piyasada bulunmakta.E buda bizim iş yapamayacağmızı gösterir.

Ancak sistemde bi şirkete girip orda da geliştirmek lazım ki şirketin tek bilgi uzmanıda sen olcan. çoğu şirketinde bu pozisyonu dolu olabilir gibi gözküyo gözüme. yani zaten elemanı varsa seni neden alsınki. Anca yeni açılmıç bi yer olması gerek. Kanımca..

sistem yöneticiliğinin alanları çok farklıymış bunu öğrendim. ccna ccnp gibi isimleri varmış. şimdi bunların ne işe yaradığını yazmak isterdim ama bilgim yok yani ingilizce yok. çünkü her yerde açıklamaları ingilizce olarak verilmiş..

arkadaşım bukadar karamsar olma bende makina mezunuyum, bu işler nasıl makina sektöründe aynıysa burda da aynı ve bilgisayar çok daha aktif ve daha hızlı gelişiyor makinalar dahi bilgisayarlarla işkemeye başladı ve sistem + yazılım olursa kolay kolay açıkta kalamazsın birde üstüne makinacısın bunları iyi değerlendirmek senin elinde...

kardeş bilge adamdan aldığım fiyat günceldir. 5,250 ytl.

bu fiyat neiyn fiyatı benim enson görüşmemse sistem 8000ytl civarıydı bukadar düştüyse hemen kayıt yaptıracam.

Ben gittiğimde yüzde 50 indirim yaptılar en faazlada bu kadar yapıyoz dediler ve yanlış hatırlamıyosam ocakta başlıyodu hafta içi 10 ay zannedersem. Beşiktaştaki bilge adam burası tabi.

o kadar pahalı mı ya bunu okumak peki evde kendimiz bu eğitimi kitaplarla cd lerle yapsak olurmu sonradan sınava girsek olurmu peki yaş sınırlaması ne

olabilir aslında ama gayet sıkı çalışmak se sıkı bi ingilizce bilmen gerekli. yani öss den biraz daha fazla gayret desem sanırım yanlış demiş olmam.

yaş sınırlaması yok diye biliyorum neticede bu insan beyninin alabidiği sürece olan bişey. evde olur belki ama çok daha uzun ve verimsiz olur bence çünkü onca döküman püf vs birde bildiğim kadarıyla tüm eğitim ingilizce orjinal kitapları bulmak gerek felan..

o kadar pahalı mı ya bunu okumak peki evde kendimiz bu eğitimi kitaplarla cd lerle yapsak olurmu sonradan sınava girsek olurmu peki yaş sınırlaması ne

valla arkadas bende bu fıyatlara gore bır hayal kurmak ısterdım ama

kımse su soruyu sormadı

sen ılk once bu masrafı yaparak kafa yapına ve zeka kapasıtene kurs lara ve vs yerlere gıderek masraf yapıcaksın ...yanı en az 7 8 bınden bahsediyoruz .bence ılk sorman gerreken soru kendımde bu kapasıte varmı olsun .. yukarda arkadsın dedıgıne katılıyorum once mısafır olarak katıl bak kafan yatarsa devam et bence dusuncen guzel ınsaallah yarastıcı zekanda elverıslıdır allah kolaylık versın ne dıyeym ..

Öncelikle sistem mühendisliği istiyorsan ccna yada ccnp diil mcsa, mcse, mcitp gibi eğitimler alman gerek. ccna ve ccnp sadece network'le alakalı eğitimler. Bunun dışında Ingilizcem yok demişsin, eğer bi eğitim almak istiyorum diyorsan bence öncelikle ingilizce,teknik ingilizce eğitimi almak ile başlamalısın. Çünkü bu tarz eğitimler türkçe yapılsa dahi terimler ve sınavlar tamamen ingilizce. Yani ingilizce bilmeden bu eğitimleri almanın pek bi faydası olmaz kanımca...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...