Jump to content

Cross Kablo Ve Switch Ile Ağ Ilgili Ufak Bi Soru?

exitly

Recommended Posts

arkadaşlar bende çift eternet vardı daha önce bunun birini adslye diğerinide başka bir pc ile ağ için kullanıyordum birde bende Switch var şimdi ben eternetten eternete diye kablonun ucunu cross yaptırdım ve şimdi eternet yerine direk adsl için kullandığım 8 portlu bir Switchvar ben bu portlardan ikisini başka pclere internet dağıtmak için kullanıyorum şimdi yapmak istediğimde ağbağlantısını Switch üzerinden yapmak yani hem adsl dağıtılcak hemde ağda birbirimizi görücez oyun dosya vb şeyleri paylaşabilcez kısacası ikinci eterneti iptal etcem bu arada o ağ bağlantısı kurmak istediğim pcyede internet vericem...yani hem internet hem ağ kurulcak ama kablo cross bu kablonun ucunu değiştirmem düz bağlamam gerekirmi?ve hangi ayarları yapmam lazım sadece çalışma gurubu aynı olsa yeterlimi?özellikle kablonunn ucunu değiştirme konusunu merak ettim gereklimi?

makinalarn ağ gurupları aynı olsun ve dns adresleriyle ip leri elle ver hepsinin dns adresi modem olsun 192.168.1.1 genelde bu ama yinede modeme göre deyişir sora makinaların ıp lerini elle ver 192.168.1.10-192.168.1.11-192.168.1.12-192.168.1.13----- gbi sonra ilk bagladınında bi makinadan hepsine ping at tamam dır kolay gelsinn

merhabalar arkadaşım şöyle yapabilirsin adsl modeminle swichin arasında cros kablonu kullanabilirsin, swichdende bilgisayarlarına birebir ağ kablosu yaptır. çalışma grupların aynı olsun türkçe karakter içermesin en güzeli workgroup da kalsın.istediğin klasörlerede paylaşım verdinmi ağın hazırdır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...