Jump to content

C Tamamen Kayboluyor

ENVERBATU

Recommended Posts

arkadaşlar ilk önce hepinize selamlar benim başıma hiç gelmeyen bir olay gelmeye başladı beynim sulanmaya başladı bilgisayarı formatlıyorum 12 saat düzgün pc yi normalde 6 ila 7 saat açmadığım zaman bir açıyorum mavi ekran hatası veriyor devamlı yeniden formata başlıyorum hdd bölümlemeye gelince bakıyorum ki c tamamen kayıp örneğin c kapasite (3500)boş alan (35000)yani windoe,ws tamamnw kayıp pc otomatik olarak c yi siliyor bunu 80 gc lık iki ayrı hd tede denedim aynı problem var artık 24 saatte bir format atıyorumvirüsten şüphelendim ve (C ile D) yi komple siliyorum sonuç yine aynı bu neden kaynaklanıyor format cd sindemi bi problem var diyorum tncvista yı kuruyorum yine aynı bu arada çıldırmaya az kaldı doktorum nerde şarkısını ezberledim :wacko: yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

not: bu arada kaspersky la pcy kople taradım virüs bulamadı

senin hata ana kartda olabilir bios pilini çıkardıktan sonra tekrar biosa gir bi düzenleme yap bence.

ahbap cevabın için teşekkür ederim ama değil biosun pilini çıkarmak setto default tan tut biosu bile güncelledim ama nafile değişen bişey yok

birader senin hdd içindeki bilgileri al tamammı ondan sonra güzel bir fdisk çek ama bunu başka bilgisayara takarak yapman lazım çünkü disk hasar görmüş birde hdd ide ise veya sata ise kablolarını değiştir veya kablolarına bak çıkmış olabilir

Merhaba hocam senin problemin disk d sinde kalan virüs sen ne kadar format atarsan at d içindeki bilgiler kaldığı sürece aynı olayı yaşarsın

bunun için öncelikle işletim sistemini kurulu iken MSCONFIG den başlangıçtaki tüm programları kaldır daha sonra Hizmetler den Tüm Microsoft uygulamalarını kaldırı işaretleyip geride kalan programlarında işaretini kaldırıp bilgisayarı yeniden başlat ve kaspersky 2009 veya 7,0 türkçeyi download et ve kur bence 2009internet securty i kırmanı tavsiye ederim ingilizce yok ise 7,0 internet securty kur deneme sürümünü etkinleştir güncellemeleri tamamla ve full tarama yap temizliyecektir.

geçen hafta başıma geldi aynı durum.virüs kaynaklıydı .d de bir resimde virüs varmış.hdd komple biçimlendir.sonra bölümlendirme biçimlendirme yap.sorunun büyük ihtimalle çözülecektir.donanımsal olduğunu sanmıyorum.

Arkadaşım bende de aynı sorun vardı ComboFix i makinada çalıştırdım sonra herşeyim yerinde idi ki daha bir sürü başlat ögelerim dahi kayboldupu halde geri geldi.

Buradan indirebilirsin.

Please register to see this content.

Masa üstüne kaydet ve masa üstünde çalıştır.

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...