Jump to content

Torrent Hakkında Herşey....

exitly

Recommended Posts

Arkadaşlar torrent konusunda çok aşırı özelden mesaj gelmeye başladı elimden geldiğince hepsine cvb veriyorum ama genelde sorular kullanım hakkında oluyor bende bunları engellemek için buraya geniş bir konu açmak istedim.....

------------------------

1-Torrent nedir:torren kısaca rapidshare ve diğer sitelerden partlar halinde indirmiş olduğunuz veya çok büyük boyutlu 25gb 100gb gibi dosyaların tek seferde indirilebildiği kullanımı basit bir paylaşım ortamıdır tabi bu tekni açıklama değil sadece mantığı bilgisayarlar ve serverler arasında dosya paylaşım ortamıdır limewire gibi bir p2p uygulamasıda denilebilir...torrentle oyun müzik video program setler filmler ve herşeyi bulabilirsiniz...bu kadar açıklama yeter detaylı açıklama içinse

teknik anlatım ve torrent mantığı:(ki hiç okumanıza gerek yok yukardaki açıklama yeter...:D)

http://www.gurkancelik.com/02.07.2007/inceleme/torrent-mantigini-kavramak/57[/CODE]

------------

2-Kullanılan programlar.:arkadaşlar bu konuda geniş kapsamlı araştırmalarda en iyi torrent porgramı yabancı sitelerde [b]azureus seçildi [/b]fakat bu program kullanım açısından zor anlaşılmaz ve menüleri ve ayarları karışık bilgisayarıda yavaşlatmasından dolayı tavsiye etmiyorum flashget diye dosya indiriciside bu görevi yapıyor fakat oda tavsiyem değildir...taviye olarak bu işe yeni başlıcaksanız utorrent veya bittorrent programlarıda kullanımı basit ve kolaydır..çok güzel sade bir arayüze sahiptir başlıcak olanlar direk bu iki programdan birini yüklesinler...

u torrent için:

[CODE]http://download.utorrent.com/1.8/utorrent.exe[/CODE]

Bittorrent içinse:

[CODE]http://www.bittorrent.com/download?csrc=splash[/CODE]

tavsiyem bittorrentdir.....

---------------

3-Neyin ne olduğunu öğrenelim:ilk olarak bilmeniz gereken torrent sitelerine girdiğinizde indirdiğiniz dosya çok ufaktır kb değerlerindeki bu dosya sadece link görevini görür yani bana gelen sorularda dosyayı indirdim 25gb seti indirdim 150kb çıktı ne ile açıcam gibi demişler o sadece link onu indirdikten sonra bittorrent veya utorrent yüklü ise tıklıyorsunuz ve aşagıdaki resimdekini yapıcaksınız...

11409174ub3.png

81509329mz9.png

94610405oo1.png

18760348al6.png

19373092ch1.png

buraya kadar olanları okusanız yapsanız torrente başlamış olursunuz..birde aşağıda başlangıç için torrent sitelerini verdim reklam olmasın die upload ettim...

[CODE]http://rapidshare.com/files/139358214/torrent_siteleri.txt.html[/CODE]

---------------------

yukardaki herşey basit anlatımla torrent olayına giriştir teknik anlatımdan olduğunca kaçındım bu başlangıç yapmak istiyenler için oldukça iyidir bu arada torrentin bi özelliğide dosya inerken yarıda kestiniz veya bir aksilik oldu bilgisayar kapandı elektirik kesildi diyelim eğer dosyayı tekrardan yüklerseniz ve kayıt yerini aynı şeçerseniz aynı kaldığı yerden devam edecektir buda çok güzel bir özelliktir......

bu sadece bir başlangış bir dosya daha hazırlıyorum o çok daha geniş kapsamlı torrent anlatımı ve hakkındaki herşey en kısa zamandada onu koyucam eğer daha hızlı dosya indirmek istiyorsanız

[CODE]www.portacma.net[/CODE]

sitesindeki adımları yapın...

