Jump to content

Sizin Orda Arkadaşa Nasıl Hitap Ederler :)

kindly

Recommended Posts

• Replies 82
  • Created
  • Last Reply

yok ya o biraz çevreyle alakalı ben üni okurken gittiğim heryede herkesin takma adı "hacım" dı hatta muhabbetin koyu ise "hajım" yada duruma göre "hajo" olur o. nerden geldiği bilinmeyen garip bir akım bu akdeniz ege ve marmarada fazlasıya gördüm ben :)

yok ya o biraz çevreyle alakalı ben üni okurken gittiğim heryede herkesin takma adı "hacım" dı hatta muhabbetin koyu ise "hajım" yada duruma göre "hajo" olur o. nerden geldiği bilinmeyen garip bir akım bu akdeniz ege ve marmarada fazlasıya gördüm ben :)

üniyi nerde okudun?

arkadaşımda izmirli yani egeli ama çok şaşırmıştı, neden burda herkes birbirine hacım dio demişti :) Orda böle demiolarmı dedim hayır dedi, izmirde adamım, amcaoğlu vs. derler demişti

balıkesirde okudum ama izmirde de çok hacım denmesiyle karşılaştım özellikle buca eğitimde arkadşım çoktu ..... o yüzden çevreyle alakalı yazdım ilginç bir çember bir kere girince şaşırıyorsun ama sonra herkes hacım demeye başlıyo ben de ilk duyduğumda çok garipsemiştim ama alışıyo insan

hmmm kütahyalı bi arkadaşımda "hacos" deriz biz genelde demişti, o nasıl oluo dedim, hacım ın türetilmişi oluo heralde demişti :D

balıkesirde okudum ama izmirde de çok hacım denmesiyle karşılaştım özellikle buca eğitimde arkadşım çoktu ..... o yüzden çevreyle alakalı yazdım ilginç bir çember bir kere girince şaşırıyorsun ama sonra herkes hacım demeye başlıyo ben de ilk duyduğumda çok garipsemiştim ama alışıyo insan

:) evet ortamla alakalı heralde, bakalım daha tuhaf bişiler çıkıcakmı :)

Üstad oldum, usta oldum, abi oldum, dayı oldum, yavrum diyen oldu, kız arkadaşım kaymağım demişti :)(bunu dedikten bir hafta sonra tüğdü), hoca oldum ama kanka diyenim olmadı :)

sivas'ta da sirket,kanka ve hiç sevmediğim bir kelime olan" la " diye hitap edilir.

Bu arada -gardaş- bunu yazmayı unutmak büyük ayıp çünkü ençok bu kullanılır...

Gardaş Saatin varmı?

Gardaş Ateşin varmı?

LA Gardaş Nerdesin Yawwwww.

arkadaşlar ben baya bi yer gördüm şahsen tokatlıyım orda bacanak ve kardeş derler ayrıca emmoğlu denir

sivasta gardaş ve la derler

sakaryada hafız derler ama o hafız bildiğimiz hafız deildir ayrıca kuzen dayıoğlu v ammaoğlu da denir

izmitte keto derler

arkadaşlar ben baya bi yer gördüm şahsen tokatlıyım orda bacanak ve kardeş derler ayrıca emmoğlu denir

sakaryada hafız derler ama o hafız bildiğimiz hafız deildir ayrıca kuzen dayıoğlu v ammaoğlu da denir

izmitte keto derler

izmitte keto derler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...