Jump to content

Kişisel şifrelerinizi Saklamak [ Kendi Yöntemim ]

wmismail

Recommended Posts

Arkadaşlar net aleminde dolaşıyoruz neresi güvenli neresi değil bilmiyoruz.. Onun için farklı şifreler kullanıyoruz ve bilgisayarda bir yere yazmaya korkuyoruz.. Hem yanımızda yaşıyabileceğimiz küçük bir program olsa hem de şifrelerimizi saklasak çok güzel olurdu..

Bunun için biras düşündüm sonra aklıma bi fikir geldi.. İzlediğim yol şöyle ;

> Bir yeni metin belgesi oluşturuyorum. İçi boş olsa da olur.

> Sonra sağ tıklıyorum winrar la arşive ekle diyorum.

20993992gz9.jpg

> Resimdeki gibi dosya isimlerini şifreliyorum.. şifremi giriyorum..

> Oluşturduğum metin belgesini siliyorum. Sadece rar arşivi kalıyor..

> Sonra rar arşivimizi açıyoruz. Şifre istiyor. şifreyi giriyoruz..

> Açıklama bölümüne bilgilerimizi girebiliriz.

42223805io7.jpg

> Açıklamamız dosya listesinin yanında yer alıyor.. Düzenlemek istediğiniz yer olursa veya yeni bilgi eklemek isterseniz açıklama bölümüne tekrar girip düzenleyebilirsiniz..

14203239dw2.jpg

> Başkaları girmeye çalıştığında ;

88122469iz8.jpg

> Şifre ekranı gelecek ve hiç bir şekilde giremeyecekler...

Kısa Açıklama ;

Bu yöntem sayesinde bu tek 1 kb lık rar dosyasını yanımızda taşıyabilir istediğimiz zaman şifrelerimize bakabiliriz.. Rar programı çoğu yerde olduğu için sorun çıkartmayacaktır. Ve şifrelerinizi güvenli bir şekilde saklayacaksınız..

Yöntem ve anlatım tamamen bana aittir. Sorusu olan yazabilir. Amator kullanıcılar için yazıyorum bu yöntemi.. Kolay gelsin.

• 9 ay sonra...

Ben zamanında çok aradım böyle bişey ama bulamadım.

Sonra kendim yazayım dedim. Veritabanı saklamada sorun oluyor.

Tüm bilgisayarlarda bulunacak program winrar vardı. Onu karıştırırken buldum.

Winrar şifreleri de kolay kolay kırılmıyor diye.

Bu programı bi inceleyim.

Ben zamanında çok aradım böyle bişey ama bulamadım.

Sonra kendim yazayım dedim. Veritabanı saklamada sorun oluyor.

Tüm bilgisayarlarda bulunacak program winrar vardı. Onu karıştırırken buldum.

Winrar şifreleri de kolay kolay kırılmıyor diye.

Bu programı bi inceleyim.

kendim yazdımdan kast nedir ? zaten var olan bi uygulama bu bir çok kişide kullanıyo

kendim yazdımdan kast nedir ? zaten var olan bi uygulama bu bir çok kişide kullanıyo

Şifrelerimi korumak için C#'ta uygulama yazdım. Ondan bahsediyorum. Ben daha yazmadan yazdığım uygulamayı kaç kişi kullanuıyor merak ettim doğrusu :D

Şifrelerimi korumak için C#'ta uygulama yazdım. Ondan bahsediyorum. Ben daha yazmadan yazdığım uygulamayı kaç kişi kullanuıyor merak ettim doğrusu :)

yapmak istediğim şey saygısızlık değildi sadece winrar ile dosya saklama zaten baya popüler bişe onu demek istedim

Saygılarımla...!

NTFS dosya izinlerini kullanmak varken acaip acaip şeylerle neden ugrasıyorsunuz,?

Ben böyle uğrsaşmak istiyorum var mı bi itirazın ?

Word dosyalarını şifreleyerekte aynı işi yapabiliriz.Hem daha iyi.arşivden çıkarmak gerekmez.

Bilal word kolay kırılıyor. Ve Winrar'da da arşivden çıkartmaya gerek yok. Açıklama bölümüne yazıyorum şifreleri.

yapmak istediğim şey saygısızlık değildi sadece winrar ile dosya saklama zaten baya popüler bişe onu demek istedim

Saygılarımla...!

Şifre saklama olarak hiç bir yerde yok. Açıklama bölümünü kullanarak..

sayın sk8er_boi program güzelde çalıştırdım hata verdi herhalde sistemde net framework kurulu olması gerekiyor benim internet bağlantım olmadığı için internet cefeden cafe ye dolaşıyorum her cafede net framework kurulu olmadığından da galiba işime yaramıyacak yinede paylaşım için teşekkürler

• Administrator
sayın sk8er_boi program güzelde çalıştırdım hata verdi herhalde sistemde net framework kurulu olması gerekiyor benim internet bağlantım olmadığı için internet cefeden cafe ye dolaşıyorum her cafede net framework kurulu olmadığından da galiba işime yaramıyacak yinede paylaşım için teşekkürler

Eski sürümü framework istemiyor.

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...