Jump to content

Ağ üzerinden Karşı Bilgisayarı Kontrol Etme

potenza

Recommended Posts

Çalıştığım işyerinde Bilgisayarda sorun oldu. Bilgi işleme telefon açtık Adamlar ordan bizim bilgisayarı yönlendirmeye başladı. Giremediğim registry falan herşeye girip çıktı. Sonra kayıt defterinde oynamalar yaparak sistemi korumalı olarak teslim etti. hayretler içerisinde seyrettim.

Bilgisayarı nasıl kontol etmiş olabilir. sistemi nasıl ele geçirebilirim. kayıt defterinde oynamalar yaptığı için hiçbirşeye girilmiyor Administrator izin vermiyor gibi açıklamalar var.

• 11 ay sonra...
Bende bilgi işlem personeliyim dostum sana tavsiyem administrator şifresini çalman olucak başka türlü hiç bişey yapamassın ;)

Bilgi işlem personeli arkadaşım bilgi işlem şifresini çalmak o kadar kolay mı yada gerçekten sağlam bir sistem uzmanı ile çalışıyorsan adam o şifreyi girdiğini anlamayacak mı ? :)

administrator şifresini 3.parti yazılımlarla boot disk üzerinden resetlersin, ama bunun farkına varır sonuçta şifreyi değiştirmiş olursun. eğer zaten administrator olarak oturumun mevcutsa başlat-çalıştır "gpedit.msc" tırnaksız olarak komut girdiğinde ayrıntılı ayarlarda nerelere erişimini engellediğini tespit edebilirsin (biraz karışık). administrator değilsen ve kısıtlı hesap değilse aynı komutla engellenen erişimleri kaldırabilirsin, adamın ruhu duymaz. "gpedit.msc" nin kullanımına dair googleden arama yaparsan açıklayıcı bilgiler bulabilirsin. ayrıca bilgi işlemcinin muhtemelen kullandığı program symantec pc anyware'dir.

administrator şifresini 3.parti yazılımlarla boot disk üzerinden resetlersin, ama bunun farkına varır sonuçta şifreyi değiştirmiş olursun. eğer zaten administrator olarak oturumun mevcutsa başlat-çalıştır "gpedit.msc" tırnaksız olarak komut girdiğinde ayrıntılı ayarlarda nerelere erişimini engellediğini tespit edebilirsin (biraz karışık). administrator değilsen ve kısıtlı hesap değilse aynı komutla engellenen erişimleri kaldırabilirsin, adamın ruhu duymaz. "gpedit.msc" nin kullanımına dair googleden arama yaparsan açıklayıcı bilgiler bulabilirsin. ayrıca bilgi işlemcinin muhtemelen kullandığı program symantec pc anyware'dir.

Not.: Şirkette yuksek ihtimal domain kullanıyordur. Bu normal workgroup için gecerlidir. Domainde bie işe yarmaz.

iş yerindeki pcni kurcalıyacagına kendi evindeki pcnde yap ne yapmak istiyosan regedit e girsen ne olcka yani 1 lerden 0 lardan baska bişe yok ne anlıyacaksında ne yapacaksın ..

Buyrun gerekli açıklamayı buradan da alabilirsiniz...Güzel anlatım...Bi bakın beyler..

http://www.bilgiportal.com/v1/idx/35/2473/Network/makale/Evinizden-i-yerinizdeki-kapal-bilgisayar-an-WOL.html[/CODE]

• 2 ay sonra...
bencede kurcalama

bence de karıstırma ben valla karıştırdım ve bilgi işlemci ile papaz olduk ben işyerinde çıkıyorumm bilgi işlemci beni arkamdan benim pc ye gelip tamir yapıyorr sonunda patladı...

:)

selam

oncelıkle yonetıcılerden ozur dılıyorum turkce harflerı kullanamıyorum cunkı.umarım acıklamam anlasılır.

arkadasım oncelıkle bı bılgısayarcı olarak sana sunu solıyeyım o arkadaslar uzaktan baglantı ıcın bellı baslı bı programı sıstemıne kurmuslardır.(radmin vnc symentec vb)

sırketınız buyuk bı sırket ıse yuzde doksan ıhtımalle kısıtlamaları aktive directoru uzerınde baska bı sunucu bılgısayarı uzerınden yapmıs ola bılır.

bunu asmanın yontemı ımkansızdır.

yalnızca ucuncu partı programlarla administrator sıfresını kırarak ıslem gore bılırsın (erd commander bu ıs ıcın en uygun ama ıyıce acıklamalarını okumadan deneme)

bunu bılgı ıslemın fark edermı dıor ısen yıne buyuk sırketlerde kullanılan fortıgate analayzer cısco vb guvenlık cıhazları ıle bu bılgısayar takıp edıle bılır boyle bır yontemın olup olmadıgını bılmıyor ısen denemenı tavsıye etmem.

daha detaylı bılgı almak ıcın bana pm ata bılırsın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...