Windows Firewall port açmak

Windows Firewall'ı kullanmamanızı tavsiye ediyorum. Pekbir işe yaramıyor, ancak kullanmakta ısrarlıysanız modemden açtığınız portu Firewall'dan da açmanız gerekmektedir.

Öncelikle Denetim Masasından>>Ağ Bağlantıları ikonuna çift tıklayarak Ağ Bağlantılarının bulunduğu sayfaya girelim.

Oradan sizin internete bağlanmanızı sağlayan Ağ Bağlantısına Sağ tıklayarak Özellikler komutunu verin.

Karşınıza gelen Ağ bağlantısı Özellikleri penceresinden Gelişmiş sekmesine tıklayarak. Windows Güvenlik Duvarı:wall: Bölümünden Ayarlar butonusa basın.

Karşınıza gelecek pencereden Firewall'ınızın açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu pencereden Özel Durumlara izin verme Seçeneğinin işaretsiz olduğundan kesinlikle emin olun. Daha sonra Özel Durumlar Sekmesine tıklayarak Bağlantı noktası ekle... Butonundan yada Program Ekle... Butonundan gerekli ayarları yapınız.

Bağlantı noktası ekle...

Burada Port kısmına sizin kullandığınız dinleme Portunu yazmalısınız. Bu portu µTorrent Programının ayarlarından seçebilirsiniz.

Program ekle...

Bu kısımda bilgisayarıza yüklü olan programlar listelenir. liste dışında kalan bir program için Gözat butonu aracılığı ile İzin verilicek uygulamayı seçebilirsiniz.

Yukarıdaki Bağlantı Noktası ekle... ve Program ekle... Ayarlarından sadece birisini yapmanız yeterlidir.

saygılar exitly.........

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

var yukarda yazmıştım zaten aynı yeri gösterip kaydederseniz kaldığı yerden devam eder...

torrent olayını bilmeyenler veya az bilenler için iyi bir anlatım olmuş.

Alakasız: Ya Bittorent'le utorrent çok benziyomuş ne farkları var anlayamadım :)

mesajını yeni gördüm aslında ikiside aynı program fakat sadece kodlamalarında farklar var gözle görülür fark ise u torrentin daha hızlı kurulması ve daha az ramdan pcden kullanması sistem kaynaklarını az kullanır u torrent buda çok küçük bir farktır dediğim gibi sadece kodlamalarında farklar var ama ikiside aynı program gözle görülcek büyük bişey yok..

• 4 hafta sonra ...

arkadaşlar bir karar aldım biraz torrente ısının diye en hızlı şekilde indirebiliceğiniz bir kaç dosya paylaşmak istedim bu dosyaları normal 29ytl veya 49 ytllik internetlerle 120 ye kadar çıkan hızlarla yani internet bağlantınızın maksimum hızında indirebilirsiniz ve bu dosyaların açıklamasını görmek için tıklamanız yeterli mesela bir dosyanın istediğiniz dosya olup olmadığını anlamak için inen klasördeki dosyaya tıklıyınca aşağıdaki resimdeki gibi dosyanın açıklaması içinde olan dosyalar çıkıcaktır burdan hem seçim yapabilirsiniz hemde dosyanın türkçemi veya istediğiniz dosyamı olduğunu tıklıyarak anlıyabilirsiniz hepsini açıklama yazmam çok uraştırı ve eğer beğenilirse bir kaç yüz paket daha sunarım:D veya istediğiniz dosyaları böyle torrent şeklinde koyarım malum torrente davetiyeler yüzünden üye olamıyan dosya bulamıyan çok....ben her şekiilde her şeyi torrentde bulurum ama bazen işlerim dolayayısıyla gelen mesajlarada geç cvb veriyorum onuda söyliyim.....

