Jump to content

Pc Kenbi Kendine Kapanıyor..

akyar

Recommended Posts

yani bi program açınca kapanıyo diyosun anladıgım kadarıyla bence virüs ten kaynaklanıyo sen onu formatla eger yedeği varsa at yada format çek eger çok önemli dosyalarım var diyosan cd den çalışan herhangi bir xp cdsi ile aç yedegini al öle formatla ama cile d diski veya artık kaç bölüm varsa sıfırla yoksa kurtulamazsın

yani bi program açınca kapanıyo diyosun anladıgım kadarıyla bence virüs ten kaynaklanıyo sen onu formatla eger yedeği varsa at yada format çek eger çok önemli dosyalarım var diyosan cd den çalışan herhangi bir xp cdsi ile aç yedegini al öle formatla ama cile d diski veya artık kaç bölüm varsa sıfırla yoksa kurtulamazsın

format atmayı denedm fakat kur dosyalarını yüklüyor sonra mavi bir ekran geliyor sorun var falan diyor.. birde film açınca yne mavi bi ekran geliyor ve anında kapanıyor herhangi bi uygulama açınca ise direk ekran falan gelmeden kapanıyor..

ne yapmalıyım yardım lütfen

format atmayı denedm fakat kur dosyalarını yüklüyor sonra mavi bir ekran geliyor sorun var falan diyor.. birde film açınca yne mavi bi ekran geliyor ve anında kapanıyor herhangi bi uygulama açınca ise direk ekran falan gelmeden kapanıyor..

ne yapmalıyım yardım lütfen

Anladıgım kadarıyla senın pc de vırus var ve kayıt defterınde sorunlu yazılımlar olabılır bence sen bı regıster duzenleyıcı program vardı yannıs hatırlamıyorsam onunla dene olur eyer olmassa pc masa ustu ıse DDR2 bellegı cıkar tak olacaktır

arkadasım anlattıkalrına dayanarak soyluyorum

1.ram arızalı yada ram slotlarında arıza var

2.hdd arızalı

3.cpu ısınıyor

ram ın arızalı olup olmadıgını once anlamak ıcın ram slotunu degıstır baska solata tak ve o sekılde dene

hdd arızalıysa zaten ya cok ısınır yada kafa vurur ses cıakrır calısırken bunu rahatlıkla anlayabılırsınn

bırde kasanın yan kapagını ac ıslemcının fanını kontrol et calısıp calısmasıgına sogutucunun uturup oturmadıgına aslında en guselı bıostan kontrol etmektır eger yapabılırsen pc ılk acılırken delete tusuyla setup a gır ve ordan ıslemcı ısısını kontrol et

kolay gelsın

işlemcı ısısı ortalama 35 ıle 65 arası degısır gigabayte anakartlarda 75-80 e kadar normal calısır ıslemci 80den sonra satıpmaya baslar bu arada arkadasımız power sbly demıs ondan olma ıhtımalıde var yabana atmamak lazım .ayrıca ekran kartın da olabılır eger anakartta o/b vga varsa ekran akrtını cıkar o/b vga dan bı calıstır .pc nın setup bolumunden cpu ısı kac gosterıyor bırde ona bakıp nyazarsan ona gore yorum yapalım

işlemcı ısısı ortalama 35 ıle 65 arası degısır gigabayte anakartlarda 75-80 e kadar normal calısır ıslemci 80den sonra satıpmaya baslar bu arada arkadasımız power sbly demıs ondan olma ıhtımalıde var yabana atmamak lazım .ayrıca ekran kartın da olabılır eger anakartta o/b vga varsa ekran akrtını cıkar o/b vga dan bı calıstır .pc nın setup bolumunden cpu ısı kac gosterıyor bırde ona bakıp nyazarsan ona gore yorum yapalım

35 santgrt derce.. ya daha pcyi alalı 2 ay oldu çok garibime gitti bu olay ?

Hardisk düşük bir ihtimal diye düşünüyorum...

Anakart- işlemci - ram ve ekran kartını -elinde fazladan var ise veya bir yerden temin edebilirsen- bunları dene bu parçalardan kaynaklarınıyor olabilir. Sorun hangisi deneyerek bulmak sana kalmış artık..

