Jump to content

5.1 Ses Sistemi Nasıl Pc Ya Bağlanır

cell-cuq

Recommended Posts

speakerlerin hepsini anfiye bire bagla zaten geriye çıkış olarak 3 tane uç kalır (benimki öle seninki kaç çıkışlı onu bilmem) onların zaten hiç bişeyden anlamıyosan renklerine göre bakaraktan yada sıraya göre pc ye bagla siyah olanı kırmızıya yeşil olanı maviye kırmızı olanı kırmızaya tak ama pc yide ayarlaman gerekiyo onu da denetim masasından 5+1 speaker ayarına getir sonra realtek ten de resimdeki gibi yap hepsinden ses gelir inşallah anlatabilmişimdir

arslantaynm5.jpg

speakerlerin hepsini anfiye bire bagla zaten geriye çıkış olarak 3 tane uç kalır (benimki öle seninki kaç çıkışlı onu bilmem) onların zaten hiç bişeyden anlamıyosan renklerine göre bakaraktan yada sıraya göre pc ye bagla siyah olanı kırmızıya yeşil olanı maviye kırmızı olanı kırmızaya tak ama pc yide ayarlaman gerekiyo onu da denetim masasından 5+1 speaker ayarına getir sonra realtek ten de resimdeki gibi yap hepsinden ses gelir inşallah anlatabilmişimdir

arslantaynm5.jpg

olmuyor kardes bendeki pc de 6 çıkıs war 5.1 de 6 çıkış war ama yapamadım bastan ses gelmiyor normal speker gibi ses geliyo bastan

adam diyo 6 çıkış geliyo sen diyon o gelen bitaneyi baglıyacan bi tanesini taktımı tek hoporlerden ses gelir gerisinde icraat olmaz ancak 6 çıkışlın ucuna bi tane tekleştirici jak taksan dediğin olur

burada önemli olan, sesi veren malzeme. Yani ses kartı. Bu kartta isterse 15 çıkış olsun bize sadece 1 tanesi lazım. yani sesi veren bi tanesi yeterli. kablonun diğer tarafı zaten 2 başlıdır. o kısmı da 5+1'e takılıyo. yerleri belirlidir.

burada önemli olan, sesi veren malzeme. Yani ses kartı. Bu kartta isterse 15 çıkış olsun bize sadece 1 tanesi lazım. yani sesi veren bi tanesi yeterli. kablonun diğer tarafı zaten 2 başlıdır. o kısmı da 5+1'e takılıyo. yerleri belirlidir.

kanka tamam eywallah ama 5.1 normalde o şekil bağlanmıyor o normal speker gibi baglamış oluyosun ama arkadasın anlattı gibi baglasam her hoparlörden ayrı ses çıkıyo ve cok keyifli bir ses sistemi ortaya çıkıyr arkadas onu anlatmak istiyo

bende 5+1 kullanıyorum ayrıca kurulumunu yaptıgım için yani markalar değişir kimisinin altı çıkışı var kimisinin 3 tane yani farklılık gösteriyo demek istediğim farklılaşıyo ama temeli aynı ben hepsini doğru bagladıgım halde realtekten 5+1 ayarına getirmediğim sürece sadece ikisi calışıyo ayrıca ben biraz sert çıktım özür dilerim iyi geceler

Merhaba'Lar Ses Kartini Tanittinmi Bilgisayarina ? Sorun O oLabiLir..

Ondan Ziyade Bunada Bir Goz At SPDIF OUT u biliyorsundur. Anakartında diğer ses çıkışlarından farklı olarak 2 tane çıkış vardır. Coaxiel ve Digital.. Digital olanın kablosunu bulmak bambaşka bir sorun zaten.. Aynı zamanda hoparlör sisteminde de bu girişin olabileceğinden şüpheliyim.. Diğer çare ve daha kolayı coaxiel.. 3 lü video kablolarını bilirsin.. Kırmızı, sarı beyaz üçlüsü.. Bi tanesini söküyorsun ve bu bizim coaxiel kablomuz oluyor.. Bunu anakartımızın arkasındaki coaxiel çıkışına yerleştiriyoruz. Diğer ucunu da hoparlör sistemimize.. Başka hiçbir kabloya ihtiyaç kalmıyor.. Sadece ses ayarlarından S/PDIF ayarlarını düzgün bir şekilde yapıyorsun..

Please register to see this content.

Bu resimde turuncu olarak gösterilen S/PDIF Coaxiel

Tosling yazan köşeli olan ise S/PDIF Digital

• 5 ay sonra...
evet tek girişe bağlanıcak bizim 4+1 var oradan biliyorum.bütün hoparlor kabloları boofer da birleşiyor herhalde birde orada bir çıkış daha var onu pc ne bağlıyacaksın

arkadaşım aslında senin sistemin stereo ses veriyo yani her hoparlörden çıkan ses aynı. bendede var dandik bir 5+1 ama onboard ses kartıyla kullanabiliyorum, neden? çünkü aslında bendeki o hoparlör gerçek 5+1 değil aslında aldığım ses stereo

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...