------------------------------

açıklama için dosyaya tıklıyınca indirdiğiniz şeylerin tam adı aşağıdaki resimlerdekiler gibi görüncektir....

adszsb4.png

klasördeki dosyalar filmler ve programların listesi......

Blade dvd
karikatür koleksiyonu
11.Cesit.Turkce.Microsoft.Vista.Tek.DVD
28_Weeks_Later_DVD5_DD5.1_Tr,Eng
40HADIS.EXE
120
Abdulbasıt_Abdussamed_Hatim_Seti_
Bakis.Acisi.2008.TR.DVDRip.OpeD.avi
Bank.Job_(2008)_DVD5.TR-EN
Batman_Begins.iso
Canavar.2007.Tr.DvdRip.xvid.OpeD.avi
Cocuklar_icin_Kur'an_Talimi
Code_Geass
Counter-Strike_[1.6]_{_By_AytacFx_}.exe
CS16_full-V26-PLUS.exe
Darwtmare
DayLight_70_cd
Dini_Kitaplar_Pdf
Ergenekon_orgutu_Belgeseli_Plus.wmv
Esaretin_Bedeli
F.E.A.R.PACK-TBYTES
Gallipoli.divx
Gallipoli_(1981)_ARN.avi
Hayat_mi_Daha_Gercek_Yoksa_Olum_mu
Hepsini.Vur.Tr.DvdRib.Xvid.OpeD.avi
istanbulun_fethi.avi
Istiklal_Marsi_Belgeseli.avi
Kan.Dokulcek.2007.TR.Dvd.Xvid.OpeD.avi
Kan_Uykusu_2_Kinali_Turku_[Airborne]_DvdRip.avi
Karayip_Korsanları_BRRiP_BoxSet
KaTıLıMsIz_PrOGraMlAr_By_CaSuS2716
Kingof
Kuran-i_Kerim_Ogrenme_Programi
Metallica_-_2008_-_Death_Magnetic
muvahhid
My.Sassy.Girl.2008.STV.DVDRip.XviD-CaRRe
NUTUK
PixarKisaFilmlerKoleksiyonu[1984-2006]DVDRip.XviD-FRAGMENT
Planet.Of.The_Apes.(2001).DVD5
Risale-i_Nur_2.0
Sefa_Yeprem-İstiklal_Marşı.avi
The.Guardian.2006.PAL.MULTISUBS.DVDR-BIZARRE
THE_DARK_IS_RISING
Turkiye-Almanya
Vatan.Size.Minnettar.DVBRip.XviD.avi
vlc-0.9.2-win32.exe
Wanted_2008_R5_LINE_(NEW_AUDIO)_H264-KingBen.mp4
Beyaz.Melek.DVDRip.XVid-LTRG.avi
sihitbazlık öğretmenleri
Dragon.Hunters.2008.DVDRip.XviD.TRDUB.avi
Rec.2007.DVDRiP.XViD-iKA
Rec.2007.DVDRiP.XViD-iKA(2)
Nejat.Uygur-Cibali.Karakolu
Altin.Sesler.Unutulmayan.Sarkilar (2008).rar
Yeşilçam Türküleri -  Bölüm I  (2008).rar
YETI
The.Little.Mermaid.Ariels.Beginning.TR-Dublaj.2008.DVD-Rip.XviD-61
Hayattan.Korkma.(2008).DVDRip.XviD.AC3.TSRG.avi
Battle.In.Seattle.DVDRip.XviD.TRDUB.avi
Komedi Dükkanı Bölüm 41
Dursun.Ali.Erzincanli.Full.Albumler
ASTERIX AUX JEUX OLYMPIQUES
The.Mummy.Tomb.of.the.Dragon.Emperor.R5.LINE.XviD-ALLiANCE
Rafet El Roman - Bir Roman Gibi [2008]
Yeşilçam Türküleri -  Bölüm II (2008).rar
Yasar.Ne.Yasar.Ne.Yasamaz.2008.DVB-Rip.XviD-61
Meet.Bill.2008.DVDRip.XviD.TRDUB.avi
sihirbazlık öğretmenleri 2
Fool`s.Gold.DVDRip.XviD.TRDUB.avi
Tarkan - Metamorfoz.Remixes.2oo8
DEATH RACE
Funda Arar - Ruya 2008

