Jump to content

Exel çalışması Istek

Recommended Posts

arkadaşlar exel programının 4 işlem yapabildiğini duymuştum gece gün bir cafede görmüştüm adam borçları yazıyordu exel topluyordu ban onun gibi bişi lzm veresiye defteri gibi bişi ben müşterinin ismini yazcam aldığı ürünleri yazcam o kedi kendine topliycak veresiye programlarını denedim bişi anlamadım çok karışık yardımlarınızı bekliyorum exelden de anlamıyorum yardımlarınızı bekliyorum

herşeyi yapıyorum ama sıralamayı beceremiyorum onu biliyorum

BİR FORMÜL GİRECEKSEN ÖNCE EŞİTTİR YAZACAKSIN. DAHA SONRA İŞLEM YAPACAĞIN HÜCRE ADLARINI YAZACAKSIN VE ENTER'A BASACAKSIN.

ÖRNEĞİN: B4 HÜCRESİNDEKİ BİR DEĞERLE C4'TEKİ BİR DEĞERİ TOPLAYACAKSAN SONUCUN GÖRÜNMESİNİ İSTEDİĞİN YERE =B4+C4 DEYİP ENTER'A BASACAKSIN. EN BASİT MANTIĞI BU.

Şanslısınız :)

Zamanında Bir Tanıdığım için Birşeyler Hazırlamıştım, Şimdi Arşivimi Karıştırdım ve Buldum :)

Aşağıdaki Vereceğim Dosyayı indiriniz, 7 Müşteri için Hazır Sayfa, Formül, Köprü vs... Ekli...

Siz Biraz Karıştırınız, Formül Çubuğundan Neyi Nasıl Yaptığıma Bakınız, vee Müşteri Sayısını Arttırmak için Aynı Yöntemleri Kullanınız, Hatta Daha Kolayı Var Olan bir Müşterinin Sayfasını Komple Seçip Kopyalayıp Ekle Menüsünden Yeni Çalışma Sayfası Açıp Yapıştırınız, Artık Tek Yapmanız Gereken Müşterinin Adını ve İlgili Köprüyü Değiştirmek..

Ayrıca Excelde Toplama Şöyle Yapılır :

=TOPLA(A1:A16) --> (A1 ve A16 Hücre Değerlerini Siz Kendi Sayfanıza Göre Düzenleyeceksiniz.!)

indirin ve Biraz Karıştırın, Sanırım Ne Demek istediğimi Daha iyi Anlayacaksınız...

Birkaç Ekran Görüntüsü : :)

tnctr.jpgtnctr2.jpg

downloadko6ey5.png4KB

http://www.4shared.com/file/60258774/9a6ac93d/Borclar_ExcelSayfasi.html[/CODE]

benim istediğim böyle bişi değildi ama ben aramaya devam ediyim

Siz Tam Olarak nasıl Birşey istediğinizi Tarif Ediniz, Taslak Olarak Yapmaya Çalışalım, Sizde Geliştirirsiniz....

ben bunu markette kullancam borçlu kişinin adını yazcam aldığı ürünü yazcam fiyatını yazcam en son olarak kişinin aldığı ürünlerin fiyatını topliycak umarum anlatabilmişimdir

Bence Yaptığım Dediğiniz işi Görür, Ama Azıcık Değişiklik ve Düzenleme Gerek..

Ben Basit Bir iki Düzenleme Yaptım, iki Müşteri Açtım Ahmet ve Ayşe Adında..

Ana Sayfada Tıklayınca Ahmetin veya Ayşenin Hesabına Gidersiniz, Ordada Alınan Ürünün Tarihi Fiyatı Cinsi Borcu Girilir ve Excel Otomatik Olarak Hem Kalan Borcunu Hemde Toplam Borcu Hem Kişinin Sayfasında Hemde Ana Sayfada Hesaplar Gösterir..

Birazdaha inceleyin, Tekrar Artı ve Eksilerini Yorumlayın Üzerinde Oynama Yapmaya Çalışalım:

Yeni Dezenlediğim Halini indirin Birde :

downloadko6ey5.png

Please register to see this content.

ben bunu markette kullancam borçlu kişinin adını yazcam aldığı ürünü yazcam fiyatını yazcam en son olarak kişinin aldığı ürünlerin fiyatını topliycak umarum anlatabilmişimdir

Please register to see this content.

basitce istedigini yapan bir excel calismasi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...