*Kasa kapağını açarak bir kompresör ile hava vurdurmak lazım

İşlemci fanına bak çalışma devri düzensizmi ayrıca anlıyorsan veya anlıyan teknik bilgisi olan biri ile işlemci

Fanını sök termik macununu ve işlemci fanını yenileyip birde öyle dene bakalım ama önce kasa içi temizlik

Önemlilik arz ediyor arkadaşların belirttiği ihtimallerde muhtemel

Hayırlı kandiller saygılarımla .. :pardon:

Buyuk olasılıkla ramden kaynaklanıyor.Aynı sorun bende de olmustu ramları degistirdim sorun cozuldu. :rolleyes2:

nası yani rammi bozuk diosun.. ramlari çıkarttım başka tekrar falan taktım yine olmadı

nası yani rammi bozuk diosun.. ramlari çıkarttım başka tekrar falan taktım yine olmadı

Arkdaşlar Tespiti Koymuşlar senin pcyi garantiye gitmesi gereklii.

garentiye ******ür rami en fazla 1 ay sonra sana yenisini gönderirler yada başka bi parçada sorun varsa. ben bilgisayarcıda çalışıyorum gönderdiğmiz ramler hep yenisiyle değişip geliyor.

arkadaşım pc nin biosunu defult etmen gerek sonraayarlarını yapabileceksen yoksa birbilene ******ürmeni tavsiyeederim birdekaqpanma sorunun kesinlikle ısınmadan kaynaklanıyor pc garantilik olsaydı win hiç açılmazdı cpu fanını kontrol et yerinden oynamış olabilir sallanmamalı yani anakartın modeli ne bios update etmen de gerekebilir. bu kunuda sana yardımcı olabilmek isterdim amainternetim yok ewimdeiş yerimdede girmemizeyssak diye bir programla yasaklandı kolay gelsin byee

Arkadaş, kasayı açıp işlemcinin üstündeki fanı ve diğer fanları elektirkli süpürgeyle veya varsa vakumlu aletinle tozlarını tüyünü müyünü iyice temizle. Sonra ıslak bi mendille çamurlarını da sil, malum kurumuş lekeler kalıyor. Sonra eğer varsa termal macun sür yoksa önemli değil. Bütün bunlardan sonra yine aynı sorun devam ediyosa ya işlemci ya ram ya da disk bunlardan biri bozuktur, ekran kartı da şüpheli..!

çünkü ram işlemci vs yapabilecek elemanlar ram üreticilerde bile yok :clapping: yani arızayı bulamıyorlar buyüzden mecbur değiştiriyor garanti şirketi.teknik serviste birkaç sene çalıştım,ayrıca resmen bir bilgisayar kurduyum bütün parçaları bozuyorum garantiyle baya içli dışlı biriyim : ) anakart,ram,işlemci,harddisk*2 garantide sıfırlanıp geldiler:D

film açarken ve oyun oynarken diye yazmışsın ekran kartın ATI mi modeli nedir ?

Bios güncellemesi yapıldı mi ?

Makina her kapandığında mavi beyaz ekran çıkayor mu ?

Mavi beyaz ekranda hata tanımı ney ?

hdd garip sesler geliyor mu ?

Işlem yapmasan bile restart atıyor mu ?

Bunların dışında yapabileceğin yüksek işi ise ortamı havalandır olmazsa kasa kapaklarını açık tut derim kolay gelsin

Arkadaş, kasayı açıp işlemcinin üstündeki fanı ve diğer fanları elektirkli süpürgeyle veya varsa vakumlu aletinle tozlarını tüyünü müyünü iyice temizle. Sonra ıslak bi mendille çamurlarını da sil, malum kurumuş lekeler kalıyor. Sonra eğer varsa termal macun sür yoksa önemli değil. Bütün bunlardan sonra yine aynı sorun devam ediyosa ya işlemci ya ram ya da disk bunlardan biri bozuktur, ekran kartı da şüpheli..!

arkadaşım gkn_gnr kardeşime aynen katılıyorum senin sorunun ne ram de ne ekran kartında nede başka bişeyde

senin problemin tamamen işlemcide aynı sorun benimde başıma geldi ve bu problemle diğer pc lerdede karşılaştım

sein dediğine göre pc ye güç binince kapanıyor yani işlemciye yük binince sen arkadaşların dediği gibi fan altındaki soğutucuyu temizledikten sonra işlemci fanı+soğutucuyu yerinden söküp yeniden tak ama tam yerine oturmasına özen göster yok beceremem diyorsan servise yolla lakin en tehlikeli yer işlemcin tamamen bozuk olsa pc hiç açılmaz zaten kolay gelsin

Pc toz aLdıqından deıL Buyuk bir ihtimaL Power'n ısınmış oLmaLı moruk eqer istanbuL içinde isen getirirsen yaparım ben ist şlişlide oturuyorum yada senın yapacaqın hemen bi tane Sp3 veya Sp2 indir Pc açıLısında Bios'a gir Power'n ayarLarını dengeLe oLur . Format at Daha sonra Pc şişmiş beLLi.. eqer bi sorun oıLursa özeLden yaz adresimi vereyim getir :) ücretsizdir:D

• 3 ay sonra...

bence bi format atman gerekir.driverlarının ve bilgisayardaki önemli verilerının yedeğini biryere al eger format atmak etki etmiyorsa bios pilin bi 5-10 dk arası kasanın içinden cıkar sonra yeniden kasaya tak sorun halolur heralde.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...