-------------

dosyanın linkleri 4-5 mb bişeydir sanırım....

http://rapidshare.com/files/147284592/tnctr_exitly_torrent_paketi.rar.html[/CODE]

[CODE]http://www.dosya.tc/tnctrexitlytorrentpaketi.rar.html[/CODE]

--

saygılar exitly..bu arada son not beyaz melek orda 72 ile çekiyor gözüküyor onu ben kıstım:D normalde 110-120 ile çekiyor haberiniz olsun...

---------------------

arkadaşlar bağlantı hızını kıstığım halde yavaş indirmesini istediğim halde gece bırakıyorum sabaha bu şekildeler:D

adszen3.jpg

tekrardan söylüyorum torrentde 120lerle çekilebiliyor dosyalar bu sadece ben kıstığımdan böyle gözüküyor torrenti kapatmak üzereydim o yüzden bu kadar az hız...

mesajını yeni gördüm aslında ikiside aynı program fakat sadece kodlamalarında farklar var gözle görülür fark ise u torrentin daha hızlı kurulması ve daha az ramdan pcden kullanması sistem kaynaklarını az kullanır u torrent buda çok küçük bir farktır dediğim gibi sadece kodlamalarında farklar var ama ikiside aynı program gözle görülcek büyük bişey yok..

<_< "İkisi de aynı program, sadece kodlamaları farklı" ne demek ya ;) Program dediğin koddur zaten

öncelikle morning benim yerime verdiği cvb için teşekkürler...

sonrada bu konuyu torrent hakkında çok iyi yerlere getirceğimi söyliyerek bana gelen özel mesajlar dorultusunda bi sorun hakkında buraya açıklama yapmak istedim gelen mesajlarda genelde torrenti açınca nete giremediklerini soruyorlar bunun için bir program vericem torrentden dosya indirirken aynı anda nete girmek için netteki yavaşlamaları engellemek için yapılan bir trafik kontrol programıdır...kısaca indirirken aynı anda surf yapmanızı sağlar aslında başka işlerede yarar detaylı açıklama....

[b]CosSpeed trafik düzenlemesi, veri transferleri arasındaki gecikmeyi düşürür ve üç kat daha hızlı gezinti yapmanıza yardımcı olur. Sonuç olarak DSL bağlantınızı maksimum seviyede kullanabilirsiniz.Daha hızlı Internet.Online oyun oynayanlar için mükemmel bir program..

Faydaları:

* Daha hızlı download imkanı
* Daha hızlı upload imkanı
* Daha düşük ping ve daha hızlı online oyun keyfi
* Webcam vb. bağlantılarda daha stabil bağlantı
* E-mule, kazaa, ares, limewire gibi programlara tam destek.
* Msn vb. chat programlarından düşme oranını azaltır.
* Bağlantınızı en son seviyede kullanmak için bağlantınızı düzenler

Kesinlikle tavsiye ediyorum. XP ve Vista desteklidir. Türkçedir. Crack dosyası patch klasörü içindedir. Rar şifresi yoktur![/b][/CODE]

program full...

DOWNLOAD LİNK:

[CODE]http://rapidshare.com/files/147847040/CFosSpeed_v4.07_full_tnctr_upload__305_.rar.html[/CODE]

• 1 ay sonra...

Emeğinize teşekkürler öncelile.

