Jump to content

Askeri Araç Mayına çarptı: 9 şehit

west64

Recommended Posts

ERZİNCAN'DA HAİN SALDIRI

9 ASKERİMİZ ŞEHİT

11.08.2008 11:57

Erzincan Valisi Ali Güngör, teröristler tarafından operasyondan dönen askeri aracın geçişinde uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu bir kurmay yarbay ile iki uzman çavuş ve 6 erin şehit olduğunu bildirdi.

Güngör, yaptığı açıklamada, Kemah kırsalında operasyondan dönen askeri aracın geçişinde uzaktan kumandalı mayının patlatıldığını belirterek, ''Mayın saldırısında araçta bulunan ve Kars'tan gelen bir tabur komutanımız da şehit olmuştur'' dedi.

Patlamanın saat 10.00 sıralarında meydana geldiğini anlatan Güngör, şunları söyledi:

''Saldırıda kurmay yarbayımızın yanı sıra 2 uzman çavuş ile 6 erimizde şehit olmuştur. Saldırıda yaralanan jandarma yüzbaşımız ile bir erimizinde tedavi sürüyor. İlk patlama anında 7 askerimiz şehit olmuş, bir askerimizde hastaneye kaldırırken şehit düşmüştür. Yaralı olarak hastaneye getirilen askerimiz de burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştır.''

Güngör, bölgede geniş çaplı operasyonda sürdürüldüğünü bildirdi.

Kaynak :haberturk.com

Erzincan'dan ilk görüntüler:

http://video.haberturk.com/Video.aspx?v_ID=36985&k_A=haberturk[/CODE]

Askerlerimizin Ruhları Şaad Olsun, Mekanları Cennet Olsun, Komşuları Peygamber Efendimiz (S.A.V) olsun...

Askerlerimizi Şehit Eden Şeeerrrefsizlerin Allah Belasını Versin...

Şehitlik mertebesi hep hissedilir mi önceden? Zira, Adem'i buradan 3 ay önce uğurlarken, "bana son kez doya doya bakın, bir dahaki gelişim çok kalabalık olacak" demişti. Şimdi sokakta ambulans ve askeri araç var Adem'in yerine... Cehennem gibi bir kalabalık akşam üstü "Kahrolsun PKK!" diye inletti ortalığı... Peki kahroldu mu PKK? Acısı dindi mi annesinin, yahut diğer annelerle gözü de gönlü de yaşlanmış, taşlanmış bizlerin? Yarın balkondaki bayrakların aynısından olacak onun üzerinde, gönderirken olduğu gibi gururla taşıyacağından eminim...

Her neyse...

VATAN SAĞOLSUN!!!

şehitlerimizin gittiği yer belli sadece ailelerine ALLAH'tan sabır vermesini diliyorum ve baş sağlığı diliyorum...

yanlız demin haberlerde duydum işin içinde sadece pkk yokmuş başka kişilerde varmış yaa nasıl devletiz bilmiyorumki herkes altdan bişiler karıştırıyor olan masum halka oluyor bir insan o yaşa kolay gelmiyor ...bu olayın arkasında olan ve olayı yapanların topunun ALLAH belasını versin ...ilk silahı icat edene lanet ediyorum bu arada..

Hayır, Ademoğulları silahı icad etmedi; galiba onunla birlikte doğdu...."

Kaynak:Osmanlı Ansiklopedisi - A. Turan Alkan

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...