Jump to content

Ilk Numara Taşındı

Zero_1577

Recommended Posts

Üç müstesna GSM operatörümüzün katıldığı bir deneyde, ilk cep telefonu numarası başarıyla taşındı.

21/08/2008

Hevesle beklediğimiz numara taşınabilirliği olayına geçiş için altyapı çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda yapılan, Turkcell, Avea ve Vodafone'un katıldığı bir deneyde, ilk numara başarıyla taşındı. Numaranın kime ait olduğu ve hangi operatörler arasında taşındığı belirtilmedi. Bizim tahminimiz, numaranın "Çalışıyor mu ki bu?" diye operatörler arasında atılıp tutulduğu yönünde.

Numara taşınabilirliği hizmeti, 9 kasım 2008 itibarıyle verilmeye başlanacak.

http://yahoyt.com/h/1926/ilk-numara-tasindi[/CODE]

taa ne zaman dediler çıkacak diye ama malesef daha yeni çıkıyor..

türkiyede bence şebeke kavramını ortadan kaldırmaları gerekiyor. Birleşsin tüm şebekeler.. Aveadan Trcell i arıyorum. 6 dk 17 sn de 45 kontor gidiyor

nasıl oluyorsa...

taa ne zaman dediler çıkacak diye ama malesef daha yeni çıkıyor..

türkiyede bence şebeke kavramını ortadan kaldırmaları gerekiyor. Birleşsin tüm şebekeler.. Aveadan Trcell i arıyorum. 6 dk 17 sn de 45 kontor gidiyor

nasıl oluyorsa...

katılıyorum kardeş sana birleşsinler tüm operatör ler...

şimdi bu projede anlamadığım bişey var. Arkadaşımın telefon numarası diyelim ki 5056669988 avea kullanıyor. Ben bunu avea diye arıcam. O türkcelle geçmiş olcak. yani 505 ile turkcell kullancak. Bizim kontorler ne olcak ?

şimdi bu projede anlamadığım bişey var. Arkadaşımın telefon numarası diyelim ki 5056669988 avea kullanıyor. Ben bunu avea diye arıcam. O türkcelle geçmiş olcak. yani 505 ile turkcell kullancak. Bizim kontorler ne olcak ?

bir şey olmayacak numara taşınabilir liği etkin hale geldikten sonra oparetör ler araşı yarış azaldığı için maliyet düşecek diyorlar ama belli olmaz burası türkiye her şey olabilir yani :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...