Benim sorunum şöyle: Tavsiye ettiğiniz CosSpeed programını yükledikten sonra işletim sistemi mavi ekran hatası verdi. Sistem geri yükleme yaptım fakat düzelmedi. Tekrar bir önceki güne sistem geri yükleme yaptım, gene mavi ekran hatasından kurtulamadım. Acaba programla bi alakası varmıdır. Birde işletim sistemini onarabilecek bi program vaya teknik varmıdır. ,

İşletim sistemim : TNC XP SP2 iken Güncelleme yoluyla SP3

Emeğinize teşekkürler öncelile.

Benim sorunum şöyle: Tavsiye ettiğiniz CosSpeed programını yükledikten sonra işletim sistemi mavi ekran hatası verdi. Sistem geri yükleme yaptım fakat düzelmedi. Tekrar bir önceki güne sistem geri yükleme yaptım, gene mavi ekran hatasından kurtulamadım. Acaba programla bi alakası varmıdır. Birde işletim sistemini onarabilecek bi program vaya teknik varmıdır. ,

İşletim sistemim : TNC XP SP2 iken Güncelleme yoluyla SP3

öncelikle yüzlerce kişiye cfs programını önerdim hiç birinde mavi ekran hatası alınmadı sanırım başka bişeyden olmuştur çözümü mavi ekran hataları ve çözümleri diye aratırsan bulursun veya online olunca bana özelden mesaj at sorununu çözücek şeyleri yollarım ama googleden aratsanda bulurusun ...yani programdan değildir ki adminde dahil olmak üzere bu programı kullanan sitede çok kişi var....bendede yüklüydü ama şimdi speed connect programını kullanıyorum

Torrent ile indiriyorum ama 6 GB lik 60 part olarak 3 gündür devam ediyor 1024 internetim var daha bitmedi

hızlandırmanın bir yolu varmı acaba saygılar .....................

senin sorununa gelince arkadaşım ilk olarak o dosyayı seed yani yükliyenlerin oranına bakmalısın çeken yükliyenden fazlaysa dosya yavaş iner yapabiliceğin tek şey aynı dosyayı daha yoğun bi siteden indirmek ....yani 1024 internetle çekme hızın 120 kb olmalı torrentde tam hızda çekebiliyorsun tek yapabilceğin indirdiğin dosyayı başka yerden indirceksin sanırım birde yukarda verdiğim force start gibi ufak ayarlarıda yapabilirsin birde cfos speedde ufak yardım edebilir ama en önemli şey seed edenler...ki torrent olayında bir dosya tüm sitelerin serverlerinde vardır yani başka yerden yoğunçok yükliyeni olan bir yerden indirmelisin...

ben 45 gb karku film paketi indirdim o bile üç gün sürmedi :o

Evet hata bende imiş :o İki adet DDR400 ram kullanıyordum. Şimdiye kadar bir problem yoktu ama hernedense bu programı yükledikten sonra ramlerde bi uyumsuzluk olmuş. Ram'leri ayrı ayrı kullanınca bi sorun yok, ikiside gayet normal çalışıyor ama ikisinide beraber kullanınca mavi ekran veriyo. Bunu düzeltemezmiyiz ???

arkadaşım ben torrentin ne olduğunu biliyorum ma benim en yüksek hızım 108 ben bunu 120 gibi değerlerle indirmek istiyorum ne yapmam lazım force start bazı zaman yavaşlatıyo benim internet hızım 1 mbit sınırsız birde ben bu seed olayını tam anlayamadım nasıl seed etçez onu pek anlamadım ama o kadarda benim için önemli değil bunlarıda açıklarsan çok iyi olur artık daha hızlı indirmek istiyorum

1 Mbit bağlantı ile 120 ile çekmek için Telekom binasının dibinde evin olması gerek. Çünkü ADSL bağlantısı sizin şebeke ile aranızdaki mesafeye göre hız kaybeder. Ortalama olarak size 1 mbit bağlantı 110 kb civarı bir download hızı sunar. Bundan fazlasını beklemek biraz hayalperestlik olur. Yani o konuda yapabileceğin tek şey evini telekom binasının dibine taşımak olacaktır :)

