Jump to content

Copy-paste'yi Nasıl Engellerim? Yardım Lütfen

ced60

Recommended Posts

Arkadaşlar, çalıştığım şirkette ortak kullandığımız bilgisayarda veritabanıyla çalışan bir program kullanıyoruz. Veritabanının çalınmasından endişeleniyoruz. Bunun için windows ortamındaki copy-paste işlemini engellemek istiyoruz. Bunu yapan bir kod ya da copy-paste'yi iptal eden bir program var mı bildiğiniz.

Önemli Not: Folder Lock ya da Folder Guard türü dosya koruma ya da şifreleme yazılımı aramıyoruz. Ya da USB lock türü flash bellek engelleyici değil aradığımız. Program veritabanı üzerinden normal çalışmalı. Yalnızca veritabanı dosyası copy-paste ile kopyalanamasın. Yani kopyala-yapıştırı iptal edelim. Var mıdır bir yolu?

Yardımcı olursanız seviniriz... ;)

biraz daha acıklarmısınız. neden boyle bi şeye ihtiyac duydunuz bilmiyorum ama calıstıgım şirkette boyle bi cozum yolu getirmişler. biraz daha acıklarsanız belki yardımcı olabilirim

.

Programın veritabanında önemli adres ve telefonlar var. Topluca çalınması ya da bazı kişilerin eline geçmesini istemiyoruz. Bu arada program normal çalışmalı. O nedenle şifreleme ya da klasör koruması değil, bilgi çalınmasını engellemeye yönelik copy-paste iptali yapan program ya da kod gerekli bize.İlginize teşekkürler...

windows programlama ile bunu sen cozebilirsin. mesela kopyala yerine başka bi komut falan gönderebilirsin.ama bu cozum değil. print screen yapar yine alır istedikten sonra. benden sana tavsiye. exe leri iptal ettir. internete cıkısları remote desktop ile yaptır :) valla ben su an boyle bi pc de calısıyorum bırak pc den veri goturmeyi her şeyden üşenio insan. cok zor onunla veri cıkısı ;) arastır istersen biraz.

Arkadaşlar kendi sorunumun çözümünü buldum. File Anti-Copy programların ve belgelerin açılmasına izin veriyor, fakat kopyalanmasını, text yapıştırılmasını engelliyor. Program forumda var ama antivir patch için alarm veriyor. Temiz bir sürümü paylaşan olursa sevinirim. Saygılar... Not: Ayrıca program screen-shoot alınmasını da engelliyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...