Jump to content

Bios Sorunu

hüseyin17

Recommended Posts

arkadaşlar yeni almış olduğum hp pavillion dv2730 et bilgisayarı xp ye çevirmeye çalışırken biosunuz acpı uyumlu değildir şeklinde bir hata mesajı ile karşılaştım acpı yi atlayarak kurmak için f7 basın ve o şekilde kurun diyordu aynen yaptım ama bu sefer bilgisayarımı kapatamıyorum mecburen el ile kapıyorum bilgisayarınızı güvenle kapatabilirsiniz diyor phoneix bios bu sorunu bir türlü çözemedim microsoftun yardım sayfasında buna benzer bir problemi çözmek için uygulanan adımlar var onu da yaptım ama olmadı biosu güncellemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim anakartım intel ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkürler...

kardes sorunu tam anlamadım ama anladıgım kadarıyla yardımcı olayım pc yı kapamak ıstedıgınde bılgısayarınızı sımdı kapatabılırsınız yasızımı cıkıyor ?? egerkı bu cıkıyorsa masa ustunde sagtus/özellıkler/ekran koruyucusu/ Güç/apm etkınlestırme dıye bısey var onun kutusunu ısaretleyıp uygula /tamam dewrsen sorunun cözulecektır

umarım dogru anlamısımdır

kolay gelsın

kardes sorunu tam anlamadım ama anladıgım kadarıyla yardımcı olayım pc yı kapamak ıstedıgınde bılgısayarınızı sımdı kapatabılırsınız yasızımı cıkıyor ?? egerkı bu cıkıyorsa masa ustunde sagtus/özellıkler/ekran koruyucusu/ Güç/apm etkınlestırme dıye bısey var onun kutusunu ısaretleyıp uygula /tamam dewrsen sorunun cözulecektır

umarım dogru anlamısımdır

kolay gelsın

arkadaşım evet dediğin gibi o yazı çıkıyor bilgisayarınızı güvenle kapatabilirsiniz şeklinde ama o dediğin benim güç seçeneklerinde yok eski kasalarda ve masa üstü bilgisayarlar da var benim kisi dizüstü ve yeni kasa bios güncellemek gerekiyormuş ama güncelleme daha önce yapmadığım için hangi programlar gerekiyor ve resimlli bir analtım var mı acaba bo konuda yardımcı olursan sevinirim konumla ilgilendiğin içinde çok sağol

HP Web sitesine git notebook bölümünden kendininkinin model nomarasını gir. BIOS Bölümünden güncel biosu bul ve indir. İndirdiğin dosya muhtemelen sıkıştırılmış olacaktır. [bIOSa gir "Start Flash Utility" gibi şeyler ara eğer yoksa Hpden BIOS Utility For Windows indireceksin. Genelde Windows Uyumlu olurlar. İndirdiğin dosyayı seç programda "Flash" ı tıkla Makine yeniden başlayacak sorun muhtemelen düzelir.] Eğer BIOSunda Start Flash Utility varsa şu şekilde de yaoabilirsin. İndirdiğin dosyayı Flash Diske gönder. Dosyanı adını bir yere kaydet.Makineyi yeniden başlat BIOS'a gir Start Flash Utility de Sana BIOS dosyasını konumunu belirtmeni isteyecek Flash diskini belirt bir de dosya adını soracak dosya adını gir flash de makinen yeniden başlayacak sorun muhtemelen çözülecek biraz karmaşık bir işlem gibi görünsede kolaydır. Burada sana iki yöntemden bahsettim ikisnden birini seç. Hadi kolay gelsin. By Neffeno

HP Web sitesine git notebook bölümünden kendininkinin model nomarasını gir. BIOS Bölümünden güncel biosu bul ve indir. İndirdiğin dosya muhtemelen sıkıştırılmış olacaktır. [bIOSa gir "Start Flash Utility" gibi şeyler ara eğer yoksa Hpden BIOS Utility For Windows indireceksin. Genelde Windows Uyumlu olurlar. İndirdiğin dosyayı seç programda "Flash" ı tıkla Makine yeniden başlayacak sorun muhtemelen düzelir.] Eğer BIOSunda Start Flash Utility varsa şu şekilde de yaoabilirsin. İndirdiğin dosyayı Flash Diske gönder. Dosyanı adını bir yere kaydet.Makineyi yeniden başlat BIOS'a gir Start Flash Utility de Sana BIOS dosyasını konumunu belirtmeni isteyecek Flash diskini belirt bir de dosya adını soracak dosya adını gir flash de makinen yeniden başlayacak sorun muhtemelen çözülecek biraz karmaşık bir işlem gibi görünsede kolaydır. Burada sana iki yöntemden bahsettim ikisnden birini seç. Hadi kolay gelsin. By Neffeno

arkadaşım çok sağol onu da inşallah deneyeceğim yardımların için çok sağol

çok teşekkür ediyorum yapmaya çalışacağım

biosta söylemiş olduğun "Start Flash Utility" bulamadım hp nin sitesinden şöyle bir program buldum WinFlash for HP Notebook System BIOS - Microsoft Windows Vista Based bunu çalıştırıp kurmam yeterli olurmu acaba

Yeterli o programı kur [Program BIOS dosyasını ya internetten direct indirir ya da sana inidirdiğin dosyanın konumunu belirtmeni ister ya da bunların ikisini de yapabilir.]{Vista Based deişsin belki XP de çalışmaz yine de dene}

Yeterli o programı kur [Program BIOS dosyasını ya internetten direct indirir ya da sana inidirdiğin dosyanın konumunu belirtmeni ister ya da bunların ikisini de yapabilir.]{Vista Based deişsin belki XP de çalışmaz yine de dene}

arkadaşım xp de yüklemeye çalıştım olmadı mavi ekran hatası falan verdi vista yükleyip o şekilde yapacağız herhalde başka türlü olmayacak ve şuan bilgisayarda açılmıyor anakartı falan mı yaktık yoksa servise göndersek ektradan ücret falan isterlermi garantisi devam ediyor

arkadaşım xp de yüklemeye çalıştım olmadı mavi ekran hatası falan verdi vista yükleyip o şekilde yapacağız herhalde başka türlü olmayacak ve şuan bilgisayarda açılmıyor anakartı falan mı yaktık yoksa servise göndersek ektradan ücret falan isterlermi garantisi devam ediyor

arkadaşım şuan bilgisayarım nasıl olduysa açılıyor bios güncelleme yaparken batarya ful dolu iken yapmıştım o an nasıl olduysa bataryayı sıfırlamış ve şuan allaha şükür bilgisayarda bir problem yok fişe takarak çalıştırdım ve çalışıyor bilgin olsun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...