• 2 hafta sonra ...
1 Mbit bağlantı ile 120 ile çekmek için Telekom binasının dibinde evin olması gerek. Çünkü ADSL bağlantısı sizin şebeke ile aranızdaki mesafeye göre hız kaybeder. Ortalama olarak size 1 mbit bağlantı 110 kb civarı bir download hızı sunar. Bundan fazlasını beklemek biraz hayalperestlik olur. Yani o konuda yapabileceğin tek şey evini telekom binasının dibine taşımak olacaktır :D

açıkçası bultarın dediği doğru ama kullandığın yerdeki hatların sağlamlığı yani yeni döşenmiş sağlam kablolar ve ev hattında temizse telefonda cızırtı yoksa 115 120 ye yaklaşırsın ama en düşük 100 ile indirirsin ama yeterli seeder varsa

bir de torrentte dosya nasıl paylaşılır yani nasıl seed olunur onu açıklarsanız sevinirim..

sömür sömür bir yere kadar biraz da paylaşmak gerek :D

şimdi senin soruna gelince seed etmek için dosyayı bitirince programı kapatmassan seed eder etmesse indirdiğin dosyanın üstünde ki ilk mesajda resimlerde 3 no ile gösterilmiş..dosyanın üstünde sağ tuş yapınca update tracker var ona basarsan seed edersin ama onsuzda otomatik seede başlar...diyelimki programı kapattın ve dosyayı torrent programından sildin diyelim o zamanda aynı dosyayı indirdiğin yerden tekrar indirip kaydettiğin yere kaydedersen ufak bir kontrol işleminden sonra seede başlar.....

seed olayı budur

torrent oluşturma daha uzun ve bağlantı hızının 2 ile 10 mb arasında ki çoğu payşlaşımlar 10 mb bağlantı ile yapılır direk dosya paylaşımı için gereken şeyler bunlar seedde yukarda anlattığım gibi ki ilk konuda yapılması gereken 3 şey yazdım ve ordada 3 no ile belirtdim sağ tuş update tarcker...

altdaki resimdeki 3 no ile gösterilen işlem ama yinede yüksek bir ihtimal otomatik başlar seed...

18760348al6.png

aslında programlarından çok kaliteli paylaşım sitleeri gerekli.... bir çoğu sahte/aldatıcı içerik. Özelllikle exe dosyaları sakat. Bunun dışında filmler de özel codekler istiyor... bildiğiniz kaliteli paylaşımların olduğu ağlar varsa ve paylaşırsanız sevinirim...

aslında programlarından çok kaliteli paylaşım sitleeri gerekli.... bir çoğu sahte/aldatıcı içerik. Özelllikle exe dosyaları sakat. Bunun dışında filmler de özel codekler istiyor... bildiğiniz kaliteli paylaşımların olduğu ağlar varsa ve paylaşırsanız sevinirim...

arkadaşım ben senelerdir torren sitelerine takılırım aldatıcı içerikler güvenilir sitelerde bulunmaz mesela burda ne bulursan aynısı torren olarak aşağıda verdiğim dosyanın içindeki sitelerde vardır hatta tnc xp bile torrent olarak mevcut yani güvenilir sitelerde aldatıcı içerik yoktur..

filmler özel codec istiyor demişin aşagudaki verdiğim codeck packleri yüklersen açamadığın video kalmaz o sitelerde boyut ve görüntü açısından ripler yapılır o yüzden açamıyaiblirsin ama sonuçta iki dosyayı yükliyince herşey izlenir sırasıyla yükle...

http://www.free-codecs.com/K_Lite_Codec_Pack_download.htm
http://www.free-codecs.com/K_Lite_Mega_Codec_Pack_download.htm[/CODE]

sırasıylada kur

şimdi bunları söyledikten sonra tek birşey kaldı oda güvenilir torrent sitelere aşagıdaki dosyada açıklamasıyla var turk olanlara güven yabancıları fazla tarcih etme ki not bölümünüde dikkate al saygılar...

