Jump to content

Formatta %50 De Kaliyor

ENVERBATU

Recommended Posts

selamlar arkadaşlar benim başıma gelen olay şu pc ye format atarken dosya yükleme sırasında %50 ye gelince Aclayers.dll dosyasına eglince takılıp kalıyor ileri gitmiyor sebebini ne yaptıysam bulamadım

çözüm için yaptıklarım şunlar

değişik 6 dvdrw da 6 tncxp cd yaptım

idea kablosonu değiştirdim

başka hdd lerde denedim

biosu setto default yaptım

bunun için sıfır dvdrw aldım

normal windovsxp cd si kullandım

işlemci fanını değiştirdim

pc yi komple temizledim donanımları tek tek söküp yeniden denedim ama nafile sonuç yine aynı

ne yaptıysam olmadı 3 gündür çıldırıyorum

şimdi bu cdlerle ve dvdrw ile diğer bilgisayarıma hiç sorunsuz şekilde format atıyorum fakat ana pc me atılmıyor şimdi sizce sorunum nerde yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

sen 6 cd aynı imaj dosyasından çektin nlite ile hazırladıysan büyük ihtimal sorun o dosyayı tam yüklememiştir aynı sorun benimde başıma geldi hemen farklı cd hazırladım ancak bunları sanal pc yaptım

benimde başıma buna benzer bişi gelmişti aldığım imajda sorun vardı onun için her kopya yaptığım cd aynısını yapıyordu başka bi yerden işletim sistemi cd si getirdim oldu

arkadaşım sağol cevabın için fakat benimki 1 e 1 cd den kopya değil tnctr den indirdiğim zipli dosyadan yapıyorum cd yi ayrıca aynı cd lerle diğer pc de problemsiz format atıyor başka işletim sistemi derken ben üç ayrı sistem denedim sonuç aynı

1:tncvista

2 normal tncxp

3.windovsxp profesyonel

sonuç aynı problem pcde ama nerde olduğunu bulamadım

evet arakadaşim sorununu okudum ve 6 farklı yolda sorunu çözmeye yönelik fakat.... bir şeyi unutuun ...

xp profesional cd si ile format atmaya çaliştim diyorsun evet piyasada artık o kadar xp pr var kı hepsınde cizik nara .... o yüzden sna benim de başima gelmiş ve çözüş yönteminden bahsediyorum.......

bunlari başka pcde yapiyorum... ve tam kurulum bitiğinde çikariyorum unutma...

1: ilk olarak win98 cd si aldim ve makineye f (hardiske) disk çektim nasil deme google arat bulursun

2:windows sp2 sp3 var dimi bunlari deneme orjinal yani sp1 li bulursan cd home bile olabilir...formati at gersi zaten olur idda ediyorum bu işlemlerden sonra olacaktir

haaa olmazsa window kurarken olmaz hardiske format atıktan sonra mavi ekran verir onun nedeni ram,işlemci,ekran karti,anakart artik sana kalmiş iyii çalişmalar..

_ Birde Farklı RAM'lerle deneyin ,ayrıca da Power Supply güç ünitesini söküp imkanınız var ise sıfır bir P.supply

İle Deneyin ,deneme yanılma taktiğinden yola çıkmak lazım aynı olay benimde başıma geldi dün Sorunun

Powersupply'den olduğunu tespit ettim değiştirdim sorun düzeldi umarım sorununuz çözülür saygılarımla.

Çevrelerine uymak icin kendilerini yontanlar, tükenip giderler R.HULL

birde şu yolu denermisin hiren's boot'S yoksa indir cdye çek norton partition magic ile kurulum yapacağın bölümü sil ve bölümü tekrar oluştur (kalıcı olarak silersen daha sağlıklı olur ancak işlem uzayabilir)

benim başımdan geçen olay şöyle bir laptoba format atacaktım (cdrom bozuk )ancak c'ye format atmama izin vermedi bende hiren's boot's cdsi ile n. p. magic kullanarak o bölümü sildim sonra usb ye bart pe kurdum burdaki

http://www.ezbsystems.com/cgi-bin/ikonboard.cgi?act=ST;f=2;t=2440[/CODE]

adımları yaptım ve windowsu kurdum

önemli bilgilerin yoktur daha önce format atmışsın sonuçta

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...