Jump to content

Laptopun Yanında Gelmeyen Vista Dvd Si

Sirius

Recommended Posts

arkadaşlar iyi günler orjinal laptopların yanında artık vista dvd si verilmiyor muş nedense. peki biz ürünü orjinal alıyoruz lisanslı home premium vista ya da parasını ödüyoruz sanırım ama elimizde dvd yok recovery bölümü mevcutmuş laptopta öyle diyolar

sorum şu biz bu dvd yi isteyemez miyiz microsoft sitesinden? isteyecek isek hangi linkten isteyeceğiz bulamadım bir cevaplarsanız sevinirim

arkadaşım bende geçen bir ay önce aldım laptopla beraber verdilir hatta içine kurmuşlar aktive bile etmişler dvd de şuan elimde yalnız bendeki home premium deil ultimate ama gidip aldığın yere veya verilen servis nosuna bi danış derim

arkadaşım bende geçen bir ay önce aldım laptopla beraber verdilir hatta içine kurmuşlar aktive bile etmişler dvd de şuan elimde yalnız bendeki home premium deil ultimate ama gidip aldığın yere veya verilen servis nosuna bi danış derim

Ne Zamandır Ultimate DVD Veriyorlar??

benim arkadaşımda teknosadan toshiba almıştı 1.5 yıl oluyor vistaya yükseltme cdsi yoktu ancak laptobun üzerinde kargo ile gönderilir yazıyordu sen teknosaya söyle vermeleri lazım yada seni yönlendirirler

laptoplarda işletim sistemi kurulum dosyaları recovery cdlerinin içersinde oluyor çoğu zaman bir bak öyle değilse teknosaya git

teknosadan benim yeğende aldı daha dün gitmiş laptopun içinden recovery cd sini yapıp vermişler onunda aldığı acer marka 2 ram 160 harddisk ekran kartınada 1cgbyt yazıyor modelini bilmiyorumda. eline orjinal vista dvd si vermemişler onu belirteyim.

geçen forumda ratladım microsoftu arayıp istiyosun recovery bölümünü sildiğini söylediğinde gönderiyorlarmış .forumda bi arkadaşın başına gelmiş dvd yi kargoyla yollamışlar.

Herşeyden önce bilinçi alıcı olmak gerekir:

Başta parayı sayarken "Bunun kurtarma CD'sini (ya da DVD'sini) verin; yoksa almam" demeyi bilmek gerekir; bakın o zaman nasıl veriyorlar; birkaç bin YTL'lik alış-verişi kaçırmamak için...

Vermemelerinin tek nedeni sonradan isterseniz parayla vermek için... 20 Liracık isterler; "Vista ücreti olarak değil, DVD ve gönderme ücret için alıyoruz" derler...

Sonuç olarak, yalnızca alış-verişte değil her konuda blinçli davranmak gerekir, zorundayız...

Arkadasım hıc ugarsma onemlı olan lısans numarası onuda vistaya format atmadıysan yada ıcınde cıkan kagıtlarda vaya laptop un uzerınde varsa yaz bı yere.Sonra ınternetten veya microsoft un sıtesınden senın laoptop la gelen modleı ınıdr cunku lısans ona ait.Sonra ındırdıgını yaz bır dc ye.Daha sonra kurunca daaktıvasyoınb yaparsın ewlındekı numara ıle lısanlı vıstan olur.Bende aynısı yapacam benım ıcınde gelen home basıc sp1 di ama hdd yı c:170 D: 10 gb boıldukelrı ıcın yenıden bolumledım.Tabıı recovery bolumu gıttı.Yanıden c ye home basıc yulklucem

Acer yetkili servisinde çalıştım, Ibm yetkili servisinde çalıştım, Hp yetkili iş ortağı olarak da çalıştım.

Bilinçli müşteri olmak gerekiyor, artık notebook'lar da kurtarma dvd vermiyorlar. (sonradan isteyebilirsiniz IBM'den ücretisiz)

Sistem ilk açıldığında kullanıcıya Kurtarma Dvd oluşturması hakkında bilgi veriyorlar tabiki kullanıcılar burayı okumadığı için sonradan üreticiye veya satıcıya suç atıyorlar, herhangi bir sorunda o dvd ile sistemi açıp tüm kurulumu yapabilirsiniz. Normal de recovery partition'unu silemezsiniz veya o bölüme müdahele edemezsiniz.

Acer'in türkiye yetkili servisi infronic bilgisayar isterseniz orayla görüşebilirsiniz.

Arkadaşlar Notebook Pazarı İyice Kızıştığı İçin Artık Ocdleri vermekten Yana değil Bilgisayar Firmaları o yüzden kendiniz Bilgisayarınız İlk geldiğinde Kurtarma DVDlerini Oluşturacaksınız Sonra İstediğinizi Yapın.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...