[CODE]http://www.dosya.tc/torrent_siteleri_1.txt.html[/CODE]

kardesim cok gusel anlatmıssın agzına beynine eline saglı nasıl anlarsan artık su anda 90 la felan iniyor geceleri daha hızlı inecegini umuyorum yogunlugun azaldıgı ozellikle sabah saatlerine yakın bizim gunu kapattıgımız saatlerde hersey icin yeniden tesekkur ederim download cok gusel isliyor bu arada verdigin torrent sayfalarından birine uyeyim ama digerine a ile baslayana (reklam olmasın) davetiye nasıl alabilirim yardımcı olursanız sevinirim

kardesim cok gusel anlatmıssın agzına beynine eline saglı nasıl anlarsan artık su anda 90 la felan iniyor geceleri daha hızlı inecegini umuyorum yogunlugun azaldıgı ozellikle sabah saatlerine yakın bizim gunu kapattıgımız saatlerde hersey icin yeniden tesekkur ederim download cok gusel isliyor bu arada verdigin torrent sayfalarından birine uyeyim ama digerine a ile baslayana (reklam olmasın) davetiye nasıl alabilirim yardımcı olursanız sevinirim

öncelikle ben teşekkür ederim

o sitede davetiyeleri kırptılar elimdeki davetiyeleri yoğunluk yüzünden elimden aldılar şimdilik davetiye bulmak çok zor 3 ayda bir normal kullanıcılara davetiye geliyor ve bende çok şey indirdiğimden normal kullanıcı oldum o yüzden davetiye kalmadı zaten bu siteden çok talep geldi çoğunluğu burda harcandı... o konuda yardım edemicem ...

------------------------------------------------------------------------------------------------

edit: bana gelen ki en son iki dakka önce geldi bana gelen mesajlardan %20'si tnc xp sp 3'torrentden indirmek için ne yapabilirimdir aslında kendi konusunun altında mevcut ama yinede soru gelmekte bende burda paylaşmak istedim torrentden tncxp sp 3 çekmek için aşağıdaki linkden yararlanın...

http://www.dosya.tc/ATTENDED_XP-_Demonoid.com__5649774.3402.rar.html[/CODE]

----

ikinci edit:torrent hızları hakkındada sorular gelmiş torrentde herşey sağlamsa gerekli koşullar sağlandığında 118kb ile (1mbit internetle yani standart 29 veya 49 ytllik sınırsızla)indirilebilir ideal hız ise her dosyayı çekebiliceğiniz 100kb ile 110 arasıdır ki aşağıdaki ideal hızla indirilen şu anda çektiğim red alert 3 indirme hızı mesela bunun gibi her dosya 100-110 kb ile indirilir tabi standar internet hızları yüksek internetlerde yüksek hızla indirilebilir..

adszqn6.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------

[size=3][color=#ff0000]edit:arkadaşlar torrent siteler davetiyeler isteklerinden dolayı yetişemediğimden burda davetiyesiz üye olabiliceğiniz bir site paylaşcam bu site diğer sitelerden belki bir iki saat geç çalışıyor bazen ama arenada veya diğerlerinde bulduklarınızı bundada bulabiliyorsunuz ki benimde sevdiğim bir sitedir türkçe türk sitesidir onuda söyliyim reklam olmasın diye dosyay upload ettim zaten reklamla uraşmam sadece çok davetiye isteği geliyor o yüzden yaptım...davetiyeleride artık bana yardım edenler için saklıyorum:D yani eğer [color=#0000ff]arkadaş listemde[/color] ekliyseniz istediğiniz yardımı isteyin sorun olmaz...her yardım edenide oraya ekliyorum..[/color][/size]

[CODE]http://www.dosya.tc/busite.txt.html[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...