Jump to content

Tc Kimlik No'sunu Ezbere Bilmeyen ? :)

wmismail

Recommended Posts

evet arkadaşlar TC de sizi tanımlayan tek ID olan her yerde istenen tc kimlik nosunu ezbere bilmeyen var mı ?

Bu gün hastanede istediler de.. :) Ezbere biliyordum. Bilmesem işlem yapılmıyordu bende bi sorriiim dedm

e ?

Einstein da evini adresini bilmiyormuş Takma Kafana...

:) :) :D:)

kimlik taşımıyor musunuz siz?

bir yıldır hep yanımda taşıyorum. iki kez yanıma almadım. öss başvuruları için form dolduruyordum. babam çıkıyoruz dedi. Orda kaldı. Polis çevirdi kimlik sordu.. Bir de dün üniv. başvuru için çıkarttım cüzdandan.. Bu gün lazım oldu :)

Nasıl ama :)

4 Yıl önce LGS sınavına gırdıgım okul evime uzaktı ben de tek başıma yürümeye karar verdim o anda elimde bir şişe su bir de nüfus cüzdanı canım sıkıldı eve gelene kadar TC kımlık numaramı ezberlemişim farkına sonradan vardım...

... TC kımlık numaramı ezberlemişim farkına sonradan vardım...

:) :) :)

evet galiba zorunlu.. ama işte unutabiliyo insan.. daha küçük bişey olsa olur da .. kocaman.. cüzdana bile sığmıyor.. kredi kartlarımı yanımdan hiç ayırmam.. o boyut süper bence..

içişleri bakanlığının yeni çalışması var.. nüfus cüzdanlarını kredi kartı gibi yapmak..

Cumman abey gel bi yenile şu kağıdını milattan önce kalmış kağıdınla almıcaklar artık seni TC'ye :) Doruk eğer kendininkini ezberlediysen aileninkini ezberlemekte kolay oluyor.Mesela bizde ilk 4 haneler aynı sadece 5. hane 0 3 6 9 olarak sıralanıyor.Yani hepsini ezbere biliyorum :) Ayrıca mahalledeki okszedelerinde tc kimlik nolarını tercih vs işlemlerini ben yaptığım için gire gire ezberledim...

ezbere biliyorum fakat ''192''ile başladığı için bazen Ip numarası veriyorum 192.168... gibi :) T.C no yanlış dio Doğrusunu Yazıyorum :):D

tc kimlik no : 192.168.1.1 :)

abi emin misin bu mu tc kimlik no'n falan :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...