Jump to content

Adsl Router

bygokce

Recommended Posts

Arkadaşlar meraba.

Benim sorunum evimde bulunan adsl yi dağıtmakla ilgili. Konuyla bilgisi olan arkadaşların yanıt vermesini rica ediyorum.

Öncelikle access point ve router arsındaki farkı bilmediğim için sizlere sorma gereği bulundum.

Şimdi evim 2. kat sağ dairede ve ben 4.kat sol daire ve 5. katın tamamında adsl mi vermek istiyorum. modemimin modeli ZyXEL P-660HW-T1 . ancak bu katlarda çekmiyor. İnternetimin yukarda bulunna katlarda çekmesi için tavsiye edebileceğiniz modem_Router_access point varmı? Bu çeşitlerin ne gibi farkları var? Yada antenle modemimi uzatabilirmiyim?

Katlarda toplam 3 pc var. aynı anda girdiğinde herhangi bi çakışma yaparmı?

Bu katlarda akrabalarım bulunuyor ve ben kabloyla döşemek daha doğrusu bina görünümü açısından düşünmüyorum.

Bu cihazların birbirini görmesi için kabloyla mı bağlamak gerekli?

Bilgisi olan arkadaşların paylaşmasını rica ediyorum..

şimdi öncelikle hocam modemin tam modelini yazmalısın çünki 600 serisinde birsürü çeşit war hangisi kablosuz modem mi yoksa kablolu mu nasıl?acces poitn nedir:acces point wirelles internet bağlantısını dağıtır çeşitleri mevcuttur router ise yönlendirme yapabilen bir cihazdır ne amac için kullanacağına bağlı ki 3 bilgisayarı birbirine bağlman için router gibi bir cihaza gereksinim sözkonusu olamaz tabi vpn gibi birşey düşünmüyorsan...

şimdi öncelikle hocam modemin tam modelini yazmalısın çünki 600 serisinde birsürü çeşit war hangisi kablosuz modem mi yoksa kablolu mu nasıl?acces poitn nedir:acces point wirelles internet bağlantısını dağıtır çeşitleri mevcuttur router ise yönlendirme yapabilen bir cihazdır ne amac için kullanacağına bağlı ki 3 bilgisayarı birbirine bağlman için router gibi bir cihaza gereksinim sözkonusu olamaz tabi vpn gibi birşey düşünmüyorsan...

Modemimin markası ZyXEL P-660HW-T1 yukarda yanlış yazmışım aferdesin.

Please register to see this content.
bu da adresi.

kablosuz modem.

Şimdi ben vpn filan nedir bilmiyorum. Sadece elimdeki adsl yi dağıtmak itiyorum.Yani bazı yerlerde ip verme filan var ama bilgim yok.

arkadaşım ben de aynı sorunu yaşadım ama daha sonra öğrendimki kablo parası ve görüntüsü yerine daha kolay bir çözüm var anten 7mbit lik bir şey bu 400m sorunsuz iletişim sağlıyo al bunu anteni değiştir o zaman istediğin kişi kullanır

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=17650[/CODE]

[CODE]http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=21903[/CODE]

ikinci tavsiyem dir arkadaşım ben onu kullanıyorum ve güzel çekiyo yani

Arkadaşım verdiğin bilgi için çok sağol ama benim modeme bu anteni nasıl takıcam? Anteni değişmiyorki sadece yanınca 4 tane kablo girişi var. Artı bina içinde geçerli mi bu anten? yani açık alan 400 m olabilir ama kapalı alan da sorun yapabilir.

arkadaşım her modemin anteni sökülür öyle olması gerekio onu söküp bunlardan birini tak o zaman sorun yaşamaz sın ayrıca sunu da belirteyim ki bizim apartmanımız yaklaşık 20m den uzun bir boyu var ve ben en üst kattan en alt kata kadar herkeze net verebiliyorum modem leri ve alıcıları cam'a yakın yrlere koy sorun yaşamazsın :)

arkadaşım her modemin anteni sökülür öyle olması gerekio onu söküp bunlardan birini tak o zaman sorun yaşamaz sın ayrıca sunu da belirteyim ki bizim apartmanımız yaklaşık 20m den uzun bir boyu var ve ben en üst kattan en alt kata kadar herkeze net verebiliyorum modem leri ve alıcıları cam'a yakın yrlere koy sorun yaşamazsın :)

Şimdi baktım iğneyle filan denedim çıkmıyo. Ya da ben çıkartamıyorum. Daha alalı bi ay bile olmadı. GAranti dışına çıkar diye korkuyorum. Bunun portlarına takılabiken bi anten yokmu? Yada sökmek için nasıl bi yol izlemeliyim? Alt taraftan içini açsam bişi olurmu?

Ne yaptıysam olmadı. Özelliklerinde filanda çıkıyo diye yazmıyo zaten. Ben son çare içini açcam bunun. Ama antene doğru giden bi kablo gözüküyor. Sizin dediğiniz gibi çıkartırsam o kablo kopabilir..

Ne yaptıysam olmadı. Özelliklerinde filanda çıkıyo diye yazmıyo zaten. Ben son çare içini açcam bunun. Ama antene doğru giden bi kablo gözüküyor. Sizin dediğiniz gibi çıkartırsam o kablo kopabilir..

Evet modemin içini açtım ve antene giden kablo modemin içine lehimli.Yani modemin anteni değişmiyormuş. Burdan çıkan sonuç modem alırken anteni değişebilen modem alın arkadaşlar.

Burda tek çözüm kalıyor. Access point ile bina içi dağıtım yapacağım. ancak bi sorunum daha var. Acces pointi koyacağım yer modemi çok az görüyor. Ben acces pointe 9 db lik bi anten taksam bu sorun hallolurmu? Yani modem az iletiyo ama 9 db lik antenin çekim gücü yüksek olduğu için kendisini amorti edebilir mi?

Cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim..

arkadaşım eğer bi tanıdığında falan varsa dene öyle al bu tür şey ler düşük ihtimal ler içerir onun için boşuna para harcamadan bulup dene tabi elinde fırsat varsa

Maalesef deneme gibi bi imkanım yok

ama bana d-link dwl 2100 ap almamı tavsiye eden oldu. Siz ne dersiniz bu konuda?

Maalesef deneme gibi bi imkanım yok

ama bana d-link dwl 2100 ap almamı tavsiye eden oldu. Siz ne dersiniz bu konuda?

arkadaşım ben bunu tavsiye ederim sana çok hızlı ve sorunsuz bir alet yan komşumuz kullanıyo ve mutlu yani

http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?kid=1046&uid=17500[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...