Jump to content

Burslarla Ilgili !

by_adem

Recommended Posts

Bide İlk 5 tercihten biri geldiği zaman meb 'miydi başbakanlık 'mıydı

otomatik burs veriyordu. benim ikinci tercihim geldi fakat ikinci öğretim olduğu için

ben bu burstan yararlanabilirmiyim? yoksa bu burstamı sadece birinci öğretimlere?

hayır o olay şöyle üniversiteler kendi arasında burs programı yaparlar mesela gazi üniversitesi ilk 3 tercihi ile girenlere ve atıyorum ilk 1000 e girenlere burs veriyor. Kredi ve Katkı Kredisi alabilirsin. Özel kuruluşlardan bulabilirsin

Bide İlk 5 tercihten biri geldiği zaman meb 'miydi başbakanlık 'mıydı

otomatik burs veriyordu. benim ikinci tercihim geldi fakat ikinci öğretim olduğu için

ben bu burstan yararlanabilirmiyim? yoksa bu burstamı sadece birinci öğretimlere?

artık milli eğitim burs vermiyor kredi ve basbakanlık diye ikiye ayrıldı ya burs alıyorsun ya da kredi sen belediye vakıf ve özel şirketleri dene mutlaka bir sonuca ulaşırsın eylül ve ekimde burs basvuruları oluyor değerlendir ...

ogrenim kredisi basbakanlik bursu alabilirsin harc kredisi alamazsin. alttan dersin gelirse basbakanligi kesiyorlar(sayisini bilmiyorum)

ogrenim kredisi basbakanlik bursu alabilirsin harc kredisi alamazsin. alttan dersin gelirse basbakanligi kesiyorlar(sayisini bilmiyorum)

başbakanlığa nasıl başvuruyoruz.. veya nereye nasıl başvurabiliriz..

artık başbakanlık bursu diye bir olay kalmadı. bunu yurtkurdan da söylemişlerdi. yurtkura internettendi başvurular ve sadece burs, sadece kredi, burs olmazsa kredi olsun vs seçenekler vardı. başvurular devam ediyor mu bilmiyorum. bazı vakıflar internetten başvuruyla veriyor. bazıları ise elden form vs istiyor. bunları araştırmalısınız bulunduğunuz yerde. ayrıca belediyelerin de bursu oluyor. ikinci öğretimlerin burs konusunda pek şansları yok. bir de velinizin/yakın akrabanızın mesleğine göre de alabileceğiniz burslar var; örneğin diyanet bursu.

• Moderator

Arkadaşlar benimde size bir sorum olucaktı bursla ilgili bana ilk sene burs çıkmadı katkı ve ogrenım cıktı bende almadım ve bu sene burs ıcın başvurmak ıstıyorum fakat bu baş vuru işini çözemedım ınternette ekım sonu ve kasımın ılk haftası gıbı bır bılgıye ulastım fakat kykda çalışan bırıne danıştıgımda bana 3 agustos son demıstı yanı ona gore sure gectı başvuramıyorum.Bende bu konuda ikilemde kaldım lütfen bu konuda yani arasınıfların alacağı burs hakkında yardım edecek arkadaşlar varsa bana düşüncelerini bildirebilir mi?

YARDIMLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM...

http://www.kyk.gov.tr/ortakisim/yurtbasvuru.htm[/CODE]

aradığın burda. keşke baksaymışsın kyk sitesine.

01 TEMMUZ-03 AĞUSTOS 2008

(03 AĞUSTOS 2008 DAHİL)

HALEN BİR YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNA DEVAM EDEN ARA SINIF (ÖNLİSANS,LİSANS VE YÜKSEK LİSANS)ÖĞRENCİLERİ

edt: burs basvurusuyla yurt basvurusunun aynı tarihlerde olduğunu sanıyorum..

• Moderator

Valla kardeş devlet bursuna başvuruyu kacırdım bilen arkadaşlar varsa bana netden bulacagım burslar hakkında yardım ederse sevınırım bır cogunu araştırdım bazıları gerı odemelı bazılarıda her unıversıteye vermıyor.Eger arkadaslar herkesın başvurabılecegı bı burs bılıyorsanız yazın.şimdiden teşekkurler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...