Jump to content

Caspere Format Sorunu

neffeno

Recommended Posts

Komşumun Casper'ın eski versiyonlarından bir masaüstü var. XP CD'sini taktım.[Açılışı CD'den ayarladım] "CD'den ön yükleme için bir tuşa basın diyor." basıyorum. "Kur donanım yapılandırmasını inceliyor" dedikten sonra makine öyle kalıyor. Sorunun biosta olabilir dedim biosu yeniden yükledim. olmadı. Acaba Casper Recovery Tool CD'sine mi ihtiyacım var? Yardımda bulunursanız çok teşekkür ederim. Şimdiden yardımda bulunun bulunmayan herkese teşekkürler...

anakart üzerinde ses kartı , fax modem, harici ekran kartı , varsa bunları çıkartıp dene birde anlıcağın anakart üzerinde harici birşey olmasın ekran kartı onboard değilse mecburen ekran kartı kalıcak ama onboard sa ekran kartınıda çıkart.

o zaman deneme yanılma olayına giriceksin yapıcakların

farklı bir cd ile deneme , 2 adet ram varsa 1 e düşürme ve slot u değiştiriceksin , hdd nin ide yada sata kablosunu değiştirme ve slotlarını değiştirme , mümkünse başka bir cd-dvd sürücüsü deneme , biostan onboard ses i kapat

Farklı birçok CD denedim.

Sistem tam olarak şu:

Intel 2.4 Ghz cpu

512 MB DDR Ram

128 MB AGP

Combo DVD ROM

80 GB HDD

3.5" Disket Sürücü

Ve şunları denedim. Baska bir CD sürücüsü denedim yine aynı.

HDD'yi çıkardım hddsiz açtım yine aynı. Bios ayarlarını default yaptım yine aynı.

*Geriye ekran kartı,ram,cpu ve IDE kabloları kaldı bir de onları deneyeceğim.

*Yardımların için teşekkür ederim.Allah razı olsun.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...