Jump to content

Dandik Bir Kamera Hatası

teknikdeha

Recommended Posts

lalaptopumda bilgisayarıma girip kamera simgesine bastığımda " video önizlemesi başarısız oldu. lütfen aygıt bağlantısını denetleyin, ve bu aygıtın başka bir kullanıcı ve uygulama tarafından kullanılmadığından emin olun" uyarısı çıkıyor. bu uyarı sırasında da donanım tak çıkar sesleri geliyor. 2. denemede ancak kamera açılabiliyor. sorunh nedir acaba

alt+ctrl+delete kombinasyonuyla windowsun arkada çalışan programlarına ulaşabilirsiniz ve yüklediğiniz kamera kullanan yazılımı bu yöntemle kapatabilirsiniz yada your uninistaller programıyla yada başka bi programla windosun ilk açılışta hangi pragramı çalıştırıp hangisini çalıştırmayacağına karar verebilirsiniz

alt+ctrl+delete kombinasyonuyla windowsun arkada çalışan programlarına ulaşabilirsiniz ve yüklediğiniz kamera kullanan yazılımı bu yöntemle kapatabilirsiniz yada your uninistaller programıyla yada başka bi programla windosun ilk açılışta hangi pragramı çalıştırıp hangisini çalıştırmayacağına karar verebilirsiniz

lk açılışta kullanacağı programları çalıştırma dedim ama sorun devam ediyor. başka forumlarda da bilen yok. bir çözümü olmalı ama değil mi

Bilgisayarını başlat kamerayı çalıştırmadan aygıt yöneticisine girip sıkıntılı donanım olup olmadığına bir bak. Eğer yoksa Evrensel veri yolu denetliyicilerinde USB kök hublardan birinde donanımını görmesi gerekir.

Bilgisayarını başlat kamerayı çalıştırmadan aygıt yöneticisine girip sıkıntılı donanım olup olmadığına bir bak. Eğer yoksa Evrensel veri yolu denetliyicilerinde USB kök hublardan birinde donanımını görmesi gerekir.

sorunlu aygıt yok. usblerde de sorun yok. ama o hublarda kamera ismi yazısı falan yok.kasteddiğin de bu değil herhalde.sorun devam ediyor. kamera simgesine bastığımda donanım çıkar tak sesi geliyor acaba sorun bunla mı ilgili

aygıt göneticisi ile bütün usb aygıtlarını silip bilgisayarı tekrardan başlatın belki windows temiz

sürücüyü yükler ,veya tek tek sürücüleri tekrardan yükleyin olmassa şayet yetkili servise gidin

dostum bu yazılanları yaptıysan ve hala çözüme ulaşmadıysan bilgisayarın yanında gelen program ile dene ondada aynı sorunu oluşturacakmı eğer oluşturuyor ise garantisi varsa garantiye yolla donanımsal bir sorun olabilir

• 5 ay sonra...

Arkadaşlar bu sorun Acer notebook'larda var genellikle. Ben de Acer 5602 laptop kullanmaktayım neredeyse 2,5 sene oldu alalı. Dahili kameralı. Sorun Acer'ın sürücüsündedir benim gözlemlediğim, veya sistemde beğenmediği bişey var. Formatla da geçmiyordu tabiki. Acer'dan farklı bir sürümü indirdim nispeten düzelmişti. Kamera konusunda sorunlu, adam gibi sürücü yazmamışlar.. Yeni modelleri bilmem, eski modelde bile böyle geldi böyle gider olmuş bu durum herhalde. Acer'a yakışmıyor.. Bir gün Vaio laptop sahibi olup, sorunlarımdan arınmak hayali kurmaktayım:)

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...