Jump to content

Bilgisayarın Fanları Çok Ses Çıkarıyor :@

muhammed1995

Recommended Posts

bilgisayarının fanlarını temizledin mi? eğer temizledin ise birde ince yağ ile yağlamayı dene.eğer yapamazsan bir bilene danış.yok ben temizlik ile uğraşamam dersen git kendine bir fan al bence markası önemli değil bazan en basit bir marka bile yıllarca kullanılabiliniyor.

@muhammed1995

senin sistemini tahminmi edelim arkadaşım kullandıklarını marka ve modelle yaz millet ne diyeceğini bilsin.!!!

sen iyisimi toptan deyiş makinayı, anlaşılan amd filan var sende :)

Ya sen ne kadar kesin çözümcüsün hemen adamın sistemini bildin

yaramaz olduğuna karar verdin ve yeni bir sistem sattın helal olsun senden iyi müşteri olur.

Ayrıca Amd iyi yada kötü diyen yok burda yoksa sen intelin reklamcısımısın.?

@muhammed1995

senin sistemini tahminmi edelim arkadaşım kullandıklarını marka ve modelle yaz millet ne diyeceğini bilsin.!!!

Ya sen ne kadar kesin çözümcüsün hemen adamın sistemini bildin

yaramaz olduğuna karar verdin ve yeni bir sistem sattın helal olsun senden iyi müşteri olur.

Ayrıca Amd iyi yada kötü diyen yok burda yoksa sen intelin reklamcısımısın.?

yok ben reklamcı filan deyilim, başıma böyle bi olay gelmişti, sistem amd idi onun için :)

fanlarını yağlat ben öyle yaptım 0 ses

yeahkemal bence denenmesi gereken bi öneride bulunmu :)

arkadaşlar fanlarımı birçok kez temizledim ve yağladım ama hiçbir faydası olmadı...

Sistem :

P4 3.20 ghz işlemci 1 gb ram var

Ne kadar yağlatsanda yazın fanlar ses yapar

Neden dersen çünkü işlemcin ve diğer parçalar yazın çok ısınır ve fanlarda soğutmak için daha hızlı döner oyüzden ses oluşur

bu sorun herkezde öyledir birde kışın bak bakalım ses varmı.Fanlardan kurtulmak istiyorsan su soğutmalı sistem yapıcaksın kasan destekliyorsa su soğutma sistemi takabilirsin.

1. yağlamayı önermiyorum yağlanınca o tozlar yağın üzerinde birikiyor ve çıkmıyor fanın yavaş dönmesine neden oluyor.

2. fanları temizlemişsin yine çok ses çıkarıyorsa işlemcinin fanından geliyordur işlemci ne kadar ısınırsa o kadar fan hızlı döner 2 ay daha sık dişini kış geliyor kurtulursun :)

ses yüzünden ekran kartını bile değiştirdim fansız aldım ama işlemcinin fanını yalamama ramen susmadı. ocz marka soğutucu aldım hem intele hemde amdye takılabiliyor. ses yarı yarıya azaldı. kışın ses gelmez herhalde

Konu neden bu kadar uzamış anlamadım... Yapacağın şey çok basit. Kasanın kapağını açıp önce hangi fanın ses yaptığını tespit edeceksin. Sonradao fanı söküp yerine yeni bir tane takacaksın. Zalman, Thermaktake markalarından birini tercih edebilirsin... CPU fanını anakart kendisi otomatik kontrol eder ama diğer fanlar standar çalışır bu yüzden ya fan kontrolcüsü alacaksın yada akasa'nın ısıya göre devrini ayarlayan 120 lik fanlarından kullanacaksın... Öyle yağlamayla falan olmaz... bir arkadaş denedi sonrası pahalıya patladı önce kasanın her yeri yağ oldu sonra anakartı öldü... Ufak bir ip ucu daha vereyim... alacağın fanın bilyeli olmasına dikkat et... Biyeli fanlar hem daha sessiz oluyor hemde daha uzun ömürlü oluyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...